• 1
  galatasaray'ın en son 2011-12 sezonunda ligi domine etmiş olabilmesiyle ortaya çıkan durum. zaten onda da play off çıkarmışlardı, onda da tadını çıkaramadık. birçok sezon da bu sezonu domine eder miyiz diye umutlanıyorum ama boşa çıkıyor umutlarımız. şöyle bir sezonda da ligi domine edip maçları rahat rahat izlesek ne güzel olur. maçları izlerken "rahat rahat izleyeceğim, puan kaybedersek de yapacak bir şey yok" diyorum ama maç içinde ister istemez heyecanlanıyorum, yüzüm domates gibi kızarıyor. artık galatasaray kaybettikten sonra evdekiler yüzümden anlıyor maçın zor geçtiğini. bir kere de şöyle başından sonuna kadar ligi domine etsek de sezon boyu rahat rahat eğlensek. ligi baştan sona domine eden takımları gördükçe keşke bizim olsa diyorum artık :(
 • 3
  dünkü* maçı alsaydık son yıllarda şampiyon olduğumuz sezonlar dahil en belirgin dominasyon dönemini başlatacaktık. pandemi sezonu olduğu için bu dönem 1-2 ay mı sürerdi, daha fazla mı sürerdi kestiremiyorum ancak rakiplerin psikolojileri ve nispeten zor fikstürleriyle pekişecekti bu durum.

  23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçına dünkü maçtan çok daha fazla üzüldüm aslında ama dünkü maçı biraz umut kırıcı olarak görüyorum. umarım yanılırım ve daha sonraki kırılma anlarını iyi şekilde geçebiliriz.

  son yıllarda potansiyelimiz varken ligi domine edemememiz de siyasi konjonktür ve ekonomik oyuncuların, tff-mhk-medya eliyle ligi dizayn etme çabasıyla ilgili.
 • 4
  sürekli iade edilen decoderler sebebiyledir :p

  şaka maka bu ligin albenisi rekabet, kaos vs o yüzden belli bir yere kadar hemen herkesin yarışta tutulması, umutların korunması bir politika oldu.

  sonra da yavaş yavaş hakem kiyimlariyla lig şekillendiriliyor. bazen gücün yetiyor sonucu sahada ve taraftar, camia gücünle değiştirebiliyorsun bazen de istedikleri oluyor.
 • 6
  büyük oranda katıldığım önerme. ama bazı ilavelerim var.

  tudor'un başladığı ve fatih terim'in devam ettiği sene de fena değildik. domine etmedik ama bariz üstündük ve şampiyonluğu hak ettik. ama diğer şampiyonluklarda kesinlikle rakiplerin mallığının payı daha fazla.

  son şampiyonluğumuzu abdullah avcı verdi, kesin bilgidir.

  drogba'lı veya sneijder'li şampiyonluklarda da oyuncu kalitesiyle kazandık. oyun kalitemiz rezildi.

  elmanderli şampiyonluk en iyisiydi. örnek almamız gereken o sezondur.
 • 7
  domine etmek ne acaba? ezeli rakibimizin 7 senedir şampiyon olamadığı ligde son 3 senede 2, son 10 senede 5, son 30 senede 14 sampiyonluğumuz var. hakikaten başarının galatasaray taraftarı kadar bozduğu ben hiçbir kurum göremiyorum. bizim hedefimiz avrupa, biz bayern olmak istiyoruz demek hayalperest olmaktır. 60 yillik lig tarihinde kim bayern olmuş? 2000'de sonra üst üste 3 şampiyonluk bile yok ligde.

  şuna çok eminim biz fenerbahçe gibi 7 sene şampiyon olamasak ve her geçen gün daha kötüye gitsek onlar kadar sıkı duramayız. bundan son 2 3 senede emin oldum artık. herhalde genç taraftar kitlesinin artık daha fazla ağırlık kaplamasından. biraz akışa bırakmak lazım, taraftarlık bu aşk bu. hiçbir zaman sürekli başari yok başarısızken de sevmek lazım. abone olduğumuz spotifymıscasına davranmamak lazım...