• 1
  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/...r-belli-old-40789351

  türk futbolu'nun ana sorunu menajer düzeninin sonuçlarından biri.

  milli takım bazında türk futbolu'nun kurtuluşu, bir şekilde avrupa'da oynayan türk futbolculardan kadroyu kurmak. ülkede futbol o kadar yok edilmiş, kirletilmiş ki bu ortamda altyapıyla falan olacak iş değil.

  üç büyüklere transfer olan menajer düzeninin parçası oluyor. o kirli ortamda yerli futbolcu çetesinin bir üyesi haline geliyor. bir galatasaray mı yedirdi milyonları?

  yarım asırdır yerli futbolcuya "sen bu işi yapamayacak kadar yeteneksizsin. bu yüzden sen oynayabil diye yabancı sınırı koyuyorum." deyip, bu düzeni kurup, koruyan, nemalananlar sorunun kendisi.

  hem de uluslararası platformda mağlubiyetlere, hezimetlere, 1 tane bile dünya kupası, şampiyonlar ligi kupası alamamalara bilerek neden olarak. sorsan vatanlarını, milletlerini en çok onlar sever.
 • 3
  bu sene sıfırdan takım kuran ve nerden baksan 50-60 milyon euroluk futbolcu-alım satımı yapan bir takımın 3,5milyon euro menejerlik ücreti ödemesi çok da garip değil. ayrıca bildiğim kadarıyla bu transferleri uefa'nın onay verdiği menejerler üzerinden yapmak zorundasınız. direkt oyuncu veya akrabasıyla bu işi yapamıyorsunuz.

  burada asıl sorgulanması gereken, galatasaray'ın tüm bu harcamaları açıkken diğer takımların hala nasıl gizli kapaklı olduğu.