• 202
  asla kadıköy'de galip gelemediğimiz için üzülmüyorum. fatih terim 'in de dediği gibi bizim orada* galibiyetten öte hatıralarımız var.

  ama içim yanıyor, yüreğim sızlıyor kardeşim.

  20 sene olmuş, maç sayısını bilmiyorum ama takribi 20 maç oynamışızdır en basit hesapla. 20 maçın 10'u tek kale top oynamışız ama galip gelememişiz. her sene farklı olaylar, farklı hakemler, farklı yönetimler. aynı olan tek şey, senaryo.

  fenerbahçe spor kulübünün galatasaray karşısında konuşabileceği iki şeyden birini yok etmemek üzerine kurulmuş bu masada her sene meze biz oluyoruz.

  tepki koyun diyeceğim de, bizim tepkimiz de belli be abi.

  aklınızdan çıkarmayın, türkiye'dir galatasaray
 • 205
  şu saatten sonra* hiçbir galatasaraylının kafaya takmaması gereken istatistik. ağlak fenerli emziği, ellerindeki tek oyuncak.

  bundan sonra gider topumu oynar, hakeme rağmen 1 puanı almanın mücadelesini veririm.

  zaten orada maçlar 2 sonuçlu.

  ya hakemi de yenip 1 puan alıyorsun ya da hakemi yenemeyip kaybediyorsun.

  lig başlarken de puan hedefine bu maçlara 0 veya 1 puan yazıp geçeceksin. ona göre hesap yapacaksın.
 • 206
  çok da takılmamızın gereksiz olduğunu düşünüyorum. biz niye stres yapıyoruz anlamıyorum bırakın onlar stres yapsın. tek amaçları kadıköy'de yenilmemek. asıl stresi onlar yaşamalı. son 10 maçta kadıköy'de fenerbahçe 4 kere kazanırken 6 maç berabere bitti. onlar çok korkuyorlar olur da yenilirsek ne konuşacağız diye. tek amaçları bu seriyi sürdürmek. ama bu seri uzadıkça zararı hep fenere oluyor fark edemiyorlar. biz yolumuza bakalım elbet kırılacak bu şanssızlık ve hakem hataları. hakem hatası demek doğru olur mu emin değilim. çünkü bunlar hata değil bilerek ve isteyerek yapılmış şeyler. 11 senedir şampiyonlar ligi görmemiş ki bu daha 4-5 sene daha uzar en az, 5 senedir şampiyon olamamış fenerbahçe bırakın da büyüklüğü bize yenilmemekle ölçülsün çok da önemli değil.
 • 207
  50 yıl olsa ne olacak? önemli olan sezon sonunda şampiyonun kim olduğu. bu tarz durumlar başarısızlıkta ortaya atılan avuntulardır. 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında benim gördüğüm, o bilmem kaç senedir galip gelememe psikolojisini galatasaray gayet üzerinden atmış. yani her sene kadıköyde oynanan maçta oyuncularımıza psikolojik üstünlük kurardı fenerbahçe takımı. bizimkiler de yıllardır kazanamamanın sıkıntısını, baskısını yaşardı, elleri ayakları dolaşırdı,üzerine hakemler de çok rahat doğrardı bizi. ancak son iki sezondur gördüğüm, bu durumu aşmış durumdayız, lakin hakemleri henüz aşamadık.
 • 208
  2000-2001 sezonuyla birlikte baslayan, bu sezonla birlikte 19 sezondur devam eden seri. en son 1999-2000 sezonunda kazanmistik. *

  bu serinin ilk 10 sezonu cok hazindi. 2000-2001'den 2009-2010'a kadarki 10 lig macinin hepsini kaybettik. 7 kisi kaldik, 6 tane yedik, one gecip 4 yedik, cok rezil maclar yasadik. art arda 10 sene diye tisort bastilar.

  3 kupa maci vardi, onlardan birinde yenildik, biri 4-4'luk meshur mac zaten ve bu maglubiyet serisinden de onceydi. digeri de 0-0 bitmisti. ***

  derken 2010-2011 ile baslayan ve bu sezon itibariyle 9 seneyi geride birakan ikinci kisimda, playoffla beraber 10 mac oynandi. 6 beraberlik, 4 maglubiyetimiz var. enteresan bir sekilde bu serinin ikinci kisminda artik fenerbahce de kazanamamaya basladi. ben bu serinin ilk 10 yilini olaganustu bir dominasyon olarak goruyorum, ikinci kisim ise fenerbahce'nin sirf seriyi devam ettirebilmek icin beraberlige razi oynadigi maclar seklinde geciyor. 2012'de, 2018'de son dakikada kacan goller, 2012'de orada kutlanan sampiyonluk, 2019'da hakem rezaletiyle berabere kalmamiz gibi olaylar yasadik. kisacasi ben serinin ikinci 10 yilini cok da sorunlu gormuyorum. o ilk 10 yil cok fenaydi, ama acikcasi 2010 sonraki donemde yakaladigimiz kadikoy'de 10 macta 6 puan ve bir sampiyonluk bizim icin fena istatistik degil.

  bir noktada kazaniriz, cok da takilmiyorum buraya. ama kadikoy'de hakemi yenemeyiz. kadikoy'de kazanacagimiz macin hakemi zaten bizden yana olamaz da, en azindan tarafsiz olmali.