• 2017-2018 sezonunda takımımızın iç sahadaki performansı bizi şampiyon* yapacak en büyük kozumuz olacaktır.

    24. hafta geride kaldığında içerideki performansımız, 12 maçta 11 galibiyet, 1 beraberlik (fenerbahçe). https://i.hizliresim.com/D75ZQm.jpg

    şu ana kadar yaptığımız maçlarda, aslında kazandığımız maçlarda en az 2 gol atmışız. oynadığımız takımlara baktığımızda sezondaki en güçlü diyebileceğimiz 4 takımın 3'ü ile halen karşılaşmadığımızı görüyoruz (trabzon, başakşehir, beşiktaş). açıkçası bu üçlü maçlardan 2 galibiyet 1 beraberlik çıkarsak, geri kalan konya ve malatya'yı da bir şekilde geçeceğimiz düşünürsek, herhalde hiç birimiz buna hayır demeyiz. hele ki trabzonspor ile oynadığımız son 3 maçı kaybettiğimizi (2 deplasman, 1 iç saha), bir de son 8 resmi maçımızda(7 lig 1 kupa) başakşehir karşısında 5 yenilgi 2 beraberlik 1 galibiyetimiz olduğunu düşünürsek...

    bu açıdan bakınca şu ana kadar 12'de 11 yapmak basit ve kolay gibi gözükse de, şampiyonluktaki rakiplerimizden fenerbahçe'nin kendi evinde 4 mart 2018 günü akhisar'a 3-2 kaybetmesi, evimizdeki galibiyetlerin ne kadar değerli olduğunu göstermiştir ve 24. hafta sonunda aradaki puan farkını 2 maça çıkarmıştır.

    itiraf edeyim, ben de en başta kafadaki takımlar hariç, diğer takımları yenmeyi hep küçük görmüşümdür fakat maç oynanmadan ve kazanılmadan, 3 puan, puan tablosuna yazılmıyor.

    tüm bu nedenlerden ötürü, bunun kıymetini bilip, bir teşekkürü de sezon başındaki iç sahada iyi performans gösterip iyi skorlar alan igor tudor'a gönderiyorum.