• 39
  o kadar hayırlı evlatlar ki,

  4 ay için 4 milyon lira alan mı dersin,
  maç başı 200 bin lira alacağı konuşulan mı dersin,
  birkaç yıldır futbolu kafasında bitirenin milyon euroları cebe atmasını mı dersin,

  dersin de dersin valla.

  hakiki evlatlar belli bir yaşa geldikten sonra ailesinin verdiği parayı utana sıkıla alırken; bunlar ise utanma arlanma olmadan bir güzel soyup soğana çeviriyor.

  annesinin altınlarını satan, babasının emeklilik maaşına çöken evlatlardır bunlar.

  allah herkese hayırlı evlatlar versin ne diyelim.
 • 41
  evlatçılık oynamak isteyen kim varsa bu takımda yeri yok. ister kulüp efsanesi olsun ister takım kaptanı olsun, endüstriyel futbol liyakatsızlığı bu evlatçılık denilen kepazeliği kaldıracak bir sektör değil. hele galatasaray gibi değerlerini muhafaza edebilmiş bu sayede farkını ortaya koyabilen bir kulüpte hiç değil. ben hayatımda bu evlatçılık yapanlar kadar yüzsüzünü görmedim. galatasaray gibi elit bir camiada bu işleri nasıl başardıklarınada bir türlü akıl sır erdiremiyorum.

  bizim 100 mislimiz mali imkana sahip kulüplerde bile göremezsiniz bu ilkel düşünce şeklini. tam tersine, istersen raul ol, istersen del piero performansın a sınıftan düştüğü anda takımla ilişkin kesilir.

  adamın futbol hayatı tam 3 sene önce kulübünden tekme tokat yollanarak bitmiş ve sonraki kulübünde 3 sene boyunca geldiği yerde doğru dürüst süre aldığı sezon olmamış, fındık kadar beyniyle siyaset yapmaya çalışmış , hastane basıp silah ateşlemiş, günümüzde yeni türkiye denen cahilliğin , ahlaksızlığın ve riyakarlığın sembolü olmuş “adamı” , galatasarayın makul teklifini profesyonel olarak bile cevaplamaktan aciz ; komik diyebilen bir gerizekalıyı kulübe sokmak isteyen var.

  bir tane kulübün teklif götürmediği bu karaktersizi, unutulmaya yüz tutmuş jubile yapacağı kulüp bile bulamamış futbolcu bu eskisini, sırf kaybolmasın futbol hayatı bitmeden asalak gibi yaşasın diye basın toplantısı düzenleyen var. sanki hayır kurumuymuşuz gibi insan ve sporcu olarak her anlamda yerin dibinde bu ismi sırf ben istiyorum diye para vereceksiniz diyebilen var. taraftar ve yönetim net bir şekilde istemediğini söylemişken aynı konuyu zerre başarılı olmadığı sezonun sonunda utanmadan ısıtıp yine gündeme getiren var.

  biz ffp var , ülke ve ülke futbolu olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz terim takımın başında kalsın dedikçe sanki inadına hareketler içerisine girdi. bizi söylediklerimizden onu savunduğumuzdan utanır hale getirdi. evlatçılık çok oynamak istiyorsa daha ufak çaplı bir camiada kendisine ve evlatçıklarına başarılar diliyorum. zira burası kendisinin mantıklı kararlar yerine keyfi davranabileceği bir yer değil.
 • 42
  bazılarında evlatlıktan red hakkının kullanılması gereken gerçekçi olmayan tanım.

  galatasaray dediğiniz kulüp mirasını tevfik fikret'ten almış, ali sami yen'in vizyonu ile kurulmuş, her zaman "kültür simgesi, sporun beşiği" olarak anılmış ve beğenin veya beğenmeyin bu ülkeden dışarıya açılan en önemli kapı olmuştur.

  ve kusura bakılmasın ancak bu "evlat" tanımını biz çok kolayca herkese yapıştırıyoruz.

  altyapıdan yetişmek evlat olmaya yeterli mi yani? öyle ise emre belözoğlu'da evlat olmalı değil mi? bu kulübün ekmeğini yedi suyunu içti. hayır abi yalansa yalan diyin değil mi? e o zaman emre'nin de peşinde koşalım "evladımız dön yuvana" diye.

  oldu mu? olmadı.

  e ama konu arda turan - emre çolak - semih kaya olduğu zaman (2020 / 2021 sezonu transfer döneminde isimleri gündemde olduğu için bu üçünü söyledim) onları savunanlar "evlat" diyor?

  içlerinde yine en suçsuzu semih kaya. yaptığı normal bir şey sayılabilir, mangalda gözünü yakıyor adam. bunun dışında galatasaray'a yeteneği seviyesinde katkı verdi, "git" denildiği zaman da ikiletmeden gitti. lazım oldu kiralık olarak "gel" dedik geri geldi.

  iyi birisinin yapmadığı hiç bir şey kalmasın, gitsin başakşehir'de bize karşı top oynasın ama evlat.
  öbürü avrupa'dan elendiğimiz gün gülerken twitler falan atsın ama evlat.

  olmaz olsun öyle evlat abi! benim değerlerime, bu kulübe, bu armaya, sırtına geçireceği formaya saygısı olmayan evlat da istemiyorum torun da istemiyorum!

  bir aile düşünün. ailenizin "evladı" bırakıp gidip sizin arkanızı oymaya, kuyunuzu kazmaya çalışıyor, kendi başarısı ve sizin başarısız olmanız için elinden geleni yapıyor. olmuyor, siz başarılı oluyorsunuz. o günkü yandaşlar bunu artık istemiyor atıyor kapının önüne bu da size dönmek için çabalıyor, yaptıkları ortadayken alır mısınız? alsanız eskisi gibi olur mu?

  bir aile düşünün. ailenizin "evladı" siz başarısız olup bir hedefinizden uzaklaştığında yurtdışından gülerek twitler atsın, sizden "o aile" diye bahsetsin. sonra yurtdışında olmayınca bırakıp yine size dönmek için çabalasın, yaptıkları ortadayken alır mısınız? alsanız eskisi gibi olur mu?

  arda turan'ın gelişini savunanların savlarının hepsini okuyorum. bunlar kesinlikle ve kesinlikle eminim ki "yetmez ama evet"çi tayfadan. ikinci şanslara inanıyorlar, "yaptıkları var ama doğruları da yapar, doğru yaptıkları da var, para kazandırdı" vs. e abi ne farkınız kaldı "yol yabdı" diyen dayıdan? bi kendinizi dinleyin ya, okuyun bir yazdığınızı paylaşmadan, ciddi ciddi o adamlardan farkınız olduğunu mu düşünüyorsunuz?

  "oyun böğük yeğenim adam yol yabdı argasında durmayag mı?"