• 1
  2012-13 sezonunda erkek basketbol şubemiz dolayısıyla fark ettiğim kitle. twitterda ve değişik gs forumlarında bolca var bunlardan. hatta sözlükte de.

  galatasaray mp iyi giderken götüm götüm kaçan, ortalarda gözükmeyen ancak hawkins'in doping olayını ergin ataman'a bağlayıp kovulmasını isteyen, "sezon sonu kupa alınmayınca o zaman konuşacağız" diye karamsarlık sıçan "sadece derbilerde maça giderim banane ya" diyip de romantik ve küskün tribün emekçisi moduna geçen lanet olası bir profil.

  siktirin gidin, galatasarayın sizin gibilere ihtiyacı yok.

  böyle dostun olacağına antudakiler gibi düşmanın olsun, inanın çok daha iyi. inanın.

  edit: ha bir de, "şampiyon olamayalım da ergin ataman gönderilsin" diyenler var. o grubu yazmayı unutmuşum.
 • 2
  galatasaray'ın başarısızlığını isteyen galatasaraylı olacağını sanmıyorum ancak, haksız yere dağıtılan geçen seneki basketbol takımının acısı hala içinde olan galatasaraylı olabilir. buna ben de dahilim. geçen sene çok büyük haksızlık yapıldı başta koç oktay mahmuti'ye ve diğer takım oyuncularımıza. bu sezon o sinerjiyi yakalayamamamızın en büyük sebebi zaten geçen sene oktay hocanın sözleşmesinin uzatılması beklenirken klüpten gönderilmesi oldu.

  taraftarın çoğunluğu zaten geçen seneki kadar ilgi göstermiyor maalesef basketbol takımına. ama hiçbir şekilde bu galatasaray'ın kaybetmesini istemeyi meşru kılmaz. her zaman desteklememiz gerekir ve umarım bu sene artık erkek ve kadın basketbol da şampiyonlukları alırız.

  tabi beterin beteri vardır ifadesini bize yaşatan daha fena koçlarda var. tarihin en iyi kadın basketbol kadrosunu şampiyon yapamayan yeteneksiz;

  (bkz: ceyhun yıldızoğlu)
 • 4
  yine hortlamış bu arkadaşlar. forumlarda umarım 4. olursunuz diyenden tut da akhisar maçında puan kaybını 4 gözle bekleyenlere kadar.

  hoş sorsan dertleri galatasaray'ın genel başarısı için kücük fedakarlık falandır da hadi lan ordan. bal gibi de kendi öfkenizin, egonuzun, istediginizin pesinden kosuyorsunuz. onlara yönelik hamle gelmeyince de takım batsın, yenilsin falan istiyorsunuz. taa ki sizin istediginiz olana kadar.
 • 8
  defalarca gördüğümüz halde hala uzun vadede başarı için istiyoruz diyenlerin içinde bulunduğu durum. galatasaray taraftarı anlamalı ki başarısızlık isteyip bu sonuçla teknik direktörün değişmesi uzun vadede başarı falan yaratmıyor ve hatta kısa vadede elde edilebilecek başarıyı da ortadan kaldırıyor. şu an tudor gitsin diyebilirsiniz hatta dememek bile saçma ama biliyoruz ki tudor giderse yerine gelecek kişi yaraya derman olmak yerine yaraya işeyecek ve şu an itibariyle hala yüksek ihtimal olan şampiyonluğu rafa kaldıracak.

  ne yani 9 aralık 2017 galatasaray akhisar maçında yenilsek dursun ertesi gün terim'i mi getirecek? getireceği ya cihat olur ya okan sonra sezon sonuna doğru üçüncü olmak için götümüzü yırtar dururuz. hiç akıllanmıyoruz. yok tecrübe etmediğiniz bir şey olsa tamam diyeceğim de 9 oldu be 9. anlayın be, ne kalın kafamız varmış içine bir girmiyor bu.
 • 10
  ayni seyi tekrar edip farkli sonuclar elde etmeyi isteyen taraftardir.
  bakin teknik direktor iyi veya kotu, basarili veya basarisiz fark etmez sezon ortasinda bunu son yillarda defalarca yaptik ve gelen hep gideni aratti.

  son gelen tudor bile asilan riekerink kadar basarili oldu olmadi tartisilir.
  e ne olacak bu nereye kadar? sonunda hep terim gelsin bu takimi kurtasin mi?
  ustelik yillardir bu sozlukte %90 kufur etmedi mi terim'e ? gelmesin denmedi mi?
  ben tudor basarili demiyorum hatta basarisiz yetersiz diyorum ama ben o ve yonetim gitsin diye takimimin basarisiz olmasini istemem.
  o imrendigimiz takimlara bakin mesela liverpool, dortmund vs yillardir basari yok ama taraftar full destek.
  demek mi bizim taraftar dahil dogru hic bir tarafimiz yok.
  deveye sormuslar boynun neden egri, nerem duz ki demis.. iste bizimki de o hesap.
 • 11
  niyeti iyi olabilir lakin her zaman o şekilde olacak diye bir şey yoktur. yani demek istediğim, bu arkadaşlar genelde 'maçı kaybedelim tudor gitsin (veya x kişisi) sonra daha rahat ederiz kafasındalar. evet belki öyle ama ya daha da kötüye gidersek? yani bu çok riskli bir şey.

  ben de isterim tudor gitsin fatih terim gelsin. ancak fatih hoca gelecek diye de elimizdeki şansları sonuna kadar zorlamayalım. şampiyonluk potasından koptuktan sonra fatih hoca gelse ne olacak anında liderliğe mi taşıyacak bizi?
 • 12
  sosyal medyanın avantajları olduğu gibi böyle dezavantajları da var. bu taraftar da bunun getirisi aslında bence.

  o hesabında bir kere tudor'a sövüyor ve artık onun kimliği belli: tudor düşmanı. herkesin okuyabileceği bir platformda tudor'la ilgili kötü bir şey söyledi çünkü. o saatten sonra gururunu bir kenara bırakıp içten destekleyemiyor. mağlubiyetlerde artık üzülmüyor, hemen koşup ''ben demiştim'' yazıyor. çünkü onun gururu, haklı çıkma arzusu takımına olan bağlılığından önde.

  aynı şey tam tersi için de geçerli aslında. bir kere seviyor ya hep bir şekilde aklamaya çalışıyor o kişiyi. en salak insanın bile yapmayacağı hatayı yapsa bile sevdiği kişi, kendi kafasında bir şeyler uydurmaya çalışıyor. çünkü onun da haklı çıkma arzusu, takım sevgisinden önde.

  bunun için eleştiri yaparken ''tudor bok gibi hoca, stajyer, boş adam, deha, taktik uzmanı'' gibi iddialı ve içi boş söylemler yerine; ''tudor bunu doğru yaptı'', ''tudor bunu yanlış yaptı'' dersen, aksi durumda ''bu kez aynı hataya düşmedi'' gibi daha mantıklı, açıklayıcı söylemlerde bulunmuş, taraf olmamış ve haklı çıkma arzunun kafesine girmemiş olursun.
 • 19
  ölümüne "terim gelmesinci" kitlede de yoğun olarak bulunmaktadır. savları genelde şu şekildedir;

  -terim geleceğine her sene 8. olalım
  -terim ile gelecek başarıları istemiyoruz
  -başarı için terim'i hazmetmeyeceğiz

  vs. vs. böyle uzar gider. bu tarz yorumları buralarda sıklıkla görebilirsiniz.
 • 21
  kabul etmediğim galatasaraylılardır. takıma, yönetime veya hocaya öfkeli olabilir. zaten öfkeliyiz de. bir birikmişlik var. ancak aslolan galatasaray. futbol takımı an itibari ile ligde 2. sırada. önünde devre arasına kadar 3 maç var ve o 3 maçtan gelecek 9 puan bizi lider sokacaktır büyük ihtimal devre arasına. rakiplerin puan kaybetmesi de bunun yanında olası. ya sen puana bakarak konuşma derseniz de durum şu: galatasaray yazın harcadığı paralar sebebiyle bu sene şampiyonlar ligi vizesi almak zorunda. bununda tek yolu 1. lik. öfke, sinir bir kenara bırakılsın, takıma ve hocaya destek verilsin. keskin sirke küpüne zarar. takıma tavır almak, trip atmak son derece yanlış. insan büyüdükçe bazı şeyleri daha iyi şekilde görebiliyor.

  galatasaray'ın bize ihtiyacı var. oyuncu yuhalamak, hocaya istifa diye bağırmak dönem açısından çok yanlış ki o kulübede fatih hocayı görmek için her şeyimi verebilirim. maçlar bitiyor, akşam sinirleniyor ama yeni gün, yeni heyecanlar. geçmiş geçmişte kalsın, zamanı geldiğinde o geçmişi sorarız zaten.

  galatasaray bizim canımız, en çok zaman harcadığımız soyut şey belki de. en azından benim için durum bu. 2 senedir acı çekmekten mazoşist olduk. daha fazlasını bünyem kaldırmaz.
 • 22
  son 2 sezonda futbolda bir kez 4. bir kez 6. bitirdik sezonu. sayısız teknik adam değiştirdik. yönetimin yarısı istifa etti. sayısız skandal yaşandı. amatör şubeler yerlerde sürünüyor. bütün branşlarda son 2 yılda sayısız derbiden sadece 3 tanesini kazanabildik.* kulüp mali açıdan batıyor. riva ve florya resmen gasp edildi. 600 milyon tl daha zarar ettik ihaleyi kazanan firmanın çekilmesinden. her yıl kulüp deli gibi zararla kapatıyor yılı.

  daha ne kadar kötü gidebiliriz acaba. insaf lan!!! daha ne olması lazım, meteor mu düşecek floryaya?