• 68
  şubeleri sevmediğimden değil ama şubeleri layığıyla yaşatmak için kılını kıpırdatmayıp kapatmaya da argo tabirle götü yemeyen büyüklerimizin o tedirginliği yaşaması için artık desteklediğim hadise.

  galatasaray'ın amatör branşlarının "sahibi" gibi takılan belli insanlar var. güya şubeyle yatıp kalkan, şubenin pek çok şeyine vakıf taraftarın bile farkında olmadığı insanlar. sadece cemiyette caka satarken, kupa törenlerinde ya da lansmanlarda ortaya çıkarlar. ortaya çıkmadıkları bölümlerde de bu işin kaymağını yemekle ya da üç beş sponsor/menajer parasını pay etmekle meşguller.

  şubelerin kapanmasını tam olarak bu insanlar yüzünden istiyorum. o tatlı karlardan ve manevi hazlardan ayrı kalsınlar. cemiyette sıfır emek verdikleri başarılarla caka satmak yerine "bir şubeyi ayakta tutamadılar" diye parmakla gösterilsinler. elde içkiyle takılacak lansman bulamasınlar, şık şıkırdım giyinip sezonun "en önemli" maçında courtside'da selfie yapıp izlerini kaybettiremesinler.

  varsın bağrımıza taş basarız. bir sefer de üzerine basıp kenara attıkları sporcular değil bu arkadaşlar utansın...

  tabi utanacak yüzleri ve karakterleri varsa...
 • 69
  taraftar elinden geleni yapmaz, galatasaraylı işadamları elinden geleni yapmaz suçlu takım olur.
  engelli bayan basketbol takımı vardı bilen bilir bu destan yazan çocuklar günde iki öğün yemek yiyebiliyor ve deplasman yolculuklarında tedariklerini aileleri yapıyordu, ekrem konur diye bir adam çıktı bu efsane mücadeleden.
  bir yerde galatasaray ismi varsa orası vardır taraftar arkasındadır. kapatmak yok etmek en kolayıdır.