• 16
  bunun benzeri 1994-2013 arası britanyada manchester united'a karşı da yapılmıştı. ferguson ve united'dan tottenham ve everton taraftarları hariç herkes ama istisnasız herkes nefret ediyordu. yine burda mhk'ya kulp takıldığı gibi orda da fergie time, mike riley ve howard webb ile ilgili efsaneler uyduruluyordu. ingiliz sağcı işçi sınfı da fergusonu iskoç kimliği dolayısıyla sevmiyordu. ama ferguson ve united şampiyonlukları toplamaya devam ediyorlardı. burda da bu başlıkta ve entrylerde belirtildiği gibi diğer büyüklerin ve anadolu kulüplerinin irelide bize karşı ortak nefreti oluşa bilir ama bu başarılı olmayacağımız anlamına gelmez.
 • 21
  bu yeni bir olgu değil.
  yaşı yeten arkadaşlarımız hatırlar 96 yılında başladığımız yürüyüşe engel olmak için "kutsal ittifak" kurulmuştu.
  biz kendi saçmalıklarımızla içimizden vuruluna kadar bir halta yaramadı.
  okula giderdik başlarlardı hakem hakem die ağlamaya sonra gelir bizim avrupa kupası maçlarımızı izlerlerdi.
  fenerli tayfanın soytarısı hakkı yalçın vardı fenerliler onun yazılarını papağan gibi tekrarlardı.

  geçtiğimiz günlerde bu sene ki şampiyonluk yürüyüşümüzün 97-98 dönemine benzetmiştim. o dönemde en zorlandığımız yıl 2. yıl olmuştu her şey benzer şekilde ilerliyor çünkü bizi bu sene durduramazlarsa filmin kopacağının onlarda farkında.

  demem o ki biz saçma sapan iç çekişmelerle kendi bacağımıza sıkmazsak haçlı ordusu toplayıp gelseler ve bakın iddia ediyorum akp'yi üzerimize salsalar değişen bir şey olmaz. onların ne yaptığı değil bizim ne yaptığımız önemli.