• 5
  komplo teorisidir.
  beşiktaş dese tiner derdik.

  açıklaması: işi bilmemek, yönetememektir.

  bir sınır ya da sınırsızlık işe yaramadıysa, bu kuralı getirenlerin gitmesi gerekir. zira her şeyi denemiş ve başarılı olamamışlardır. ama kendileri koltukta oturmaya devam edip, sınırla oynamaya devam ediyor.

  bu da türkiye cumhuriyeti'nin genel yönetim anlayışıdır.
  sığ millet, sığ insan, sığ koltuklar.
 • 6
  türk futbolcuların yurtdışı transferlerine ket vuracak, gelişimlerini durduracak hareketler bütünüdür. açıkçası tekrar dillendirmesi ile bizim kontra hamle durumumuzu incelemek istedim. bence düşürülme olacaksa bile sırası ile;
  2019-20 sezonu 9+3+2
  20-21 sezonu 8+2+1 (o +1 orada olacak, bu malum adamların* kafaları böyle tıynetsiz şeylere iyi çalışır*)
  şeklinde kafalarına koyduklarını düşünüyorum. peki biz hazır mıyız bir inceleyelim
  kale: muslera, ismail, boran(veya altyapıdan başka kaleci)
  defans: marcao, ahmet ç., maicon(satılır), donk, (gelirse) semih, gökay
  bekler: linnes, mariano(satılır), nagatomo, ömer b., emre t.
  orta saha: selçuk(gidici), belhanda(satılır), fernando(oyun planına göre satılsa bile yabancı alınır), ndiaye(yerine yabancı gelir), celil, emre akbaba, feghouli(yerine yabancı gelir), onyekuru(yerine yabancı gelir)
  forvet: sinan(tam olmasa da rotasyonda idare eder), 2 yabancı forvet, muğdat(net gidici)
  bu şekilde 14 yabancımız elimizde mevcut. 11 yabancı ilk 11'de oynatarak 2. devreyi geçireceğimiz belli, seneye baktığımızda defans + kalede sadece stoperimizin türk olma ihtimali var, yani 4 olduk bile.
  4-4-2 üzerinden devam edelim;
  orta 4 lü: emre akbaba + 3 yabancı
  forvet: 2 yabancı kesin
  9+3+2 kuralını önümüze koyarlarsa ben planımızı 9+3 ten max 12 yabancı üzerinden yapmamız gerektiğini düşünüyorum. peki yedekte 3'lü nasıl olmalı; bence 1 tanesi stoper, 1 tanesi orta saha ve 1 tanesi forvet olmalıdır. her mevkimizi altyapıdan doldurmaya kalkarsak ilk 11 ile yedek makası çok açılır, o yüzden iskelet bölgelerde kaliteli yedekleri bulundurmalıyız.
  * işbu entry tamamen tahmini şekilde olulturulmuştur, adı geçen oyuncu ve kurumlar gerçek olup, gerisi hayal ürünüdür*
 • 7
  yabancı kuralının kaymağını fenerbahçe yesin diye kabul ettiler, olmadı beşiktaş bolca yedi. sıkıntı çıkarmadılar. ne zaman galatasaray kıpırdandı, ''ya istiklal marşı bile okuyamıyorlar...'' falan filan. allahım sen bize sabır ver. ey cahil yetkili boşboğaz çakallar, kendini uyanık sanan galatasaray düşmanları, maçlar bir müzikal yada resmi bir bayram değil, futbolcular da koro değil. seyirci okuyorsa kafi.

  önemli olan türkiye sınırları içerisinde istiklal marşı okutmak değil, önemli olan yabancı topraklarda, uluslararası maçlarda o marşı çalmak, duyurmak.

  senin oyuncun tembel, uyanık, menfaatçi, ayaklarından çok çenesi çalışan ve asalak bir ton sözüm ona futbolcu. hepsi değil ama yerli futbolcunun bir çoğu milli nefer değil, asalak, iq'sü düşük yirmi küsür yaşında birer milyoner. acı ama gerçek. bu ülkenin en büyük sorunu futboldaki yabancı kuralı değil. kontrolsüz ve vasıfsız çoğalan nüfus, kontrolsüz çoğalan beton yığınları ve azalan yeşil bitki örtüsü. ikinci sınıf dünya ülkesi olan bu toplumun sorunu futbol değil, yaşam. ey sorumsuz yetkililer bunlara kafa yorun, eğlence dalı futbola değil.