• 72
  bu sene de şampiyon olursak kaoslar ile gelen şampiyonlukların yeni bir halkası olacak.

  2005-2006'da parasızlıktan idmana çıkılmayan günlere şahit olduğumuz sene gelen şampiyonluk.

  2007-2008'de son 6 hafta kala kalli'nin gidişi ve ligi cevat güler ile tamamlamamız*

  2014-2015'de prandelli ile başlanan, kek kalıbı diye dalga geçilen ve sezon ortası td değişikliği ile gelen şampiyonluk

  2017-2018'de tudor ile başlanan ve sezon ortası td değişikliği ile gelen şampiyonluk.

  2018-2019'da yarım sezonu forvetsiz, hocanın sezonun üçte biri kulübede olmamasına rağmen 10 hafta kala 8 puan geriden gelerek alınan şampiyonluk.

  2020-2021'de de umarım şampiyon olarak tarihe geçeriz.
 • 73
  bu sezon (20-21) zarardan başka bir şey getirmemiştir. insanların kaçırdığı bir nokta var. basarilarimizin hepsi kaos sonrası huzurdan sonra geldi. tarlada oynanan, takımda orta saha yokken (irfan bu yüzden istendi) ve sol ic lazımken sag ic oyuncusunun gönderildiği, eldeki orta saha oyuncusunun 1 sezon daha kalmak istemediği (gedson) oyuncuların şerefinin sorgulandıgı offf daha bir sürü şey işte. ben yazarken daraltı geldi. içinde olan oyuncuları düşünemiyorum bile. bu ortamda başarı filan gelmez beyler. gul gibi 6. olunur boşuna umutlanıp üzülmeyin. hea birde "niye taktik yok" demeyin bu ortamda neyin taktiği ya...
 • 74
  eğer basında çıkıp yalanlanan haberler yöneticilerin kendi arasında konuşulduysa bu gayet normaldir. iki üç arkadaş bir araya gelip takımın kötü gidişatının sebeplerini tartışabiliriz. asıl sorun burada konuşulanların kim tarafından basına yansıltıldığı.
  eğer ki gerçekten basına yansıyanlar içerik olarak doğruysa o zaman zaten bu takımın niye yerlerde olduğu da belli oluyor. çünkü biz çekirge misali kötü futbolla sıçradık sıçradık yakalandık. maalesef teknik heyetin futbolcuların tam destekle arkasında durulduğu, teknik heyetin her puan kaybında transfere, yönetime, bizzat başkana, hatta ve hatta direk futbolcuları hedef gösterdiği dönemde de arkalarında durulduğu dönemde de bu takım futbol oyanamıyordu.

  hep bir suçlu arandı yenilgilerde. hakemler dendi, transfer dendi, elimizdeki futbolcuların yetersiz olduğu söylendi. ama şimdi belki de kötü futbolun gerçek nedenleri ortaya illegal şekilde çıkınca biz yine teknik heyeti, futbolcuları aklayıp yönetime saldırmaya başladık. ben başkanın laflarının gazetelere yansımasından ziyade basın önünde de artık konuşma konusunda bir türlü sertliğini ayarlayamadığından dolayı bırakması gerektiğini düşünüyorum. çünkü yaptığı bütün işler çöpe gidecek. fatih hocayla kavga edip ben haklı çıkanını daha görmedim. çünkü kayıtsız şartsız biat eden bir kitle var. ve armutla elmayı ayırmakta zorluk çekiyorlar.

  şunu herkes kabul edecek kaosun asıl çıkış kaynağı hep kötü futbol, yenilgiler olmuştur. bu olayda kimse ben zamandır ne oynattığı belli olmayan teknik heyeti aklamaya çalışmasın. tam destekle de bu takım iyi oynamıyordu. görülen kırmızı kartlar ne kadar disiplinsiz olduğumuzu, bir türlü beceremediğimiz duran toplar, her futbolcunun geriye gitmesi ne kadar kötü antrenman yaptığımızı belgeler derecede.

  evet çok destek verdim yönetime. ama fatih hocamın geçmişte yaptıklarını inkar etmediğimiz gibi kendilerinin de yaptıklarını bir anda silemeyiz. ama artık gitmeleri gerçeğini de değiştirmiyor. çok yıprandılar, yıprandıkça da kontrollerini kaybettiler. ama aynı şey teknik heyet için de geçerli çünkü bu kaosta baş sorumlu yıllardır kötü oynattıkları futboldur.
  ve hangi yönetim gelirse gelsin mutlaka o yönetimle de sorun yaşayacaklarını bilmeyen yoktur. çünkü bu takımı iyi oynatamadıkça hep bir suçlu arayacaktır fatih hocam.

  artık her kademesi komple değişip, üç kuruş parasıyla, zamanıyla, duygusuyla tam destek verip ve kötü gidişatta en çok yıpranan, üzülen bizlerin hakkı yenmemeli. ne teknik direktörü, ne yönetimi galatasaray takımından daha değerli değildir. bu takımı bu hale getirmelerine hiçbir hakları yok. şu kadroyla bu halde olmamızın da hiçbir açıklaması da yok. herkes ne zamandır rahat bir maç izleyemeyişimizin diyetine katlanmalı. ve bu takım kaostan besleniyor lafı yerine bu takım da çok güzel bir sistem kuruldu lafı konuşulmalı.
 • 75
  yil 2021 hala kaos bize yarar, kaos sampiyonluk habercisidir gibi argumanlarla su yasanan sacmaliklardan medet ummak en basit tabiri ile zugurt tesellisidir. belhandanin gidisi ile baslayan kaos sonunda 3 puana hasret kaldik, ki daha ne kadar kaliriz belli degil.
  kaostan fayda cikmasinin yolu takima aidiyet ve birligin artmasi. su an bizim takimda son olan sey aidiyettir. su an gercek anlamda gelecegini galatasaray da goren kac oyuncu var merak konusu.
  ortaya yeni ve anlamli bir yapilanma cikmazsa da elimizde tutmak isteyeceklerimiz de bu yaz sonu gider.
  cunku son 2 yildir ortada ne bir basari ne de adalet var.
  yonetim federasyon ve hakemleri aklarken ,teknik heyete agzini acamazken oyuncularin karakterini sorguluyor.
  ben galatasarayi bu kadar severken su an takimda oyuncu olsam motive olmakta ve gelecekten umutlu olmakta cok zorlanirdim.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!