• 5352
  transferden başarıdan carttan curttan bağımsız olarak söylüyorum.

  siyasetin ülkenin her alanında hüküm sürdüğü bir ülkede, rızkımı veren hüdadır kula minnet eylemem diyerek kulübün haklarını savunsunlar benim için yeter.

  ha bunu yapan adamların da mal varlığına tek gecede konuyorlar bu ülkede.

  o yüzden, tanrı yardımcımız olsun.

  allah kerim, fatih terim.
 • 5354
  kulübün hakkını savunsun diyorlar. iyi savunsun. nihat özdemir'i ,yıldırım demirören'i yerinden etsin diyorlar. bunları getiren güç siyasi. galatasaray'ın siyasi partiler üzerinde bir nüfuzu yok. hepsini fenerbahçe kaplamış durumda. hatta beşiktaş ve trabzanspor bile siyasi güç kat be kat üzerinde galatasaray'ın. galatasaray; siyasi güce saldırsın diyenler hayal görüyorlar. işte ünal aysal. yaptı da ne oldu. adamı perişan ettiler. hiçbir taraftarda arkasında duramadı. bugün otellerini satıyor, serveti eridi gitti. zamanında onu gazlayan taraftarda ona beddua okuyor.

  muhalefet partileri de fenerbahçe'nin arkasında, medyada fenerbahçe'nin arkasında. zengin iş adamlarıda fenerin arkasında. nasıl olacak bu iş o zaman?

  taraftar demirören gitsin diye sayısız yürüyüş yaptı, sosyal medyadan günü birlik mesajlar yazıldı ne oldu? demirören tınmadı bile. o dönemin galatasaray başkanları hepsi gitti ama.

  hayal görmeyelim. galatasaray'ın gerçekleri ile türkiye gerçekleri uyuşmuyor. galatasaray'ın hakları dediğiniz nokta koç ailesine çarpıyor, nihat özdemir'e çarpıyor, demirören'e çarpıyor, siyasi güce çarpıyor. galatasaray'a siyasi denklem üzerinden bir güç gelmediği sürece haklarımızı savunacak birisi çıkmaz. çıkanı da perişan ederler, çırılçıplak hale sokarlar. bu ortamda da hiçbir zengin galatasaray'a başkan olmaz. aklını peynir ekmekle yedi bu adamlar?

  galatasaray'ın yapması gereken sabır etmek. devran döner. devran dönene kadarda galatasaray'a düşük profil başkanlar gelir, birkaç senede arkasına tekme atılır, bu süreç öyle devam eder. ne zaman ki galatasaraylı zenginler galatasaray'a başkan olmak siyasi güçle kapışmamızı gerektirmiyor derler, ali koç devreden çıktı derler, demirören medyayı bıraktı derler o zaman başkan olurlar.

  şu anda mustafa cengiz gibi, burak elmas gibi veya ismi geçen diğer adaylar gibi düşük profil isimler gelecektir ve kısa süreli kulübün başında kalıp gideceklerdir.