• 1918
  yeni yönetimle birlikte en acilinden şifresiz olarak yayın dönemine geçmesi gereken kanalımız.

  bilindiği üzere 2006 yılında doğan grup bünyesinde açılmış, 2008 yılında rtük tarafından lisansının iptal edilmesi nedeniyle 2009 yılında digiturk ile sözleşme yapılarak eutelsat uydusu üzerinden yayın hayatına devam etmeye başlamıştı.

  yapılan bu ilk sözleşme gereği gs tv'nin yayınını sürdürmesi için gerekli olan tüm reji, stüdyo, uplink, mixer, kameralar, transponder digiturk tarafından karşılandı. çünkü sıfırdan bir uydu kanalı kurmak yukarıda saydığım kaliteli teknik ekipmanlar nedeniyle yaklaşık 3-4 milyon dolar arası. galatasaray yönetimi bu parayı vermeyip tüm hizmeti digiturkten satın alma yoluna gitmişti. yıllık da 300.000 dolar civarı para ödüyordu yanlış hatırlamıyorsam.

  2013 yılında aysal sözleşmeyi yeniledi ve 2019 temmuz ayında bu sözleşme doldu. basında da digiturkun sözleşmeyi yenilemeyeceği dedikoduları çıkmıştı. ancak cengiz yönetimi 5 yıllık bir sözleşme daha yaptı.

  işte bunca yıldır bize ait olmayan ve hizmet kiralama usulüyle yayını sürdürmesi nedeniyle gs tv şifreli ve münhasır yayın hakkı nedeniyle sadece digiturkte.

  ancak mustafa cengiz son 5 yıllık sözleşmede münhasırlık yetkisini kaldırdı. yani şu an gs tv turksatta ya da herhangi bir uyduda ve platformda yayın yapabilir. yeni yönetimin 2024 yılına kadar yapılan bu sözleşmenin hukuki boyutlarını tekrar inceleyerek en kısa sürede şifresiz yayına başlaması gerekiyor. çünkü yıllık olarak ödenen bedel, geçen bu 12 yılda kurulum maliyeti ile başabaş noktasına geldi ve geçiyor. daha çok platform ve şifresiz yayın daha çok kitleye ulaşması demek. daha çok kitleye ulaşması ise daha fazla reklam ve yayın geliri demek.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!