• 94
  16 eylül 2021 galatasaray lazio maçında tribünde yer alan biri olarak iki temel sıkıntı gözüme çarptı.
  birincisi, bilet fiyatlarıyla oluşan boşluklar. ikincisi ise tabii ki maalesef ultraslan adlı oluşum.

  öncelikle, lig genelinde geçerli olan %50 kapasite kuralının bir şekilde avrupa maçında uygulanmadığını belirteyim. ne yapılıyor ne ediliyor ben bilmem, anlamam da ama maça kardeşimle gittim ve sadece denemek için ikimize de aynı koltuk numarasını seçtim. sistem bir hata falan vermedi. ikimiz de aynı koltuktan bilet aldık ve maça girdik. tahminimce yönetim avrupa maçlarında passolig sitesinde aralıklı gösteriyor ama yine de tam kapasiteyi zorluyor. fakat buna rağmen tribünde kuzey ve güney taraflarının haricinde aşırı büyük boşluklar göze çarpıyordu. hafta içi maçı falan demeye gerek yok. bir önceki gün beşiktaş - dortmund maçında gördük. ben bunun tek sebebinin fiyatlar olduğunu düşünüyorum.

  takımımızdaki yeniden yapılanmayı göz önüne alınca bu takımın en çok o eski tribünlere ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum. bu takım gencecik. ihtiyaçları olan motivasyonu tribünlerden gayet alıyorlar.
  şöyle ki ikinci yarının başında uzun süre boyunca girilen dağ başını duman almış sırasında tüm maç boyunca bulamadığımız tempoyu ve fırsatları bulduk. tribünlerin yüce lideri(!) ultraslan tarafı da bunun farkına varmış olacak ki bu kısmı epey uzattı. zaten bu sürecin sonunda 66'da golü bulduk.

  ultraslan'ın kendilerine de hak ettikleri o kısa yeri ayırıyorum. kuruluş amacından şaşan bu oluşum vedat muriç'e top geldiği sırada ıslıkladığı kadar lazio ataklarının genelini ıslıklasa keşke diyorum. golü bulduktan sonra tribünlerin dörtte üçü atak ıslıklamaya çalışırken kuzeydeki paşalar bayıltıcı tezahüratlarını söylemekteydiler. bayıltıcı diyorum abi çünkü inanın bayıltıcı. maçın bir kısmında oyuncular ayrı baymış, tribün ayrı baymıştı. ölüsü çıkmış tezahüratları kendi aralarında söyleyip duruyorlar, motivasyon için bir şey girelim tüm tribün eşlik etsin dedikleri yok. bu maçta da ibrahim erkal'dan sevme söyleyecekler diye çok korktum be sözlük. sizin o fatih terim'i çağıramayan egonuzu yesinler. bu maç haricinde ben de hocayı eleştiriyordum ama; (bkz: tavşan dağa küsmüş)