• 8468
  mumkun olsa istifaya cagirandan ote cagirilmasi gereken taraftar grubudur.

  benim gozumde yaratilan kaosun birinci suclusu ne fatih terim'dir ne de yonetim. bir numarali suclu taraftardir. oyle bir ortam yarattik ki bugun keske onumuzdeki maci* evimizde degil de deplasmanda oynasak diyoruz.

  soydiklerinde, inandiklarinda ayni hafta icinde tutarsizlik gosterebilen, takimi gereksiz panikleten, sirf sonunda 'ben hakliyim' diyebilmek icin her yere nefret sacan bir grubuz. her birimiz icin gecerli; cok iyi bildigimiz futbol hakkinda kafamizda kurdugumuz dusunceler, hatta onu da gectim, sevdigimiz bir sosyal medya hesabinin sahibinin dusunceleri, futbolun evrensel tartisilmaz dogrulari oluverebiliyor bizim icin. aksini iddia eden futbol bilmiyor, futbol izlemesin deniyor. sonucta futbolu gercekten bileni de bu denenler panikletiyor, vu kulup komple ucuruma surukleniyor.

  kaos iyi degildir. hicbir futbol takimi icin iyi degildir. galatasaray da kaostan beslenmez. tarihimizdeki birkac peri masalini bu sekilde okumak da ahmakliktir. gunumuz futbolunda iyi organizasyon, akilli strateji, ve sakin ama tutkulu insanlara ihtiyac vardir.
 • 8470
  özellikle galatasaray'ın altına dinamit koyan 10 ocak 2022 kararının * ardından söylemleri ciddi anlamda komediye doğru gitmektedir.

  - ilk konu fatih terim'in enkaz bırakması olayına gelelim. uefa avrupa ligi'nin en sert üç grubundan birinden yenik duruma dahi düşmeden lider çıkan takım nasıl enkaz oluyor. hocadan bu kadroyla başarı beklenirken yeni gelen hoca için nasıl enkaz oluyor ?

  - 25-30 millyon euro harcandı şurası eksik burası eksik olayı sıradaki mevzumuz. iki ayağını koordineli olarak kullanabilen bir topçunun çift haneli bonservisle transfer olduğu günümüz futbol ortamında 25 milyon euro'ya eksiksiz kadro kuracağını sanmak cidden günümüzden bihaber olmaktır. hem genç ve potansiyelli takım kuracaksın, hem ucuza olacak, hem takımın eksiksiz olacak. öyle bir dünya var ise hep birlikte göçelim.

  - kiralık futbolcuların iyi performans göstermesinde suçlu aramaya gelelim. taraftarın pek tutmadığı * üç isim gittikleri takımlarda başarılı oldu diye nasıl eski teknik heyet suçlu oluyor. al sana gelecek sene ilk 11'e yazılacak 3 hazır yerli. okan kocuk konusunda net doğru karar verilmiştir. hakeza yunus akgün ve emre akbaba konusunda da. burada emre'nin oynadığı her maçta "evlât" geyiği yap, sonra adam kalitesini gösterince "gönderenler günahkar" oluyor.