• 8296
  türk futbolu'nu yönetenlerin kuklaları 2 haftada 5 puanını çalmış ama bu galatasaray spor kulübü'ne gönül vermiş taraftar grubu içinde hala biatçılık diye konuşanlar var. çok büyük bir çoğunluğu hakemi konuşmaktan imtina etmektedir. bu taraftar adaletsizliği, takımının hakkının gasp edilmesini, takımının emeklerinin çalınmasını sonuna kadar hak ediyor.
 • 8297
  hakemin hata yapma limitleri konusunda derin goruslere sahip olanlarinin bulundugu topluluk. yani diyorlar ki biz 3 gol atalim, hakem 3 tane aleyhimize golluk hata yaparsa elestiririz. pardon da niye? hakem bizim oyunumuza gore mi mac yonetmek zorunda? boyle akildan yoksun bir dusunce olabilir mi?

  sonra biat, miat kelimeleri girla gidiyor. bu gorusu savunmanin ne anlama geldigini kavrayamamis olanlarina hadi bir kontra da benden gelsin. “evet belki aleyhimize 1 tane hakem hatasi oluyor ama 40 yil once ohooooo her mac 5 tane hakem hatasiyla karsilasirdik, sukredin halinize.”

  hakem tek golumuzu yedi, bunu kapatabiliriz. iki golumuzu yeseydi uc tane yemedigine sukretmemiz gerekecekti. cunku daha beteri olan bes golumuzu de yiyebilirdi. peki ya alti golumuzu yeseydi napardik? yedi taneyi hic etmedigine sevinirdik. ayrica liverpool-bjk ma…….

  bunun bir siniri olmadigina gore hayirli isleriniz olsun siz de artik nurtopu gibi bir biatcisiniz.

  edit: 4.golu atladigimi yazdiktan sonra farkettim. macta 4 gol atmadigimiz icin cok da onemi yok sonucta aslinda. (bkz: 28 kasım 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı)
 • 8300
  teknik ekibiyle ve futbolcularıyla çıtayı oldukça düşürmüş futbol takımının taraftarı.

  üç dört senedir yıldız muamelesi yapılan futbolculara, iyi zannedilen oyunlara falan gerçekten sinir oluyordum ama artık sadece gülüyorum. bu taraftarı kimler zehirlediyse (bu sözlükte de daha önce yazarlık yapmış yorumcular, anlayan anlamıştır) öyle bir zehirlemiş ki, futbolu unutturmuş. daha kötüsü futbolu bildiğini sanarak unutturmuş. modern futbol diye üç beş terim kullanıp, half spacelerle falan zehirlediler hem de.

  sabahtan akşama kadar transfer talep etmesi ve teknik ekip sorgulaması yapması gereken taraftar, van aanholt ve yedlin orta açamıyor, avrupa'da iyiyiz, lige konsantre olamıyoruz tarzında bahanelerle kendini avutuyor. kral çıplak diyenlere de yangıncı veya vefasız deniyor.
 • 8301
  gittikçe fb ve bjk taraftarına benzeyen topluluk. kötü sonuçların hepsini hakeme bağlayıp iyi sonuçlarda canım hocam, canım hocam. artık cidden baydı bu durum öyle ki takımın avrupa performansını fatih terim’e yazıp lig performansında hocanın suçu yok diyen adam gördüm.

  nelsson’un açıklamalarında takke düştü kel göründü. aslında mesele bu da değil ben ligdeki bu rezilliği tamamen fatih terim’in takıntılarına bağlıyorum. fatih terim bu kafada giderse ki 3 senedir gidiyor taraftarımız da puan farkı 24’e falan çıktığında anlayabilir.