• 8222
  2021-2022 futbol sezonunda takımın ve teknik heyetinin arkasında olmak zorunda olan taraftardır. biz galatasarayın 12. adamıyız. biz inanırsak , istersek ve desteklersek bu takım çok daha iyi olacak. rakip dediğimiz oluşumların 12.adamları taraftarları değildir. öncelikle bu sezon fatih terimle gideceği gerçeğini kabul etmeli. bir kısım taraftar hocanın performansından memnun değil. haklı oldukları noktalar var. ama dediğim gibi bu sezon fatih terimle gidecek. kornerden gol atamayan takımda ona ait, lokomatif moskova maçındaki şiir gibi golü atan takımda . belki hoca o şiiri aruz vezni ile değilde serbest yazsa bizi daha çok memnun edecek. bu sezon genç ve potansiyelli bir takım kurduk. ısım isim baktığımızda hepsi iyi oyuncular ve gelecekte gelir elde edeceğimiz isimler. demek ki terim ve yönetim doğru bir iş yapıyorlar. ışler ne kadar kötü giderse gitsin bu takımın arkasında olun. bunu onlara hissettirin.
 • 8223
  20 sene önce çok şükür ki internet bu kadar yaygın değilmiş. hakan'ın ramazanlarda form düşüklüklerini bilir ve beklerdik. kerem'e kızmaz, elinden gelen bu der geçerdik. dün taylan'ı övenler, bugün yerine adam bakılması gerekiyor diyor. muslera yaşlandı artık yollanmalı diyenler buffon'a güzelleme yapıyorlardı. futbol bir sabır oyunu. gençleşme yapıldı ve sabır gerekiyor. ben naçizane bugün pres ve baskıyı beğendim. yarın belki beğenmeyeceğim fakat öbür günler için umutluyum.
  sonuç olarak başarıya alışık ve arzulayan ama sabır ve sebat etmesini de özellikle hayalini kurduğum taraftar grubu.
 • 8224
  kirli düzen ile savaşmaya hiç niyeti olmayan topluluk. ülkede galatasaray'a 1 dakika bile nefes aldırmamak üzerine düzen kurulu ama bizim taraftarımız bunun yerine sürekli futbolcularımızın, teknik direktörümüzün yaptığı hataları konuşuyor. rakiplere işlemeyen limit ve %50 seyirci gibi kurallar galatasaray'a anında işliyor, rakiplere çıkmayan kartlar galatasaray'a saniyesinde çıkıyor ama biz objektif olalım böyle devam.
 • 8225
  bazen geçmiş yıllara format atıp her yeni sezona sıfır, kloraklı, yeni boyalı hafıza ile girdiğini düşünüyorum.
  van aaholt için en kötü sol bek diyenler, yedlin için en kötü futbolcu diyenler, derbide penaltı mi kaçar diyenler, ligin başındaki bir maç için hele avrupa'da lider olduğumuz dönemde karalar bağlayanlar, her futbolcuya laf söyleyip kötü diyenler.

  ben 30'lara ancak geldim ama şimdi düşündüğümde fenerbahçe'ye rezil rüsva olduğumuz maçları, beşiktaş'ın bizi dümdüz ettiği, kocaeli'den fark yediğimiz maçları, cihan ile orhan ak'ı, bam orta sahası, muslera olmasa elvada diyeceğimiz şampiyonluklar vs 15 saniye düşününce aklıma gelenler.

  sosyal medya mı bizi böyle yapıyor merak ediyorum ama harbiden çoğu gördüğüm düşüncenin hiçbir desteği yok.

  bana göre çok mutlu olmamız lazım. çünkü aldığımız bütün futbolcular resmen 3 maçtır avrupa'nın gözünün önünde şov yapıyor. reddit'te ana sayfaya attığımız gol düşüyor, uefa golü paylaşıyor, fransızlar marcao'ya sulanıyor. eminim ki şu gruptan lider çıkarsak sampiyonluktan bile daha fazla işe yarayacak çünkü elimizde resmen sahibindene koysak bile gidecek yetenekler var.

  yıllar sonra maaşlar neredeyse avrupa gelirine gelecek halde, sponsorluklar güzel, yönetim ne yaptığını biliyor, ffp gelse bile dedelerle kurulmamış bir kadro. fatih hoca yapamazsa başkası yapar. rahatlayın biraz, kaybedilen bir maç. eğer bu maaş bütçesi gidenler sonrası daha da azalırsa üstüne birazcık altyapı, her sene en kötü avrupa ligi katılma, bir de her sene futbolcu satma gelirse bundan 3-4 sene sonra hangi takım daha iyi yapmış hepimiz göreceğiz.
 • 8226
  sosyal medyadan çok fazla etkilenen taraftar. sosyal medyada diğer kulüplerin trollerinin yaptığı olumsuz ve haksız algı onları çok etkiliyor. etkilenmemeleri de mümkün değil zaten. onlara sahada karşılık vermek istiyorlar olmayınca da tepkiyi oyuncuya, teknik heyete ve yönetime yoneltiyorlar. (burada bahsettiğim tepki eleştiri değil. )onlara tavsiyem olgun bakış açısı geliştirmeleri. kendilerini daha az yıpratırlar. dünkü maçta * kazanamadigimiz için üzüldüm ama lokomotif moskova deplasmanında aldığımız galibiyetten dolayı
  bu yenilgi beni fazla etkilemedi. ligde 8.sırada olabiliriz. 8 de 18 'ide kapatan bir takım olarak daha iyi olacağız. konsantrasyonum 4 kasımdaki lokomotif maçında. o maçta 3 puan almakta ve gruptan çıkmakta.
 • 8227
  gözlemlediğim kadarıyla iki farklı gruba bölünmüş taraftardır.

  bir grup "iyi yoldayız sabretmemiz gerek" düşüncesiyle hareket ederken, diğer grup "artık kötü futboldan yıldık ne olursa olsun rakiplere üstünlük sağlamamız gerek" düşüncesiyle hareket ediyor.

  sonuç olarak iki önemli yol beliriyor. ya birinci grup baskın gelip diğerlerine sabretmeyi öğretecek. ya da ikinci grup baskın gelip türk toplumuna yakışır bir biçimde anlık hevesler/nefretler uğruna yapılan yeni planlamanın sonunu beklemeden bir çuval inciri berbat edecek. ortası yok gibi görünüyor şu an. hayırlısı...