• 7993
  son 2-3 sezondur sütten ağzı yandığı için yönetimlere genç oyuncu transferi için muazzam baskı yapan taraftardır. 28 yaş üstü bir oyuncunun ismi bizimle anıldığında yüzler düşmekte "futbolcuların geçmişine değil, geleceğine yatırım yapacağız" vecizesi hatırlatılmaktadır.

  burak elmas yönetimi p. van aanholt transferini oyuncunun yaşı itibariyle taraftardan çekindiği için 2 genç futbolcu ile beraber araya yedirerek açıkladı.

  son zamanlarda özellikle rakiplerimiz ile anılan 30 yaş üstü kaliteli isimlerin son sözleşmesini alacak, takımın bu futbolcuyu taşıması lazım, çine katara gitti şeklinde kötülenmesini anlayamıyorum belki ben 30-31 yaşın, sakatlık problemi olmayan bir futbolcu için gayet de risksiz bir yaş olduğu konusunda yanılıyorumdur.

  sözün özü futbolda mutlak doğru yoktur. rakiplerimiz tecrübeli ve ne alabileceğinden emin olduğu futbolculara yönelirken bizim, yıllardır yapılması gerektiğini düşündüğümüz değişim ve dönüşüm umarım başımızı yakmaz.
 • 7994
  yaşlı, pahalı ama kaliteli oyuncu alınır; "yaşlı futbolcu istemiyoruz" denir.
  bonservis ödeyip, gelecek vadeden oyuncu alınır; "bizim seviyemizde değil" denir.
  1 milyon euroya transfer yapılır; "madem iyi, neden bu kadar ucuza bıraktılar" denir.
  10 milyon euroya transfer yapılır; "bu paraları etmez, kazık yedik" denir.
  istatistikleri iyi olan oyuncu alınır; "neden milli takımda oynamıyor" denir.
  milli takımda oynayan oyuncu alınır; "scout ekibi neden oyuncu keşfetmiyor" denir.
  28 yaşında adam alınır; "daha genç olsun" denir.
  22 yaşında adam alınır; "bu yaşa kadar büyük takımlar neden yatırım yapmamış" denir.
  benim hepsine vereceğim tek cevap marcao'dur.
  22 yaşına gelmiş, bu yaşına kadar hiç milli takımda oynamamış, büyük kulüplerin hiç dikkatini çekmemiş, portekiz liginin son sırasında, en çok gol yiyen takımında oynayan, 4 milyon euro gibi kazık(!) yediğimiz bir paraya alınan, bizim seviyemizde(!) olmayan bir futbolcuydu.
 • 7995
  transferleri sahada görmeden eleştirmeyi, çıkan haberlere aldanmayı, karalama kampanyalarına inanmayı bırakmalı. transfer komitesi işini yapıyor gereğince. genç oyunculara yüksek bonservis düşük yıllık ücret verilmesinde de bir sorun yok. bu kulüp cavanda'dan, carole'den kar etti, siz hiç merak etmeyin cica'dan da morutan'dan da oldukça iyi faydalanır ve kar ederiz. yeter ki sizler yangın çıkartıp, gencecik oyuncuları ezmeyin söylemlerinizle, saldırılarınızla. bize düşen oyuncularımızı motive etmek ve desteklemektir.
 • 7998
  an itibariyle transfer konusunda herhangi bir yangın yapmayan taraftar. sadece temkinli davranıyorlar, ikisi farklı şey. çoğunluk "asla alınmamalı" ya da "kesinlikle alınmalı" tarzı cümleler kurmuyor. aksine yönetim üzerindeki baskıyı azaltıyorlar. daha önceki yıllarda bir oyuncunun ismi geçince "kesin gelmeli, ligi donunda sallar" tarzı yorumlar yapılıp herkesi galeyana getiriyorlardı, yönetim de baskı altında kalıp daha yüksek ücretlerle olsa bile transferi tamamlıyordu. şu anda tam tersi bir senaryo var. taraftarın çoğunluğu bilinçli davranıp, oyuncunun gerçekten o paralı edip etmeyeceğini araştırıyor, kesin alın diye yönetime baskı yapmıyor, yaşlı oyuncu haberleri çıkınca "genç isteriz, artık isimli transferde gözümüz yok" şeklinde tavır belirtiyor. daha ne yapacak bu taraftar? oyna devam. umarım bu bilinçle devam eder çoğunluk.
 • 7999
  benim takip ettiğim kadarıyla en azından sözlük ve forumlarda akil taraftar topluluğu twitter tayfa da fena değil de instagram tayfası kötü bayağı. asıl yangını, veryansını onlar yapıyor ve bastırılamıyor. twitter vs yangıncı tayfa bir şekilde bastırılıyor da instagram sayfaların ve taraftarların bastırmak imkansız çözümsüzler.