• 7981
  link: https://twitter.com/...038416054988809?s=21

  --- alıntı ---

  galatasaray'ın transfer için ödediği bonservis bedelleri ve ilgili yorumlar:

  7+m- kazık yedik
  6m- kazık yedik
  5m- kazık yedik
  4m- kazık yedik
  3m- 2'ye alınırdı.
  2m- 1'e alınırdı
  1m- bu paraya bıraktıklarına göre kötü oyuncu.

  --- alıntı ---

  özeti tam olarak budur. ne bir eksik ne bir fazla.
 • 7982
  2021-22 yaz transfer sezonuns girilmesiyle birlikte durumu hiç de sağlıklı olmayan taraftardır.

  neden böyle olduk inanın hiçbir fikrim yok. eskiden fenerliler akla mantığa aykırı olduğunu bilerek galatasaray aleyhinde algılar yaratır ve bunu sürekli tekrarladıkları için bir müddet sonra buna kendilerinde inanırdı. şimdi taraftarımız sağolsun rakibe gerek bırakmadı.

  bunun içinde maç performansı kötü diye takım antreman yapmıyor, sürekli ayak tenisi oynuyor saçmalığına inanan beyinsiz bir güruh var. fm oynarken bile antremanını başkasına yaptırır ama sanırsın adam hayatını florya'da geçiriyor her dakika her saniye antremanları takip ediyor da bizim takım eğlence antremanı dışında bir şey yapmadığı için rahatsız olmuş paşam. alakası yok tek yaptığı şey evde kurabiyesini kemirirken galatasaray twitter hesabının paylaştığı 4 bilemedin 8 fotoğrafa(video da değil) bakıp oradan bir çıkarım yapmak ve bu çıkarımın asla yanlış olabileceğine ihtimal vermemek. e o kadar uğraşmış arkadaş götünden element uydururken bunun bir de yanlış çıktığını düşünsene! olamaz tabi öyle bir şey.

  gelelim transfere... patlamalara doyamayan kolpacı türk basın ve muhabirlerinin yabancı kaynaklardan ve eski yönetimden arakladığı isimleri, geçen senelerde bizde kiralık oynayan isimlerle serpiştirip 1 ay boyunca önümüze ısıtıp ısıtıp sunduğu bu transfer döneminde günlerce ''oyuncunun geleceğine yatırım yapmalıyız'', ''yeniden yapılanma'' gibi başlıklar altında larsen, ghezzal, paulinho vs. diye yönetime ve teknik heyete sokulmadık laf kalmadı, tıpkı fenerliler gibi dalgalar geçildi. yüz kere uyardık inanmayın içeriden haber alamadıklarından böyle diyorlar dedik fayda etmedi. geldiğimiz noktada ismi geçmeyen cicaldau(24) ve sacha boey(20) transferleri ile tüm dünyada kıtlık durumunda olan tecrübeli sol bek transferi gerçekleşti. özür dileyen oldu mu peki? olmadı. aksine cicaldau için 6.5 milyon'un çok fazla olduğu söylendi, fatih terim ve hagi gibi kulüp efsanelerine komisyonculuk iftirası atıldı. diğer yandan sacha boey için bu yaşta 1 milyon euro'ya alabiliyorsak kesin vasat yoksa rennes niye bıraksın denildi. fransa'dan geldiği için lionel carole benzetmesi yapıldı. bu eleştirileri ve iftiraları atanların bu çocukları 5 dakika izlediğine emin değilim ama işte diyorum ya kitle psikolojisi bozulmuş artık.

  hani 1 aydır aynı isimlerle ilgileniyorduk kardeşim ne oldu? bir ay uğraşıp sonuç alamayınca cicaldau ile sacha'yı 1 günde mi bağladık yoksa? malum hiç isimlerini duymuyorduk bunların! kolpacı twitter hesapları bir bir patlarken, geçtiğimiz dönemlerde kap saatine kadar bilen ali naci küçük ve haluk yürekli'nin bir dediği bir dediğini tutmazken devam edin siz kolpacılara prim vermeye. galatasaray efsanelerine ağza alınmayacak yakıştırmalar yaptırmalarına izin verin hem de sizi kullanarak yaptırıyorlar.

  yakında bu sözlükte fatih terim için sicili bozuk ifadesi kullanılırsa bile şaşırmayacağım. psikoloji bozuk çünkü nefretinin de sevincinin de bir ayarı yok. zihniyet hastalıklı bir kere.
 • 7983
  gelen transferleri oynamadan değerlendirmemeyi, birilerine (özellikle geçmişte oynamış ve beğenilmemiş futbolculara) benzetmemeyi acilen öğrenmesi gereken taraftar topluluğu. bonservislere verilen ücretler daha maça çıkmadan konuşulmamalı. önce bir fırsat verin, yarım sezon da olsa bir oynasınlar, bir görelim bakalım sahada ne yapacaklar, ondan sonra oturur tartışırız.

  edit: tartışacağımız şey verdikleri katkılardır tabii ki. yoksa verilen bonservislerde oyuncuların hiçbir kabahati yoktur. bonservis üzerinden oyuncu eleştirmeyi, değerlendirmeyi de bırakmamız lazım.