• 7940
  akademiden yetişen genç oyuncuların takıma kazandırılmasından ziyade yurtdışına kaçmasını temenni edenlerin çoğunlukta olduğu grup.

  birçok kişide iletişim problemi görüyorum. insanların kendileriyle bu kadar çelişebilmesi de bir başarı.
  şimdi şurada bir anket yapsam, milli takımda cengiz ünder yerine kerem aktürkoğlu'nun forma giymesi gerektiğini savunur bu güruh.
  e hani cengiz ünder kaçtı kurtardı kendini, diğeri karacabey takımında eğitimini aldı?

  bir de elmayla armutu karıştırma durumu var. bartuğ elmaz bizim akademinin göz bebeği. onun ayrılaması bana dokunur. tarkan'ın da dediği gibi "yanarım, emeklerime yanarım."
  fakat mustafa fettahoğlu, celil yüksel, recep gül bunlar kariyerini kurtarmak için ayrılsalar anlayabilirim. çünkü bu çocuklara biz bir gelecek sunamıyoruz, fakat bartuğ ve emin bayram 16-17 yaşında a takımda antrenmanlara alındı. gerekirse oyuncular üzerinde 5-10 yıllık planlamalar yapılmalı.

  birçok kişi taraftar kelimesinin anlamını dahi bilmiyor bence. ben galatasaray'ın tarafındayım, genç çocuklara galatasaray'dan kaçmasını öğüt verenler siz kimin tarafındasınız? bartuğ'un babası gelip böyle bir plan yapsa, onu da anlarım, fakat diğerleri neye amaç ediyor anlayabilmiş değilim.

  arda turan para kazandırarak gitti, döndüğünde olmadığını ettiler. şuan bazıları için mustafa kapı, arda turan'dan daha öndedir. toplumun bu kadar erozyona uğraması hiç hoşuma gitmiyor. git gide de bu topluluktan soğumaya başladım. hastalıklı fikirlerin olağan karşılanmasını da doğru değil.

  şimdi bir anket daha yapsam, sözde taraftarın %100'ü akademiye yatırım yapılsın der. sonra aynı grup akademiden çıkan oyuncuyu ilk oynadığı maçta linçler, görmedik mi ya bunları, yaptınız la. yine yapacaksınız.
  yetersiz oyuncular süre bulamayınca, kulüp efsanenize demediğiniz kalmaz.

  galatasaray'ın galatasaraylılardan başka düşmana ihtiyacı yok.
  ergin ataman ayrıldı bu kulüpten, sakin kafa ve işi bilenlerle çalıştı, şimdi neredeyse avrupa takımıyla nba takımlarına kafa tutacak.
  sözün özü şu, cahil cühela popülist ve karamsar kesimden ne kadar uzakta kalırsan başarıya o kadar yakınsın.

  galatasaray kulübü bilinçsiz taraftarı yüzünden oyuncu satamıyor?
  marcao'ya bile neler neler denildi, belhanda geliyor ınstagramını kapatmak zorunda kalıyor, diagne'ye teneke bağladık deli gömleği giydirip sağa sola kiralıyoruz.

  bartuğ elmaz'a xabi alonso muamelesi yapıldı, sözleşme uzatmıyor şuan. bartuğ bak kardeşim, şuanki halinle galatasaray a takımında oynayamazsın. her şeyin bir zamanı var. amerika bir günde keşfedilmiyor, u-19'da bile defansif olarak ciddi zaafiyet gösteren bir oyuncu.

  salih uçan avrupa'yı gezdi dolaştı ama alanyaspor'da kendini buldu. belki avrupa'da gezmek yerine daha önce alanya'da oynasa şuan daha güçlü şekilde avrupa'ya gidecekti.

  türkiyede çoğu kişinin ne izlediğini bile anlamadığını görüyorum. ama herkesin bir söz hakkı var, acayip bir linç kültürü var. bizim birlik olup şenol güneş'e bu milli takım neden burnley gibi oynuyor diye sormamız lazım, suyun öte tarafı neden altay değil de uğurcan oynadı diye linçliyor.
  bu taraftar profillerinin al birini vur ötekine.
  bu kadar süre futbol ile zaman geçirip, oyuna bu kadar uzak kalabilmek vallahi inanılmaz bir şey.
  bu zihniyetteki kişiler de, liyakatsız ortamda sağda solda akademidekl görev alırsa olacağı bu işte.

  gerçekten yoruldum artık.
  potansiyeli olan bir oyuncumuzu kaptıracak mıyız diye üzüntümü paylaşmaya geliyorum, fakat insanların bir kına yakmadığı kalmış.
  galatasaray'ı gençlerin kaçıp kurtulduğu yer değil, genç oyuncuların kurtarıldığı yer yapmak için uğraşıyoruz.
  taylan erzurum'dan kaçıp burada milli oyuncu olmadı mı?
  taylan malatya'da olsa milli takımda olur muydu?
  bu kulüp adem büyük'e saygınlık kazandırmadı mı?
  başakşehir'in bitirmeye çalıştığı kerem aktürkoğlu'nu türk futboluna kazandırmadı mı?
  twente ve brentdortta süre bulamayan halil'i değerli hale getirmedik mi?

  eğer bizim evlatlarımız buradan kaçıyorsa, önce bir dönüp kendimize bakmamız ve çocuklar için burayı gelişim merkezî haline getirmemiz lazım.

  bartuğ'u göndermek ile taylan, kerem'i göndermek arasında zerre fark göremiyorum. galatasaray'a yeni oyuncular kazandırmak üzere bonservis ücreti getirdikleri sürece ve oyuncalar avrupa'da oynamak isterse getirirler bonservis bedelini ve biz de onları avrupada destekleriz. herkesten de daha fazla desteklerim.

  bir de bazı galatasaray taraftarının eşleştiri yaptığını sanması bu ülkedeki komik olaylardan biri. evet kardeşim o eleştiriler yüceltiyor bizi ve akademiler de imam-hatipler gibi kapatılmalı falan filan...
 • 7941
  benim gözlemlerime göre galatasaray taraftarının eleştirilen kısmındaki büyük çoğunluk altyapı oyuncularımızın her şeyden önce galatasaray'da forma bulmasını istiyor. fakat gerek türkiye gerçekleri nedeniyle, gerekse fatih terim'in son yıllarda gençlere pek güvenmemesi nedeniyle bunun gerçekleşmeyeceğini biliyor.
  işte o "kaçıp kurtarsın kendini" tavrı bundan sonraki tavır. yani başı gözden kaçırılan o cümle aslında şu: "galatasaray'da rotasyon oyuncusu olarak bile düşünülmeyecekse kaçıp kurtarsın kendini, zaten ülkenin hali ortada."

  bu cümleyi ortadan bölüp sadece o kısmına odaklanırsanız sanki galatasaray taraftarı galatasaray'ın menfaatlerini istemiyor gibi gözükür tabii, ama durumun öyle olmadığı defalarca yazıldı. bartuğ galatasaray'da iyi giden maçların son 10 dakikasında bile oynayamacak durumda mı? o zaman zaten kadroda tutulmasının da bir mantığı yok.

  aynı taraftar 2020-2021 sezonun başından itibaren kerem'in neden oynatılmadığını sorguladığında da "siz hocadan iyi mi biliyorsunuz?" tepkisi aldı. biz hocadan iyi bilmiyoruz tabii ama hoca galatasaray'ın bugününü düşünüyorsa biz gelecek 5-10 yılını da düşünüyoruz. mademki altyapı oyuncularımız a takımda forma giymeye layık görülmüyor, o zaman gitsinler abi.

  ek olarak, bu tür meseleler üzerinden kimin daha vefalı galatasaray taraftarı olduğunu tartışmaya açmak da kimseye bir şey kazandırmaz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!