• 7903
  malesef yaptırım gücü de etki alanı da çok güçsüz kalmıştır bu sezon. başımızda felaket bir yönetim olması ile de alakalı bu durum tabi. bu sezon hakemler tarafından kıyıldık resmen sadece bu hafta bizim ve rakiplerimizin maçlarında bile neler neler var. faul başına kart istatistiği de ortada.

  ama dediğim gibi sosyal medyayı ayağa da kaldırsak bu yönetimle pek bir şey değişir miydi emin değilim. tarihimizde hem medya hem hakemler hem de lig içindeki statümüz olarak bu denli güçsüz kaldığımız nadirdir.
 • 7906
  pandemi olmasaydı şu ana kadar yönetimi masasında oturtmayacak, belhanda’yı çoktan gönderecek, takıma çeki düzen verecek taraftar topluluğudur. pandemi efektiyle ne takım ne yönetim taraftarın gücünü görmezden gelip yanlışlarına devam ediyor. hakemler bile iç sahamızda bizi kesip doğruyorlar. ama pandemi bitince taraftar o stadı doldurunca herkes geç de olsa hizaya gelecek. nokta.
 • 7907
  aralarında ilginç bir grup var;

  bu grubun üyelerinin mbaye diagne kendisini kiralık gönderdiğimiz club brugge'den kovulurken ya sesleri solukları çıkmıyor, ya da mbaye diagne transferi tamamen mustafa cengiz yönetimi'nin eseri olması rağmen "bize bu çöpü aldırdın" diye fatih hoca'ya sallıyorlar.

  sonra aynı mbaye diagne kendisini kiralık gönderdiğimiz west bromwich albion'da iyi futbol oynayınca "fıstık gibi adamdan verim alamadın, senin antrenmanlarından kurtulunca adam açıldı" diye yine fatih hoca'ya sallıyorlar.

  fatih hoca'nın antrenmanlarının sonucu da 18 maçta (1172 dakikada) 11 gol (106.5 dakika başına 1 gol)*.

  bu gruptaki renktaşlarımın yukarıda yazdığım tipteki salvoları fatih hoca'yı değersizleştirmiyor, yukarıdaki salvoları yapanların galatasaray'dan, hatta futboldan ne kadar uzak olduğunu gösteriyor.

  sırf fatih terim'i gömmek uğruna (evet bu yaptıklarının adı eleştiri değil gömme) tek tıkla ulaşılabilecek istatistiki verileri, gözümüzle gördüğümüz gerçekleri çarpıtmaya çalışanların başardıkları tek şey kendilerini komik duruma düşürmek. fatih terim'in akıl mantık çerçevesinde eleştirilebileceği sürüyle done varken bu arkadaşlarımızın böyle bir yolu tercih etmeleri üzücü.

  bu gruptaki renktaşlarım umarım artık kendilerini gülünç duruma düşürmekten başka hiçbir işe yaramayan "gerçeklerle, hatta kendi içinde bile çelişen salvo"lardan vazgeçerler.
 • 7908
  objektif olacağım derken rakiplere sempati bekleyen, haklarını savunmayı unutmuş, algılara boyun eğen, ses çıkarmayan ya da artık yorulduğu için çıkaramayan bir hale gelmiş taraftar topluluğu.

  galatasaray ve galatasaray taraftarı her zaman kendini eleştirmiştir ve eleştirmeye devam etmiştir, devam da etmelidir. 29 yaşındayım 1999'dan beri aklımın yettiğinde maç izlerim. ilk defa bu sezon eleştirmenin ötesinde rakibi övercesine bir hale büründüğünü, takıma sırtını döndüğünü gördüm. özellikle bu durumdan 15-16 yaş zihniyeti ile ve saçma dizilerin kurguları müzikleri ile video ya da söz paylaşan taraftar hesaplarını yöneten kişiler sebep oldu. bir gün farklı düşünüp diğer gün farklı düşündüler, asıl sorun ise buradan etkilenen bunlardan nem kapan gerçek taraftarlar.

  özellikle son dönemde iyice parlayıp kendini bu işin erbabı sananlar ortamı bu hale getirdi, objektif olma işini. insanların içindeki hırsı söndürdüler.

  kimse bir oyuncuyu, teknik direktörü zaten körü körüne sevmesin. otursun eleştirsin ama eleştiri artık nefrete dönmesin, dönmemeli. günün sonunda biz yine bir yine birlik olmalıyız. çok üzgünüm ki artık böyle durum yok. takım maçı kazanırsa sıkı taraftar kaybederse ise objektif ve eleştiren taraftar.

  herkes doğrucu davut olamaz, olmasın da zaten. anlamsız mehmet demirkol tribinde herkes, anlaması güç.

  galatasaray taraftarı takımından daha az inandı şampiyonluğa, kazanmaya daha az heves etti. rakiplere konuşacak konu verdi. işin özü galatasaray taraftarı kendinden ödün verdikçe takım 2 kat ödün verdi.

  umarım galatasaray taraftarı eski günleri en çabuk şekilde döner.

  türkiye'nin en büyük taraftar topluluğu olan grup.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!