• 7881
  (bkz: 7 nisan 2021 beşiktaş alanyaspor maçı)

  evet alanyaspor berbat oynadı, evet bize karşı daha iyi ve isteklilerdi ama başkası yapınca iğrendiğimiz tavırı bizde yapıyoruz.

  yok alanya beşiktaş'ın tesisinde antrenman yaptı, yok marafona el uzatmadı, o zaman 2015 şampiyonluğunda da bizim maçta gençlerbirliği kalecisi bilerek el uzatmadı.

  ben bıktım artık bu söylemlerden, fenerbahçe ve beşiktaş yapınca tinerci vs. deniyor ama aynı şeyler bizim başımıza gelince bizde aynılarını yapıyoruz. bırakın farkımız olsun öyle asalaklardan yahu.

  evet sezon başından beri hakem ittirmesi var beşiktaş'a ama topu oynayanda onlar, sen ne kadar iyi oynarsan bir şekilde hakemi de arkana alıyorsun işte.

  bizim düşünmemiz gereken kendi işimiz, evinde rize'den 4 deplasmanda hatay'dan 3 yersen, anca diğer maçları izleyip bok atmak düşer işte.

  sen oyna, sen vura kıra git sana kudursunlar senaryolar üretsinler. bizim yerimiz orası olması, komplo teorileri üreten güruh değil.
 • 7883
  bizim yenilgilerimizle rakiplerin yediği haltların ne alakası var acaba? sen yensen de yenilsen de adamlar düzeneği kurmuş istedikleri gibi oynatıyorlar. yav bu ülkede bir mafya liderinin desteği ile yüzüncü yılında bjk şampiyon olmadı mı? bu ülkede fenerbahçenin başkanı teknik direktörüne "sen değil ben şampiyon yaptım" demedi mi? daha önce beş takım şike yaptıkları için uefadan ceza yemedi mi ? daha bu sezon başından kasımpaşa en iyi oyuncusunu beleşe fenere vermedi mi? eee demek ki yapıyorlar işte bir şeyler ki cezasız kalacaklarını da biliyorlar. yav burası türkiye, muz cumhuriyeti. burada parası ve gücü olan her şeyi yapar, geri kalanı da ona uymaya çalışır. azınlık bir kesim de her zaman adaletten ve dürüstlükten yanadır ama sesi çok az çıkar ve fırsat vermezler sayılarının artmasına.

  sözün özü 2020-2021 sezonu daha en baştan küme düşmenin kaldırılmasıyla beraber nasıl bir lig olacağını bize gösterdi. sezon içi olanlar da gösteriyor ki eğer teknik takipler ve dinlemeler yapılsa yine bir sürü pislik ortaya çıkacaktır. kimse beni bu sezonun masum ve bembeyaz bir sezon olduğuna ikna edemez. inanlara da ben bir şey diyemem, tercih meselesidir. ancak bunun farkında olan galatasaray taraftarları da tepki göstermekte sonuna kadar haklıdırlar.
 • 7884
  tamamen varsayımsal ve 7 nisan 2021 beşiktaş alanyaspor maçı'ndan bağımsız bir şekilde konuşuyorum. süper lig 2020-2021 sezonu'nun sonunda beşiktaş ve fenerbahçe ilk 2 sırayı paylaşsa ve biz de 3. olsak, sezon sonunda da bu 2 kulübün şike yaptığı delilli bir şekilde ortaya çıksa aralarında "zaten biz ne oynuyorduk ki, şike de olsa onlar hak etti kupayı bize vermesinler." diyeceğine emin olduğum süper zekaları barındıran taraftar grubu.
 • 7885
  hala gerçekler ile yüzleşmeyen kendini ingiltere'de zanneden bir grup var ki inanılmaz.

  ben de önce hatayı kendimizde arayalım diyenlerdenim. ancak bu sene yaşananların izahı yok. kimse kusura bakmasın da bizim elimizi kolumu bağlayıp kuşları ite kaka yarışta tutuyorlar. bjk sezon başından beri kesintisiz bir şekilde kollanmakta iken, fb ise 2 tane dönüm noktası olan maçta** hakem eliyle yarışa dahil edildi.

  bizim 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı ve 19 ekim 2020 galatasaray alanyaspor maçını nasıl kaybettiğimiz ortada.

  sadece yukarıda örneğini verdiğim maçlar adil yönetilse muhtemelen şu an lider bizdik.

  futbolcular ve terim dört dörtlük demiyorum. ancak kendimizi eleştirmeden önce şu işin önüne geçelim taraftar olarak. sonra gerekirse onlara da hesap sorarız.
 • 7886
  (bkz: 7 nisan 2021 beşiktaş alanyaspor maçı)

  evet hakemi de yenelim, şöyle vuralim, boyle kiralim, hop deşelim, at binenin, kılıç kuşananın...

  şu rezil macta, mac demeye elim gitmiyor, evet su rezil tiyatroda bile hala galatasaray'a sallayan galatasaray taraftari var. inanamiyorum...

  bize 20 yıldır sike yapiyosunuz dedikleri bütün olaylar tek 90 dakikaya sığdı.
 • 7887
  bu sezondan hiçbir ümidi beklentisi olmaması gereken taraftardır. fatih hocayı son dönemde eleştiriyorum entrylere bakabilirsiniz. her ne olursa olsun sene sonu başkan olmasını istiyor, artık yeni bir teknik direktöre ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. ancak bu sezon ne kadar iyi oynarsak oynayalım şampiyon olamayacağımız açık. o yüzden sezon bitene kadar teknik ekibe veya oyunculara bir şey demeyeceğim.
 • 7888
  (bkz: 7 nisan 2021 beşiktaş alanyaspor maçı)

  bu maçta bilerek yapılmış hatalar yahut şike var mı yok mu bilemem. sonuçta her takımın formsuz olduğu günler olur. biz hatayspor maçında* ilgili maçtaki alanyaspor'dan bile daha kötü oynamıştık. ancak olsun yada olmasın öyle bir algı yapmalılar ki beşiktaş'ın gelecek hafta oynayacağı rakipler hep bunun bilinciyle sahaya çıkmalı. türkiyede oyunu kuralına göre oynamak gerekiyor çünkü.
 • 7889
  son derece objektiftir (!).
  objektif olacağım diye bu kadar çaba gösteren başka taraftar var mıdır bilmiyorum.

  senin takımının kötü olması başka bir şey, rakibinin tarafsız olması gereken tüm kurum ve rakipleri tarafından omuzlarda şampiyonluğa yürütülmesi başka bir şey.

  bu maçta* puan kaybetse, ritmi bozulsa bak bakalım ortada öveceğin bir takım kalıyor mu?
  herşey momentumu yakalamakta ve kaybetmemekte.

  o ritmin bozulmasına, tökezlemesine izin vermiyorlar işte.

  sen de benim t.d. neden kenarda yok? benim en kritik iki stoperim neden aynı maç cezalı, tam takıma girmişken oğulcan neden ceza aldı? v.s. der durursun.
 • 7890
  adaletsizliği hayatımın her yanında yaşayan bir galatasaray taraftarıyım. farkındayım bazı arkadaşlar diyor ki suçu başkasında bulmak yerine kendi önümüze bakalım. fakat görünen köy kılavuz ne zaman gerektirdi?

  o köye adil bir yönetici, adil bir hakem heyeti lazım. güç lazım, emek lazım, hakkaniyet lazım...kılavuz gerekmez belki ama bunlar lazım!

  şimdi edebiyat kısmına girelim işin: 'adamımız yok diye tabi bizi bu hale sokuyorlar!' evet, ne sosyal hayatımızda ne de taraftarı olan takımın; galatasaray'ın, aşkımızın hakkını savunacak adam, adamlar yok! oysa tek arzumuz adalet, hakkaniyet değil mi? herkesin böyle düşünmesi gerektiği bir ömür de aksine herkes öne geçmek, başarılı gözükmek adına araya adamlar sokup duruyor.

  küçücük yaşından beri kendi çapında bir şeylere karalayan bir adamım. ilk yazdığım şiirlerden birinde torpil üzerine bir şiir yazmıştım. torpilin, kibar deyimiyle referansın üzerine çocuk aklımla bir şeyler karalamıştım. bir şey biliyorum ki bu hayattan, bu hayat bana bir şey öğretmişse, o da hakkaniyetli olunca ezilen bile olsan içindeki gönül rahatlığı..

  kızgın mıyız? elmecbur ama gönlümüz rahat. baskılar, cezalar, kayırmalar, şikeler her bir yanımızda. bugünleri bir başka zaman hayat her şeyi tersine çevirdiği an intikam olarak değil daha hakkaniyetli olmak adına ayakta durmak için, o gönül rahatlığından bir an olsun uzaklaşmamak adına yanımızda bulundurmalıyız.

  bir gün diye diye ömür geçiyor elbet. yine de deriz: ' bir gün daha geçti ömürden ama bir gün gelecek, daha adil bir memlekette yaşayacağız.'
 • 7891
  (bkz: #3138626)

  ilgili entry'de galatasaray taraftarının kendi önüne bakması gerektiği minvalde bir yazı yazdım ve bunun üzerine hem bu başlık altına ve gerek mesajla bana tepki koyan arkadaşlar oldu. tekrar açıklama yapma isteği duydum bende.

  öncelikle tekrardan bir hayal kırıklığına uğradım çünkü hem sosyal medyayı takip ediyorum hem sözlüğü ortalık şike imasından geçilmiyor, üzülüyorum çünkü bir başka hafta da şampiyonluk yarışında isek rakibin kötü oynadığı bir maç sonrasında bire bir aynıları bizim içinde yazılacak ve bunları yazanlar bu sözlükte şerefsizlikle, haysiyetsizlikle suçlanacak ki bence doğru yaklaşım da tam olarak o zaten.

  ama biz takım olarak gerideyken ve rakibinin kazandığı bir maçtan sonra ona karşı oynayan takımı bariz hatalar yapması üzerinden şike ile maç satma ile suçlarsak ne izlediğimiz futbolun tadı kalır ne de oynanan fubola olan güven.

  demiyorum ki türkiye'de herşey adil koşullarda yürüyor hayır, demiyorum ki futbolu yönetenler profesyonel, zaten galatasaray taraftarı olarak buna gereken tepkiyi her mecrada dile getiriyoruz.

  ya şimdi objektif olun biraz. bu sezon daha gençlerbirliği ile oynadığımız maçtan sonra genç kaleci ubeyd'e neler yazıldı, hepimiz üzüldük.

  ne farkı var ki bizde diğer kalecilere, forvetlere, takımlara maç sattığını iddia edersek. bunu mu yakıştırıyorsunuz kendimize dediğimde ise iyi konuşmayalım o zaman onlar da işini yürütsün gibi bir savunma oluyor.

  o zaman bunu yazanlar bir daha bülent uslu'yu ahmet ercanlar'ı vs. gibilerini eleştirmesin, zira yaptıkarı bire bir aynı şey.

  ben takımım güçlü olsun diyorum onlar yapıyorsa ilahi adalet tecelli eder, allah inancın yoksa murphy kanunları gelir bulur bir şekilde çıkar yani.

  sen önüne bak, dik ol, adil savaş karşılığını bugün alamazsan ileri de 10 misli alırsın. ama gelgelelim ki benim canım taraftarım, bunu kabul etmiyor bugünün eleştiri ile kolaycılığa kaçıp, gerçeklerden uzaklaşıyor ve zamanla kendimizi de o lağım çukurunda debelenirken buluyoruz. doğru olan sizin ki ise devam edin, kimseye de fikirlerinden ötürü küçültücü yakıştırmalarda bulunmayın.

  herkes biliyor buranın ingiltere olmadığını, neden olmadığını merak ediyorsanız, 12 numara gibi kafaların açtığı yolda ilerlemeye devam eden onlara ve bize bakarak çok rahat anlayabilirsiniz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!