• 7704
  eleştirilecek bir çok yanımız vardır, doğrudur.

  ancak galatasaray başkanlığı için hiç bir zaman başkanın maddi durumuna göre hareket etmez bu taraftar grubu. gerek sözlükte gerek başka mecralarda hiç bir galatasaray taraftarının “x başkan olsun, parası var bize şunu alır bunu getirir” dediğini görmedim, duymadım. bu kafa yapısı suyun öteki tarafında var, bizim taraftarımızda değil. yoksa bu kulüpte özhan canaydın’dan, adnan polat’tan, duygun’dan, dursun’dan ve mustafa cengiz’den kat be kat daha zenginleri varken bu isimlerin başkanlığı rüyalarında dahi görmeleri mümkün olamazdı.

  şimdi de bu taraftar ozan korkut’a, “yaşlı abi” modeline, statükonun çatı adayına karşı çıkıyorsa, sebebi bu isimlerin parası pulu değildir. galatasaray fenerbahçe gibi başkanın eline bakan dilenci bir kulüp değil. bilhassa ozan korkut’u isteyenler, istemeyenleri para pul yüzünden istemiyorsunuz diye yaftalamasın lütfen.

  edit: ünal aysal’ı saymadım, çünkü maddi gücü çok iyi olan bir tek kendisi var. ama onu da taraftar parası-pulu için istemedi. kendisi de galatasaray’a para pul borç vermedi/hibe etmedi zaten.
 • 7705
  özeleştiri yapalim biraz;

  hamza hamzaoğlu ' nun da fatih terim 'inde ben de yeri ayridir.

  4. yildizi aldiktan sonra icimizden hallederiz deyip transfere karsi görünen hamza hocayi neden transfer yapmiyor diye elestirdik; israrla transfer isteyen fatih terim'i de elestirdik neden ocak ayini beklemek zorundayiz diye. tezatlık yok mu sizce de?

  ekonomik şartlar nedenini öne sürebiliriz; ona da cevap olarak şu önerme sunulabilir; hamza hoca zamaninda da ekonomik açıdan iyi durumda değildik, simdi de iyi degiliz.

  hemen hemen ayni sartlar altinda bir hocayı transfer istemiyor diye bir hocayi da transfer istiyor diye elestirmek pek tutarli degil.

  medyanin yönlendirmesine ayak uydurmayalim.