• 7666
  2020-2021 sezonunda futbol branşında oynanan ilk dört maç ile takımını şampiyon ilan eden, son iki maç ile rezil ilan eden taraftar topluluğumuz burada bir tezatlık var çok uçlarda yaşıyoruz, ilk dört haftanın en iyi oyuncuları emre kılınç ve taylan antalyalı’ya en fazla 2 hafta dayanırlar ondan sonra çöp demeye başlarlar, bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyor, ilk haftalarda gol atan falcao kaplandı bugün emekli edildi, diagne iki haftaya kadar takımdan gitmeli diyenler başlar, ardından belhanda gitsinciler başlar bu hep devam ediyor. galatasaray’a bunun ciddi zarar verdiğini düşünüyorum.
 • 7667
  sezon başlamadan öncede, başladıktan sonrada, 4 maç üst üste kazandıktan sonrada, rodop'lar takım süper uçuyor, taylan'dan xavi çıktı derken de bu taraftar orta saha artı, hızlı kanat diye kendini yırttı. nitekim sezonun dönüm noktasında "gol pozisyonuna" giremeden teslim olup eylül ayından avrupa'ya veda ettik.

  fatih terimin anlamsız tercihleri, sözünün eri olmayan ve beceriksiz galatasaray yönetimi, pohpohçu galatasaray muhabirleri varken galatasaray taraftarı suçlanacak son güruhtur. münferit olaylara değil, ekseriyete baktığınızda taraftarın tavrı hep aynıydı.

  (bkz: 2020-2021 sezonu futbol sezonu)
 • 7668
  arda turan'in kaptanlik pazubandini takmasi zorunuza gitmiyor mu, onu galatasaray futbol takımına tekrar getiren terim'in kenarda olmasi zorunuza gitmiyor mu?

  diye sormak istediğim, skora göre fikirlerinin hemen değiştiği anamızın liginde dardanelspor'a karşı iyi oynayıp 2-3 gol atinca galatasaray'ı dunyanin en iyi takimi olarak gören, terim'i eleştirince hicbir seyden anlamadığınızı dusunen tipte taraftarı içinde bol bol bulunduran topluluk.
 • 7670
  futbolcunun oyun tarzı nedir? eksik ve artı yönleri nelerdir? oyun planımızda nasıl verimli olur? benzeri tarzda oyuncular kimlerdir? sorularını sorması gereken taraftar. yoksa mevzu duvar olmak, fiziğini kullanarak adam geçmek, kafa topu falan almak ise gomis, roberto firmino'dan iyi ouncudur. dünyadaki tek forvet çeşidi pivot santrafor değildir.
 • 7671
  iyice fenerbahçe taraftarına dönüşmüş topluluktur.

  14-15 tane en ofsayt entry'm var; çoğu, yönetimi ve mustafa cengiz'i eleştirdiğim entry'lerden oluşuyor. manasız bir şekilde yönetimi kutsayıcı bir anlayışa büründü taraftar.

  ayrıca mustafa cengiz'i ben de seviyorum, ama sadece seviyorum o kadar. her sevdiğim kişiyi destekleyeceğim diye bir şart mı var? adam beceriksiz. bu çok net. 3 senedir transfer dönemlerinde skandallara imza atıyor yönetimi ile beraber. bu gerçek ortada kabak gibi duruyorken yönetimi eleştirince hemen of vermek nasıl bir zihniyet.
 • 7672
  bir insanın doğrularına doğru yanlışlarına yanlış demeyi öğrenmesi gereken kitlle. terimciler ve cengizciler şeklinde ayrışmış durumdayız. ama şu anki durumumuzda ikisinin de hem hataları var hem de elinin kolunun bağlı olmasından dolayı mecburen yaptığı şeyler var. kimse yaptığı hatalardan bağımsız düşünülmemeli, ama tüm hatalar tek kişiye de yüklenmemeli. bir kişinin doğruları ve yanlışları birlikte ele alınmalı. mesela tudor'un kadro planlaması övülüp terim yerilirken şu an terim'in o dönem yapılan transferlerden dolayı kiralık oyunculara mahkum olduğu unutulmamalı, ama terim'in de eldeki bazı oyunculardan verim almakta başarısız olduğu ve bazı oyunculara takıntılı şekilde sahip çıktığı kabul edilmeli. cengiz yönetiminin transferde ağır kaldığı kabul edilmeli, ama elinde taylan varken selçuk'ta ısrar eden terim'in bu maçlardaki puan kayıplarının transfer hatalarıyla ilgisinin olmadığı görülmeli. terim'in istediği ve alın(a)mayan oyuncular için cengiz eleştirilmeli, ama sanki babel ve arda'yı terim istememiş gibi de davranılmamalı.