• 7660
    kendi futbolcusunu itibarsizlastirmada adeta birbiriyle yarışan taraftar. diagne 10 etmez belhanda'ya 2 den fazla veren söyle böyle. ee bu argümanlar ne kazandiriyor bize? yani dönüp coulibaly, moder vs tek tek anlatmayim ne kadar yükseldi fiyat. ayni şekilde sporting'li doumbia için taraftarlarin söylediği baz alinarak 4 milyona gelirse gelsin falan yazılıyor. ister kabul edelim ister etmeyelim oyuncu degerlemesinde günümüz sosyal medya kullanimi dolasiyla taraftarın yaklaşımı cok etkili.
  • 7661
    vedat muriqi'nin milli takımda oynadığı bir ya da iki maçta biraz iyi oynaması sebebiyle kendisinin 20 milyon euro edebileceğine dair fikirler sunarlar. ve bunu da 'bu paralar artık çerez parası o takımlara' ya da 'ama balkan pasaportu var abi' şeklindeki savlarla desteklemeye çalışırlar. fakat gelgelelim konu herhangi bir galatasaray futbolcusu olduğunda; örneğin, diagne zaten hafif deli fakir balotellisi olur, fatih öztürk süper ligin en kötü kalecisi olur, belhanda ise gamsız bir çöl bedevisi olur. olur da olur yani. hani bakın sahadaki performans eleştirisini de aşmış durum, artık adamın ülkesi üzerinden eleştirilmesine gelmiş.

    sosyal medyada belhanda'nın maç içinde yaptığı pas hataları videoları hazırlanır, galatasaray taraftarı videonun altına gidip 'git artık be allahın cezası adam' yazar. galatasaraylı gazetecileri çıkar 'belhanda gittiği gün pasta keseceğiz' der.

    acil şekilde sosyal medyada mesnetsizce yapılan eleştirilere, gereksiz pas hatası ve gol kaçırma videolarına karşı aklı başındaki galatasaray taraftarının tepki vermesi gerekmektedir.