• 7525
    birilerinin ağzında kalan son emziği aldık. zorumuza giden bir durum vardı; bu seriyi de güzel şekilde bitirmiş olduk. lütfen artık güzel şeylerin tadını çıkarmayı öğrenelim. pazar günkü düğün bayram ortamından sonra iki günde tekrar herkes alevlendi. emre bol onu demiş, ahmet ercanlar bunu demiş, ali koç damdan atlamış, fenerbahçe bu pankartı asmış, evren neden tepki vermemiş, uğur neden yayına çıkmış diye diye yine bok çukuruna çekiliyoruz.

    gerekli işlemleri hukukçular başlatacaktır. üzmeyin kendinizi, sıkmayın canınızı. keyfini çıkaracağınız günleri bunlar yüzünden heder etmeyin. bunların istediği de tam olarak bizi germek değil mi?

    istediğimizi aldık biz. bundan sonrasında şampiyonluk için konsantre şekilde adım adım gidip önümüzdeki sezon şampiyonlar ligi'nde başımızı yere eğdirmeyecek bir yapılanma içine girmeyi tartışalım. psg, real madrid gibi rakipler geldiğinde de başımız dik şekilde kıran kırana mücadele edebilecek bir kadro oluşumunu konuşalım. fenerbahçe ve fenerbahçelilerle ilgili o kadar çok boşa vakit harcıyoruz ki.

    insan, birlikte en çok vakit geçirdiği beş kişinin ortalamasıdır diye meşhur bir söz var. biz de bu noktada karar vermeliyiz. tuzlaspor, fenerbahçe, malatyaspor, rizespor ile mi uğraşıp duracağız? yoksa kısa vadede en azından şampiyonlar ligi grup aşamalarını nasıl geçeriz, avrupa'da kulüp katsayımızı nasıl yükseltiriz, avrupa'daki başarılarla beraber uluslararası sponsorluk anlaşmalarını nasıl yapabiliriz, türk lirası ile gelir elde edip euro ile harcamanın sürdürülebilirliği yok iken uluslararası arenada bizi ayakta tutacak ne gibi hamleler yapabiliriz gibi soruları mı tartışacağız?

    camia olarak enerjiyi doğru yerlere aktarmak lazım. bunlar sataştıkça biz de bunları muhatap alırsak istediklerini vermiş oluruz. bu platformda bunu daha önce de söylemiştim. artık ne haliniz varsa görün pankartını sami yen'e astığımız günden bu yana çok geriye gittik. bu lig bizim için amaç değil, gerçek arenamıza erişmek için sadece araçtır. lütfen bunu unutmayalım.