• 7225
  sosyal medyada eleştirdiği hashtaglerı tag yaparak eleştiren taraftar. #yafalcaoyaistifa tagini eleştirmek için direkt bu tagi kullanıyor eleştiren kesim. şimdi bu tag altında yazı yazarak rating kazandırdığını bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. bu bilginin herkes tarafından bilindiğini kabul ederek genius beynim bana diyor ki; "ben bu tage eleştiri yazayım, hem bu tagi desteklemiyor gibi görüneyim hem de gündeme çıkmasında katkıda bulunayım."

  sadece tahmin.
 • 7226
  sözlük gibi gayet elit ve seviyeli bir ortamda dahi takımlarına katkısından milyonlarca kat fazla zarar veren insanların aralarında bulunduğu topluluk.
  sosyal medyanın ülkemizde bu kadar aktif kullanılmasının ceremesini kulübümüz çekiyor. mali açıdan kar açıklayan, objektif olarak bakıldığında son yılların tartışmasız en iyi yönetimi dahi 33 yaşındaki bir futbolcunun transferi uzadı diye istifaya çağrılabiliyor, tepki çekiyor.
  başarılarımızın önündeki tek engel bu leş ergen taraftar sürüsünden ibaret.
 • 7228
  gerçek hayatta kulüp yönetme, transfer görüşmeleri, sponsor bulma çalışmaları, bütçe düzenlemeleri gibi idari konuları footbal manager'da olduğu gibi iki tık tıkla halledildiğini düşünen taraftardır. öyle talepleri var ki insanı çığırından çıkarır. cebinde parası olmayan ve eve ekmek almak için süpermarkete giren babasından her reyonda bir şey isteyen çocuk gibidir. şımarıktır. bunu çok sık söylüyorum. çünkü öyle. şımarık bir taraftar galatasaray taraftarı. aslında yeni nesilde var bu şımarıklık. her bilgiye*, hemen her ürüne bir tıkla ulaşabildiği için her şeyin hemen ve kendi kafasındaki gibi olması gerektiğini düşünüyor.

  galatasaray son dönemlerin en başarılı yönetimi tarafından yönetiliyor. hataları var. özellikle medya iletişimi ve albayrak'ın durumu konularında. ama bunun dışında hocasıyla uyumlu çalışan, mali disipline önem veren ancak buna rağmen kulüp içindeki liseci ve sözde muhalefet tayfa tarafından istenmeyen bir yönetimden bahsediyoruz. sırf bunlar bile bu yönetimin desteklenmesi için yeterli aslında. ama şımarık galatasaray taraftarı "forvet yeaaa, b planı yeaaa, başarısızlık yönetimin başarı hocanın yeaaa" diye saçma saçma ağlıyor. sanki ffp yok, sanki türkiye'de yaşamıyoruz, sanki türk lirası hızla değer kaybetmiyor, sanki hükümet düşük faiz - yüksek kur politikası izlemiyor, sanki, sanki, sanki sanki....