• 7212
  geçmiş dönemlerde yani internet bu kadar yaygın değilken el mecbur sabırlıydık çünkü kinimizi kusacak sosyal medya yoktu. mecbur içimizde yaşıyorduk fırtınayı. günümüzde ise inanılmaz derecede sosyal medya bağımlılığı var. türkiye'nin genç nüfusu ve ekonomik durumlarını da hesaba katınca şipşak şampiyonluklar ve başarı bekliyoruz.

  bizde hep "bizim takım kaybetmemeli" havası var. yeni teknik direktörle üst üste gelen 10 galibiyetten sonra alınacak olan 2 mağlubiyetle direkt teknik direktör sorgulanıyor. hagi'den sonra gelen (bülent ünder'i saymazsak) fatih terim 2 şampiyonlukla kral; sonra birkaç puan kaybı ve akabinde milli takımın başına geçince de ihanet eder oldu. mancini ilk geldiğinde karizmasıyla gelirken, sezon ortalarında küfür edilir hale gelmişti. prandelli "bütün galibiyetler gökyüzüne" diye geldi, sezon başlangıcında ise yerin dibine sokuldu. hamza hamzaoğlu 3 kupa getirdiğinde müthiş bir teknik adamken, birkaç maç kaybetti diye yerli sevici oldu, denge dengeoğlu diye kaldı. herkes mustafa denizli gelsin, kurt hocadır ligi biliyor dedi ama birkaç mağlubiyetle yaşlı bir adam oluverdi. riekerink iyi bir performans gösterdiğinde "riekerink bey diyeceksiniz" dendi, birkaç mağlubiyet aldığında da stajyer teknik direktörümsü oldu. o daha gönderilmeden herkes igor tudor gelsin diyordu, geldiğinde de sürekli küfür edildi. hani siz şöylesiniz, böylesiniz demiyorum çünkü bende böyleyim ama yukarıda söylediğim sezonların kaçında mutlu sonla bitirdik sezonu? yangıncılık yaptık da ne oldu?

  sabır her şeyin ilacıdır ve herkes de dört dörtlük değildir. takım illaki yenilecek, illa ki kötü futbol oynayacak yani bunlar doğal şeyler. eleştirmeyin demiyorum ama biraz sabredelim yav. 2010-2011 sezonunda ligi faciayla bitirdik dimi? 2011-2012 sezonuna fatih terim önderliğinde lige mağlubiyetle başlamıştık ama sonra ne oldu? söke söke şampiyon olduk. ilk haftaların her zaman telafisi vardır, yeter ki sükuneti elden bırakmayalım. zaten medya yoluyla takımımız ötekileştiriyor, bari biz yalnız bırakmayalım. eleştirelim ama eleştiri adı altında asıp kesmeyelim. birazcık sabır... unutmayın, mayıslar bizimdir.
 • 7213
  bizim taraftar grubu kadar değişik başka bir grup yoktur kesinlikle. hemen her olayda infial yaratır, kaybedilen bir maç sonrası ortalığı yangın yerine çevirir, hocasını yöneticisini hemen yollar, algı oyunlarıyla baş edemez vs. vs. ya ne kadar sabırsız insanlar olduk böyle.

  16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçından beri sözlüğe girmeye korkar oldum, sezonun ilk maçı ve kötü bir oyunla kaybetmişiz ama efendiler hemen tüm takımı çöp, fatih terim'i de teknik taktik bilmez ilan etmişler. ya bir durun arkadaş az sabredin, eğer ki bir kaç maç daha bu durum devam ederse oturur hepimiz sorgular yargılarız. kombinesini yakan arkadaşı ne çabuk unuttunuz. lig uzun bir maraton daha avrupası var türkiye kupası var, elbette güzel oyun da göreceğiz kötü oyun da. takıma gelenler gidenler oldu ve görünen o ki daha da olacak, bu takım birlikte oynamaya alışacak ve inanıyorum ki güzel maçlar çıkaracak. lütfen sabredin.

  ayrıca hemen her olayda kuş takımının basit manipülasyonlarına gelmeyin lütfen. bu adamlar kim ki bizim kulübümüzden rahatlıkla kelle alıyor. hasan şaş iyi hocadır kötü hocadır oturur sabaha kadar tartışırız ama kimse onun istifasını isteyip taraftarın önüne atamaz. sen koskoca kulüp olarak afedersiniz kıçıkırık bir yorumcuyu bile yerinden edemiyorsun ama adamlar gelip hocana dil uzatabiliyor, istifaya zorlayabiliyor. taraftar olarak futbolcumuzun, teknik ekibimizin ve yöneticimizin arkasında durmalıyız. evet kulüp olarak diğer takımlardan yönetiliş olarak, değerlere bağlılık olarak farklıyız ama bu demek değildir ki hemen her hatada kesip atacağız.

  her sezon bir öncekinden daha zor geçmekte, üzerimize türlü türlü oyunlar oynanmakta ama biz büyük bir aile olarak bunun da üstesinden gelip 23 yolunda takımımıza sonsuz destek verip arkasında durmalıyız ki bizi yıkamayacaklarını anlasınlar. bizim bizden başka dostumuz yok ve yine bizi bizden başka yıkacak olan da yok.