• 7073
  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı yani dünya galatasarylılar gününde hem de atatürk' ü anma gençlik ve spor bayramının yıl dönümünde ligin final maçına çıkacak taraftardır.

  değerli galatasaraylılar bu maçın öneminden bahsetmeye gerek yok. herkesin farkında olduğunu düşünüyorum. maç içinde geriye düşebiliriz, kötü oynayabiliriz ya da futbolcularımız hata yapabilir. olumsuz her ne olursa olsun, kem küm etmeden, eveleyip gevelemeden, futbolcularımızı baskı altına almadan ve kesinlikle protesto etmeden maçın sonuna dek takımımızı desteklememiz gerekiyor.

  maçtan çıkacak beraberlik gibi bir sonuç bile şansımızı son maça taşır ama rakibin galibiyeti demek onların şamiyonluğu demek. bunun bilincinde olarak tribündeki yerimizi almalı ve nefesimiz yettiğince ıslık çalmalı ve ses çıkarmalı hakemi ve rakibi baskı altına almalıyız. herkes erkenden tribündeki yerini almalı ve daha rakip futbolcular çimlere ayağını bastığı andan itibaren "biz buradan galip çıkamayacağız, bizi buradan çıkartmazlar" düşüncesini hissettirmeliyiz.
 • 7074
  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçına şampiyonluk kutlamaya değil, şampiyonluk kazanmaya gitmesi gereken taraftardır.

  eğer 5 mayıs 2019 galatasaray beşiktaş maçındaki tribün performansını yakalayabilirsek başakşehir o stattan çıkamaz.

  yalnız maçta yenik duruma da düşsek, uzun süre maç 0-0 da gitse asla oyundan düşmemeli ve hep maçın içinde kalmalıyz.

  sürekli ıslık ve yuhalama ile başakşehir'i ve hakemi etkilemeye, baskı altına almaya çalışıp, kendi oyuncularımızı da yüreklendirmeli, hep oyunda tutmalıyız.

  ben süper lig 2017-2018 sezonu için taraftar kazandırdı demiştim ama bu yılı yaşayacakmışız.

  şöyle söyleyeyim, eğer taraftarımız bir gün olsun vazgeçseydi bugün bu maça* hedefsiz çıkardık.

  takım kaç kere düştü, kaldırdık. fark 11 puan olduğu gün bile inandık.

  o yüzden inşallah kazanırsak 22. şampiyonluk en çok taraftara yazacak.