• 7018
  bir kısmı bana fenalık geçirten oluşum. artık kusacam gerçekten.

  ya arkadaş, 2006 şampiyonluğunu görmedin tamam yaşın yetmiyor da, 2012'yi de mi görmedin? son maçta bursa'nın fener'den şampiyonluğu almasını da mı görmedin?

  yok efendim neymiş başak'ı şampiyon yapmışlarmış. hadi ya? ne zaman oldu? benim mi haberim yok?

  lan adamların 1 beraberlik hakkı vardı, bu hafta o da gitti. haftayı karlı kapattık yani.

  fener 10 kişi kaldı ve hakem yüzünden hakkımız yendiği için yenemedik. bunun için de herkeste bi şampiyonluk gitti havası. arkadaşlar benim korkum başakşehir'in yenip bu hafta büyük oranda şampiyon olmasıydı. farkın 9'a çıktığını düşünün bi. 5'e indi 5'e. olayların oluş sırasından dolayı üzgünüz ama biz cumartesi berabere kalsak, dün başak yenilseydi şu an bayram yeriydi burası.

  her zaman söylerler, yarışta arkadan gelen avantajlıdır diye. biz liderken bu durum geçerli olmuyor, vura vura şampiyon oluyoruz da, ikinci olduğumuz durumda da gittik fener'den şampiyonluk aldık 2006'da. o gün biz lider olarak denizli'ye çıksaydık ilk yarı 3-0 yapıp top çevirmeye başlardık.

  geçen yıl deplasman fobisi diye diye, son maç en zorlu deplasmanlardan biri olan göztepe'yi, sürekli penaltı kaçıran gomis'in penaltısıyla yendik. çünkü bizim genlerimizde bu var. biz "winner" takımız derken, bu tür maçları iyi oynamamızdan dolayı böyleyiz diyoruz.

  şu olumsuz havayı üzerinizden atın ya. cumartesi kayseri'yi yenip farkı 2'ye düşüreceğiz, başakşehir 2 puan stresiyle rize'yle oynayacak. sonraki hafta da küme düşmemek için canla başla savaşacak olan göztepe'yle.

  şampiyonluk 5 puan geride olmamıza rağmen ortadaysa, umutsuzluğa kapılacak bi şey yok demektir.
 • 7019
  (bkz: süper lig 2018-2019 sezonu/#2651907)

  yeter ki inansın ve birlik olsun, kenetlensin 22. şampiyonluk gelecek.

  28. hafta bitti ve 6'da 6 şampiyon yapacak. matematik olarak bugün yapmasa da kalan 6 hafta içinde bir yerde yapacak.

  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı hariç ibfk'nın kalan en az bir maçında daha puan kaybedeceğine herkesle bahse girebilirim.

  umutsuzluğa kapılacak bir şey yok. yeter ki biz yine stadı doldurup, takıma da, hocaya da camiaya da moral verelim.

  adım adım gidip şampiyon olacağız. bunu da biz başaracağız!
 • 7020
  takimini sampiyon yapmak icin elinden geleni yapan taraftar.

  bu taraftar takimini desteklemek icin deplasman maclarina gidecek olan otobüsü bile ugurluyor ve tezahüratlarda bulunuyor.

  ama bizim götü kalkmis ve paradan gözü dönmüs futbolcularimiz* bu taraftari izliyor ve onun haline gülüyor.
  hayvanat bahcesinde komik bir hayvan izliyormus gibi.
 • 7021
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçındaki puan kaybının tek sorumlusunun hakem olduğunu unutmaması gereken topluluktur. defaatle yazıldı, ama bizim kötü oyunumuz hakeme maçı bizden alıp ortaya bırakma hakkı vermiyor. ki kötü futbolla da olsa 1-0'ı bulduk mu? evet. bitti gitti. biz maçı kucağımıza aldık gidiyorduk. çaldılar bizden. bu kadar.

  hoca kötü değişiklik yaptı evet. ama skor 1-0 devam etse o değişikler olmayacaktı. selçuk kesin girerdi oyuna. hatta son bölümde ahmet de girer savunmayı 5'ler maçı öldürürdük. ama gol lazım oldu işte. savunmadan adam eksilip beraberliği bile riske etmek istemedi adam. bugünden baktığımda çok abes görmüyorum bu değişiklikleri.
 • 7023
  yapılmasında passolig falan filan bi sıkıntı var mı bilmiyorum ama, başakşehir'in kalan 6 maçını deplasmanda oynatması gibi bir yolla galatasaray'ı şampiyon yapacak taraftardır. ultraslan organize olup, galatasaray taraftarını da organize edip zaten istanbul'da olan ve taraftarı olmayan başakşehir'e kendi evinde deplasmanı yaşatsa başakşehir'in puan kaybı yaşaması kesinleşir gibi geliyor.

  yani bu artık elimizdeki son koz olabilir, bilemiyorum altan.