• 6992
  dostunu düşmanını iyi bilmesi gereken taraftar. 23 mart 2018 mali genel kurulu bir daha hiçbir zaman unutmamalı. hayatımızda çoğumuzun ilk defa hissettiği galatasaray bizim değilmiş hissini bize yaşatanları hiçbir zaman unutmamalı ve mücadelemizi ona göre vermeliyiz. galatasaray'dan galatasaraylı'dan yana olmalıyız, en çok da galatasaraylıymış gibi görünüp bu ateşi söndürmeye çalışanlara dikkat etmeli ve her ortamda mücadelemizi sürdürmeliyiz.
 • 6993
  kibarligi birakmasi gereken taraftardir, ben eksisözlük'te (daha dursun özbek görevdeyken) yillardir taraftarin herhangi bir genel kurul toplantisi, secim vs'ye toplu bir sekilde gitmesi gerektigini yaziyorum.

  bakin gitmedik ne oldu? (sadece 3-5 seneki mevzulari yazicam uzatmicam)

  dursun secildi
  dursun mallari peskek cekti
  taraftar 1000 kisi organize olup kulübe gitmedi
  gs dolandirildi
  taraftar 1000 kisi organize olup kulübe gitmedi
  150 milyon dolar söylemi 150 milyon tl oldu
  taraftar 1000 kisi organize olup kulübe gitmedi
  kendi adina fatura kesti ve bu ispatlandi
  taraftar 1000 kisi organize olup kulübe gitmedi
  rivadan gelen ilk para toz oldu
  taraftar 1000 kisi organize olup kulübe gitmedi
  baskin secim yapti
  taraftar 1000 kisi organize olup kulübe gitmedi

  veee sonunda ibra edildi.
  taraftar 1000 kisi organize olup kulübe gitmedi

  bunlarin hepsi gün gün oldu kac tane genel kurul ve divan gecti o sirada.

  1 defacik taraftar söyle organize olup 1000 kisi gidemedi su lisenin ya da kurullarin yapildigi yere.

  sonucta ne oldu; o gitmedigimiz lise önü liselilerin at oynattigi bir yere dönüstü.
 • 6994
  23 mart 2019 kongresinde kulübün bir kaosa sürüklenmesini müteakip, küçük bir elitist azınlık hariç tamamen kenetlenmiş olan gruptur. azınlık elit milyonlarca taraftarın hafızasına güvenmektedir. acı hafifledikçe, hırs ve kin soğudukça tepkinin azalacağını düşünmektedir. yapılacak çeşitli haber ve yorumlarla gömme-cilalama süreci başlayacak taraftarın gönlü yeniden kazanılacaktır. örneğin, mustafa cengizîn hatalarının sıkça tekrarlanması, hoşa gidecek bir iki yöneticinin elimizi taşın altına koyuyoruz beyanatları, kapalı kapılar ardından örgütlü gücümüz olan ultraslanla yapılacak görüşmeler, fatih hocayla 5 yıllık sözleşme yapılacağının duyurulması, büyük transferlere ilişkin müjdeler vs. peki bu bizim yüreğimizi soğutur mu? 358 kişiye tepki azalır mı? maalesef bu ihtimal oldukça kuvvetli. en acısı şu, eğer bu defada bunu başarırlarsa, bizi bir tribün dekoru, store kerizi, digitürk pazarı olarak görmeye devam edecekler ve asla itibar etmeyecekler demektir. o yüzden taraftar ne soğukkanlılığını kaybetmeli ne de tepkisini yitirmelidir. çünkü bu temelinde bir ilke, etik, ahlak, hukuk, demokrasi meselesidir. onların silah olarak oyları varsa bizim tribün protestolarımız, store boykotlarımız, sosyal medyada kafalarını bile kaldırtmama hakkımız sonuna kadar bakidir. 358 kişi milyonlarca taraftardan büyük değildir. bunu ya şimdi göstereceğiz, ya da onlar he he deyip yine amaçlarına ulaşacak.
 • 6995
  lisecilerle liselileri ayırmadığı zaman, lisecililerin ve galatasaraylı olmayanların, galatasaraya vermeye çalıştıkları zarara yardımcı olduklarının farkında olması gereken gerçek galatasaray sevdalılarıdır. tepkisini lisecilere ve kulübün üyelik sistemine kanalize ederse galatasarayı bu sıkıntılı dönemden güçlendirerek çıkaracaktır.