• 6816
  üzülerek söylüyorum ki bazı konularda oldukça şımarıktır. bu şımarıklıktan kastım transfer döneminde oldukça ortaya çıkar. her çıkan habere, her adı geçen oyuncuya "o gelmesin", "gelirse yönetimi karşıma alırım" gibi gibi argümanlarla saldırırlar. adam daha formayı giymeden kazma ilan edilir. eğer iyi performans gösterirse hemen entry silerler. yahu arkadaş biz psg, man. city, real madrid falan mıyız da bizim mi haberimiz yok? özellikle takıldığım konu (bkz: semih kaya) transferi. daha imza atmadan adamı yerden yere vuranlar var. yahu adam bir gelsin gelecekse, bir maça çıksın. o zaman eleştirmeye başlarsın. transfer yapılsa bir dert bizim taraftar için, yapılmasa bir dert. gerçekten anlam veremiyorum. transfer döneminde elinden oyuncağı alınan çocuklara dönenler var.
 • 6817
  üzülerek söylüyorum ki bir kısmı bazı konularda biatçıdır. kraldan çok kralcıdır. konu sevdikleri insanlar olunca eleştiriye tahammül edemezler. fatih terim dokunulmazlarıdır. asla hata yapmayacağını düşünürler.

  diğer kısım ise bize hiçbir şey katamayacağı belli olan bir "evlat"ın transferine karşı çıkar. tek yaptıkları kulübün parasının boşa harcanmamasıdır. kulübün, ilerde yeniçerilik yapma potansiyeli olan evlatlarla doldurulmamasını sağlamaktır. bu kısımdakiler de fatih terim'i sever fakat yeri geldiğinde daha iyi olsun diye eleştirmekten de geri kalmazlar.
 • 6818
  galatasaray kulübünün hiçbir zaman akla ve mantığa uygun yönetilmediğini görmüş, sağlıklı kontrol mekanizmalarına sahip olmadığı gerçeğini defalarca tecrübe etmiş taraftar grubu. bu sebeple eşeğini sağlam kazığa bağlamaya çalışması, iş işten geçmeden müdahale etmeye çabalaması normaldir. nitekim, arda turan'ın galatasaray'a dönüşünü engellemek gibi müthiş başarıları da mevcuttur.

  bununla beraber doz ayarını yapamadığını, kontrolü çabuk kaybettiğini, paniğin esiri olduğunu, ve sosyal medya tarafından pompalanan bilgileri sağlıklı şekilde filtreleyemediğini düşünüyorum.
 • 6822
  galatasaray'ın rakiplerinin bu kadar önünde olmasının baş faktörüdür. naftalin kokan başarılarla yetinmek yerine bir önceki şampiyonluğun üzerinden 6 ay geçmesine rağmen yenileri arzulayandır.

  kanayan yarayı bulmada, kangren organı kesmede üzerine yoktur ve başkan/hoca değişimiyle birçok kez şampiyon olunması bu özelliği destekler niteliktedir.
 • 6823
  sene 2019 yani bilgi ve iletişim çağı olmasına rağmen hala klupten gram bilgi alamayan taraftar topluluğu.
  örnekle açıklayalım. ozan kabak satıldı hatta bugün yarın maça çıkacak. işin aslını hala çıkıp anlatmıyorlar. paraya ihtiyacımız vardı deyin veya gitmek istedi deyin veya bu parayla yerine forvet falan alacağız deyin veya hoca onay vermedi ama elimiz mahkumdu deyin veya hoca da gitsin iyi para dedi deyin. birkaç kelam etmek bu kadar mı zor?