• 7276
  özellikle bugünden itibaren tek yürek olunmalı. transfer istendi yönetim gitti seri, lemina, falcao, babel'i getirdi. başarı istendi tekink adamın ve ekibi stopersiz, forvetsiz şampiyonluklar kazandırdı. bizde taraftar olarak her maç stadı doldurucaz. tepkimizi bir bütün olarak sahada vereceğiz.

  cruyff barcelona'nın başına geçtiğinddee takım 10-15 senede bir lig şampiyonluğu kazanıp, avrupa şampiyon kulüpler kupasında sadece bir final oynayıp onuda kaybetmişlerdi. hollandalı hoca "büyük takım mağdur edebiyatı yapmaz" dedi. bizde mağdur edebiyatını bırakıp, mağdur edeceğiz. nasıl onlar "biz savunma yapmayız yaptırırız" diyorlar. bizde mağdur olmayız ederiz.
 • 7278
  fatih hoca çıkar" tek yürek olmalıyız, birlik olmalıyız" der, taraftar ise "mustafa cengiz hayalkırıklığı, fatih hoca da biraz susmalıydı, sol bek ve stoper de alınmadı" der. yani çok büyük küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum. bu kadar boş, bu kadar atıl bir taraftar grubu daha görmedim ben. boykot yapalım dersin, katılmaz. transfer yapılır, stokların tükenmesini beklersin "yea bu forma da pijama gibi yeaaa" der, türkiye futbol federasyonu, bakın tekrarlıyorum türkiye futbol federasyonu, tutup 19.05'te hocasına anlamsız bir şekilde 4 maçlık ceza açıklar "hoca da çok konuşuyor" der. lisecilerin savaş açtığı, kafasında giyotin gibi bir dava bulunan yönetim tff'yi tff'ye şikayet etmeye çalışır "bizim için hayalkırıklığı, artık desteklemiyorum bu yönetimi" der.

  siz hangi ülkede yaşıyorsunuz kuzum? hangi ülkeyse oranın takımlarından birini tutun da rahat edin. bu ülkede işler sizin koltuklarınızda atıp tuttuğunuz gibi işlemiyor.

  ekleme:

  tabii fırsatını bulduğu gibi taraftarı, yönetim ve hocaya karşı doldurmaya çalışan liseci trolleri de görmüyor değiliz.
 • 7283
  bugün galatasaray galatasaray ise bu büyük taraftarı sayesindedir. bugün bizler diğer kulüplerden daha farklı isek yine büyük galatasaray taraftarı sayesindedir. galatasaray taraftarı vıcık vıcık romantizm kasmaz, sadece gerektiğinde duygusal davranır ama büyük çoğunlukla yaşanan olaylara mantığıyla bakar. bir şey yanlışsa yanlış doğruysa doğru der. içimizden biri yanlış bir şey yapmışsa ya da hata yapmışsa ne olacak canım nasıl olsa bizden biri deyip yanlışların, hataların üstünü örtmez. kimse galatasaray taraftarına karşı saçma sapan yakıştırmalar ve aşağılamalar içeren entryler girerek, galatasaray taraftarını diğer takımların hadsiz taraftar gruplarından aşağıda göremez. haddinizi bilin.

  bugüne kadar mustafa cengiz'i ve yönetimini hep savundum ve genel olarak gayet başarılı buluyorum ama dün yaptığı açıklamalar bize hiçbir fayda getirmez. kimse çıksın küfür etsin, bağırsın çağırsın demiyor zaten. ama galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia ve gücünün olduğunu bu terbiyesizlere göstermesi gerekiyor. eğer galatasaray'a karşı bu şekilde düşmanlık yaparak devam ederlerse ne gibi tepkiler gösterebileceklerini anlatması gerekiyordu. öyle bir günde sen gidip falcao, store, üçlü-dörtlü muhabbetine girerek olayı başka yöne çekip olayın ciddiyetinden uzaklaşırsan tabi ki taraftar tepki gösterir.
  öyle aman tadımız kaçmasın tadında açıklamalar ile bir yere varamayız. sen bu tip açıklamalar yaparsan adamlarda aynen bu şekilde üstümüze oynamaya devam ederler. başkana güveniyoruz ve her zaman arkasındayız ama bu tip durumlarda gereken tepkiyi göstermeli artık.

  ayrıca mustafa cengiz'i ya da fatih hoca'yı eleştirenleri sürekli yaftalamayı, aşağılamayı, taraftarlığını sorgulamayı bırakın artık. herkes sizinle aynı şeyi düşünmek ya da bazı şeyleri körü körüne savunmak zorunda değil.
 • 7285
  bugünden itibaren daha aklıselim ve soğukkanlı olmalıdır, camiasını daha akıllıca yönlendirmelidir. rakipler belli federasyon belli, karşımızdaki topluluğa karşı "salt nefretle" hareket edersek bekledikleri istedikleri reaksiyonu vermiş oluruz. en az onlar kadar organize ve akıllıca hareket etmeliyiz..

  karşı taraf açıkça niyetini belli ediyor. bu saatten sonra objektif olmalarını beklemekte hayalcilik olur. öyle güzel ve akıllıca reaksiyon vermeliyiz ki, yayıncı kuruluşundan federasyonundan tutun rakip takımların yöneticilerine kadar herkes ülke futbolundaki etkimizi ve yerimizi hissetmeli...

  bir şeyleri protesto edeceksek, bir şeyleri boykot edeceksek kopuk kopuk yada anlık yapmamalıyız. bir şeyler yapılacaksa net ve birlik halinde hareket etmeliyiz. tff mi protesto edilecek ? hep beraber olacağız...

  kendi aramızda birlik olamazsak daha çok bu tarz olaylarla karşılaşırız.
 • 7287
  (bkz: #2763301)

  13 eylül 2019 akşamı 90 dakika boyunca tek odaklanmaları gereken iş takımı itmek olan taraftardır.

  akılcı olmakta fayda var. takım zaten zorlanmayacaktır. düşmanlar pusuya yatmış fırsat kollarken ceza alınabilme ihtimali olan her durumdan uzak durmalıyız. gerçi bunlar taraftar statta çok bağırdı 2 maç seyircisiz oynasınlar diyecek noktaya geldiler ama dikkat gözünüzü seveyim.
 • 7290
  tüm ülkenin karşımızda birleştiği hatta lisecilerin de kazan kaldırdığı dönemde iki-üç maç için fatih terim gibi bir ismi eleştirmek hatta istifasını istemek ya da bir-iki transfer yüzünden yönetimi eleştirip istifasını istemek gibi tarifi mümkün olmayan işlere bulaşanları mensup.

  ne yazarsam yazayım birilerinin kalbini kıracak. lütfen galatasaray'ı ve onu sevenleri rencide etmeyin diyorum sadece.
 • 7291
  bünyesinde futbolu pes yahut fifa zannedenleri barındıran taraftar.

  'takım dün kuruldu bugün olağanüstü bir futbol oynayalım'

  futbolun gerçeklerinden uzaksın ve geçmiş karşıma futbol ulemalığı taslıyorsun.

  bir halt bildiğin yok.

  bekle hasretle ve özlemle şampiyonlar liginde başarısız olmamızı, ligde kötü gidişimizi.

  terim gidecek dertler bitecek çünkü. sen de haklısın.
 • 7292
  17 eylül 2019 inter slavia prag maçında favori inter berabere kalmış. 17 eylül 2019 lyon zenit maçında ev sahibi favori lyon berabere kalmış. 17 eylül 2019 chelsea valencia maçında chelsea evinde yenilmiş.

  dahası 18 eylül 2019 olyimpiakos tottenham maçında geçen senenin finalisti ve maçın favorisi berabere kalmış....

  bu takım daha yeniyken oyun planı yavaş yavaş oturmaya başlıyorken 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı berabere bitmiş. bu takımdan tam olarak ne bekliyorsunuz ben bilmiyorum ama bugün gayet tatminkar bir oyun sergiledik. ben ileriye umutla bakıyorum. gün geçtikçe daha da iyi olacağız ve rüzgarı arkamıza alacağız. ayrıca 3. sıra garanti gibi artık...
 • 7293
  sürekli eleştirdiği diğer taraftar gruplarına benzemektedir. şımarmaktadır, hatta zaman zaman bu platform da dahil olmak üzere terbiye sınırlarını zorlamaktadır. hiç sevmediğim bir tabir olsa da sosyal medya taraftarı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

  yeri gelince herkes eleştirilir o hiç problem değil ama devre arası ne var ne yok diye yorumlara bakayım dedim, seri'nin g*otune teneke bağlayanlar, bartalli'ye neredeyse küfür etme noktasına gelmiş insanlar, bütün takımı yerden yere vuran futbol ulemaları kaynıyor adeta.

  nedir sizin maksadınız yahu. takım ilk yarı sonunda rakip ile eşit koşu mesafesine sahipti, 52 km. ayrıca maçın sonlarına doğru yaş ortalaması bizden daha düşük olmasına rağmen bizden daha bariz şekilde düşen taraf brugge idi. fatih terimin bu şekilde bir oyun istemediğini, tempo kurmaktan kaçınmadığını nereden biliyorsunuz da bartalli'ye sallıyorsunuz.

  seri dediğin adam ilk yarının en çok koşan ismiydi. maç boyunca sahada oynanan oyunun temposunu da belirleyen adamdı. 90 dakika olmasa da takımın hücumlarını şiir gibi yönetti. nereden geliyor bu tek top kaybında futbolcuları yerden yere vurma sevdası.

  bu arada küçük bir not ; şampiyonlar liginde en son çeyrek final oynadığımız sezon ilk 3 maçımızın 2 tanesini braga ve cluj gibi zayıf rakiplere karşı evimizde oynamamıza rağmen 1 puan alabilmiştik bu 3 maçın sonunda. sonuç çeyrek finalde real madridi elimizden kaçırdık.

  belki bu sene gruptan dahi çıkamayacağız uefa'ya gideceğiz ama mesele o değil. daha ilk şampiyonlar ligi maçından takıma, hocaya, kondisyonere dahi bu kadar şuursuzca saldırmanın en ufak bir manası yok.

  (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı)