• 2998
  kasım ayına özel kampanyalar ortalıkta dolaşırken, her alışveriş sitesinde bir kampanya mevcutken sessiz kalmalarına anlam veremiyorum. hiçbir şey almayacak da olsak o siteler, mağazalar ziyaret ediliyor. beni mağazaya çekemiyorsunuz, internet sitesine de çekemiyorsunuz. maç öncesi vakit olsa bile store a gidelim mi diye sormuyorum arkadaşlara.

  neden bizim de geleneksel indirim günlerimiz olmaz ki.

  bu işin sonu nereye varacak bilemiyorum. çok kötü yönetilen mağazalar zincirimiz... çok yazık.
 • 2999
  bu tasarım ve bu fiyatlarla nasıl ayakta kaldığını açıklamak için, galatasaray taraftarının nasıl sabırlı, nasıl takımına bağlı olduğunu anlamak yeterlidir.

  sizi temin ederim, ürünlerin kalitesi arttığında ve gerçek nitelikli ürünler üretilmeye başladığında kimse fiyat politikasını önemsemeyecektir. ancak bu ürünleri üretip, tasarım facialarını bu fiyatlara satmak; galatasaray taraftarının kulübüne olan bağını kullanmaktır. işletmesini orta kalem tekstil firmasına verip kar ortağı olsanız bile bundan kötü yönetemezsiniz. 3 liraya mal edilebilecek tshirt, 70 lira fiyatla satılıyor ve hala biz bu kurumdan zarar ediyoruz. insanın aklına ilk gelen paraların kimlerin cebine girdiğidir herhalde. müşterisinin gönül bağıyla bağlı olan insanlardan oluştuğu 30-40 mağazayı yönetmek bu kadar zor olmamalı.

  bkz. (https://store.juventus.com/...tus-christmas-2019/)

  juventus'un online store mağazası. sadece 2 dakika incelemeniz yeterli. ne kadar nitelikli olduğunu anlayacaksınız.
 • 3000
  nerede olursam olayım gördüğüm anda girerim, bakarım. fakat her seferinde hayal kırıklığıyla çıkıyorum. eskiden olan mükemmel tasarımlar yerine aşırı klişe ve vasat tasarımlar var. üstelik fahiş fiyatlarla satıyorlar. store açısından başarısız olduğumuzu düşünüyorum. bu başarısızlık kurumsal veya finansal anlamda değil, ürün çeşitliliği ve fiyat anlamında.
 • 3001
  kör bir tasarımcı işe alsalar, koklayarak tasarım yapar.

  bizimkiler tasarımcı diye işe kimleri aldılar, çok merak ediyorum. tahminimce ahbap, dost ilişkisi ile yönetilen bir kurum diye düşünüyorum. hoş öyle bile olsa bir tane ürün çıkar mantıklı, alınacak. o bile yok bizde.

  gerçekten anlam veremediğim, düşündükçe kendimi kaybettiğim bir paradoksun merkezidir galatasaray store.

  dipnot: kör diyerek kimseyi aşağılamak, küçük düşürmek istemedim. ufak bir ironi, lütfen kimse yanlış anlamasın.
 • 3003
  sanırım "şark kurnazlığı" bu başlığın tanımı için iyi bir örnek olabilir.

  türk dil kurumunun ilgili başlığna göre şark kurnazlığı: doğu dünyasının anlayış, görgü ve davranış gibi özellikleri çerçevesinde zamana yayma, boşvermişlik, neme lazımcılık içeren uzun vadeli planlar yaparak bir işte karşı taraftan istediğini elde etme işi.

  aslında değilmiş. uzun vadeli bir plan kısmı manayı tamamen değiştiriyor. neyse. diğer bakımlardan uyuşuyor diyelim. kısmi şark kurnazlığı veya yan soy şark kurnazlığı vesaire.

  demek istediğim aslında şu: ürünü ucuza mal et, pahalıdan sat. taraftar nasıl olsa alıyor.

  ürünü ucuza mal etmiyorsa zaten sıkıntı çok daha büyük. orada ya işbilmezlik var ya aymazlık var ya da "sen beni gör, beni seni göreyim anam babam"cılık var.

  öyle.

  bu arada türkiye'nin orada burada bir tekstil ülkesi olduğunu okur ya da dinlersiniz. elin çin'i önce fabrikasında çalıştı, sonra çakmasını yaptı şimdilerde kendi markalarını yaratıyor. biz de tırıs.

  aslında burada sömürgemsicilik gibi bir yapı var sanki de onu tartışmanın sırası değil.

  hangi alana bakarsanız bakın, rakiplerinizin en azından birkaç aşama gerisindeyiz. bu sadece galatasaray ile sınırlı da değil. diğer kulüpler de bir ileri bir geri oynar.

  futbol veya spor kulüpleriyle de sınırlamayalım. genele bakalım.

  geleceğiz buraya daha sonra.

  kuantum eşiği falan diyeceğiz. google falan diyeceğiz. oradan spora bağlayacağız filan. diyeceğiz bir şeyler.
 • 3004
  borçtan başı dönmüş, buna bağlı olarak tedarikçileri karşısında el pençe divan durmaya alışmış galatasaray spor kulübü iştirakı.

  bu şirketin yaptığı ciro bazen insanı "bu para kimin cebine gidiyor kardeşim?" diye sordurtmaktadır. benim öğrendiğim ve anladığım para birinin cebine e tabii ki gitmiyor da konsolide olarak şirketler arasında daha fazla öneme sahip ve/veya düzenli hesap vermek zorunda olan başka bir iştirakın "rezaletini" kapatmaya yarıyor.

  bir başka deyişle bu iştirak tam anlamıyla güzelcene süt veren bir inek, taraftarlar düzenli olarak iyi kötü alışverişini yapıyor ve bir ciro yaratılıyor. ama verdiği sütün çoğunu başka iştirak içiyor. bu arkadaş da idare ediyor. ama hiçbir zaman tedarikçiyle borcunu tam kapatmadığı için mesela daha iyi bir ürün kalitesi talep edemiyor.

  diğer yandan talep etmem gerekir mi diye de düşünmüyor çünkü nasılsa taraftar yukarıda dediğim gibi iyi kötü alışverişini yapıyor, sütler gelmeye devam ediyor.

  gelen yönetici de bu resmi tabii görüyor ama etliye sütlüye dokunmadan devam ediyor nitekim kendisi tek ve son karar alıcı değil. son zamanlarda kerem ertan bey yöneticiyken biraz kafayı kaldırmaya çalıştı, akabinde yollar ayrıldı.

  bu dediğim mustafa başkanın yönetimine özgü bir davranış değil, biri bunu böyle akıl etmiş ve devam ediyor. inşallah bu yönetim devranı değiştiren yönetim olur.
 • 3005
  mustafa cengiz'in buraya el atması lazım. bu kadar kötü yönetilemez bir yer. burası bizim en büyük gelir kalemlerimizden birisi olabilir. ama düzgün yönetilmesi lazım. her bütçeye uygun birşeyler olmalı. hem elektronik ortamda hem mağaza ortamında ciddi ürünler olmalı.
  10 liralık tişört sırf logolu diye 70 lira olmamalı mesela.
  buraya profesyonel birisi atanmalı.
 • 3006
  fiyat politikasini gozden gecirmesi gereken magazalarimiz..

  bir de cocuk urunlerinde bedenler enteresan. mesela 1-2 yas var. arkasindan 3-4 yas geliyor. ama 2 bcuk yasina basmamis benim cocuga 1-2 yas bedeni kucuk geliyor. 3-4 yas bedeni buyuk. neden 2-3 yas diye bir beden daha olmaz?

  hadi buyuyunce de giyer dedik bir pijama takimi aldik. 270 liralar 300 liralar... yahu bi alt pijama bir de ustu var. tamam kulube katkimiz olsun falan da, biz de parayi sokaktan toplamiyoruz ki.
  muadil kalitedeki malum magazalarda aynisinin galatasaray logosu olmayani 70-120 tl arasinda.

  baskanim burayi okuyorsan, lutfen. yazik gunah. biz de isteriz cocugu elsiva'dan degil gs store'dan giydirelim.