• 54
    galatasaray spor kulübü başkanlık makamı içinde büyük bir zehir barındırıyor. belki sadece galatasaray başkanlık makamına has bir durum değildir bu. insanoğlunun olduğu her yerde makam ve güç insanoğlunu zehirliyor. bunun en net somutları da şu anki ve geçmişteki galatasaray başkanlarıdır. benim de zamanında çokça düştüğüm bir hata var, galatasaray başkanının değişmeyeceğini sanmak ve hatasında bile onun tarafını tutmak. ancak böyle bir dünya olmadı hiç. güç insanın kendini bile inkar etmesini sağlıyor.

    o yüzden önümüzdeki başkanlık seçimine dair birinin tarafını tutmak ya da birine karşı sempati beslemek içimden gelmiyor. biz liseli olup da rezalet yöneteni de gördük, liseli olmayıp sağlık durumu başkanlığa elverişli olmadığı halde makamını bırakmayanını da. futbol a.ş'yi yönetirken müthiş bir adam gibi görünüp başkan olduğunda tarihin en kötü galatasaray'larından birini izleteni de gördük. paralı, güçlü, etkili ve başarılı bir başkanken hocası ile ego savaşına giren ve hep beraber galatasaray'a zarar veren ve ortadan kaybolanını da gördük. liseli, okumuş etmiş ve zengin diye düşündüğümüz kişinin iki kelimeyi bir araya getirip konuşamayan, otel masraflarını kulübe faiziyle ödeten, yeğeninin / kardeşinin fm'de bulduğu oyunculara baktığını, baskın seçimde rezil olanını da gördük. kulübün ileri gelenlerinin "bu makam boş kalmasın" diye 80 yaşındaki dedeyi o koltuğa oturtanları da gördük.

    gördük de gördük. dönüp baktığımda "şu da ne başkandı be!" demek için 25-30 sene öncesine dönmek zorunda kalıyorsun. o yüzden 29 mayıs 2021 galatasaray seçim genel kurul toplantısında herhangi bir başkan adayına sempati duymak bile içimden gelmiyor. nasılsa seçildikten sonra bir yerde egosunu doyuramamaya başlayacak, taraftarı da inkar edecek şu an savunduklarını da. yapacağım dediklerini zaten yapamayacak. o yüzden hakkımızda hayırlısı olsun.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!