• 1
  ülke sporunun en büyük sorunu eğitimsizlik. bu durum sadece sporcular için değil teknik adam ve yöneticiler için de geçerli.

  bugün gündemde olan ayhan akman'ın yetersizliği sürpriz değil. medyada bir kaç güzel kelam etti diye onun yerine teknik heyete dahil olsun denilen gökhan zan için de aynı sona şahit olacağız; geçmişte hasan şaş, ümit davala, tugay kerimoğlu gibi isimlerin sonlarına şahit olduğumuz gibi.

  sadece 6 günlük kursla lisans alan eski futbolcularla başarıyı ancak tesadüflere bırakırsınız.

  galatasaray camiası, bünyesinde barındırdığı galatasaray üniversitesi ile bu konuda çözüm üretebilecek dirayete sahip. galatasaray üniversitesi bünyesinde galatasaray spor akademisi bölümü açılarak camianın kendi spor adamlarını ve hatta yöneticilerini yetiştirecek bir yapıya kavuşması sağlanmalı. bu akademiden yetişecek ve sporun her dalında görev alacak spor adamları sadece galatasaray'a hizmet etmekle kalmayıp ülke sporuna da yön verecektir.

  galatasaray lisesi ve galatasaray üniversitesi'nin florya ve kulüp ile entegrasyonu, hem kulübü hem de galatasaray'ın öncülüğünde ülke sporunu bambaşka bir seviyeye taşıyacaktır. florya ve kulübün eğitim konusunda galatasaray lisesi ve galatasaray üniversitesi gibi iki hazineden mahrum bırakılması galatasaray camiasının bugüne kadar yaptığı en fahiş hatadır. atılacak adımlar sadece spor akademisi ile sınırlı kalmamalı, galatasaray başarıda süreklilik için yapısal reformlara yönelmeli;

  http://rerererarara.net/entry/2284854