• 6
  26 eylül 2014 galatasaray sivasspor maçı için stada gitmiştik. toplam 10 bin kişi yoktuk.
  hatırlarsanız o dönem gelen giden 4 atıyordu.
  sağ bekte tarık çamdal vardı düşünün yani:)
  kendi kendime "şimdi yoksunuz ama şampiyonluk maçında burayı doldurursunuz" demiştim.
  nitekim öyle de oldu.
  24 mayıs 2015 galatasaray beşiktaş maçında yaklaşık 50 bin kişi vardı ve o muhteşem koreografiyi yapmıştık.
  taraftar tabii ki mağlubiyetlere üzülür, sıkılır ve daha iyi olması için eleştirir ama 2 maç kaybedince ile bu kadar gerilmez ve birbiriyle kavga etmez.
  iki gündür bakıyorum burası toz duman olmuş durumda, herkes birilerine laf sokma derdinde ve bunu direkt insanın kendisine değil de başlığının altına yapıyor.
  böyle yaparak burda sükuneti sağlayamadığımız gibi, birlik de olamayız.
  herkes bir adım geri atıp sakinleşse ve 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçına odaklansa daha iyi olmaz mı?
  saygılar...
 • 9
  arkadaş hanımla bir pazar kahvaltısı yapalım, gönlü olsun diye film izleyelim dedik ortalık yangın yerine dönmüş. ne oluyor allah aşkına arkadaşlar? burada troller haricinde hepimiz bir bütün değil miyiz? beraber sevinip beraber üzülmüyor muyuz? galatasaray dışındaki mutluluklarımızı, üzüntülerimizi bile paylaşmıyor muyuz?

  galatasaray üzerinden birbirimize girmek, laf sokmak nedir? ne sözlüğümüze yakışıyor ne de galatasaraylılığımıza. fikirler çarpışır ki ortaya daha iyi fikirler çıksın, insanlar birbirine girsin diye değil.

  aklı selim olmak, birbirimize saygı göstermek hepimizin bu sözlüğe borcudur. yarın öbür gün burası da ekşi gibi olursa yazacak hatta sığınacak yer arar dururuz. bunu kendinize ve bu sözlüğü sevenlere yapmayın.

  galatasaray bir halatı birlikte çekenlerin, birlikte üzülüp birlikte sevinenlerin takımıdır. unutmayın bunu lütfen.
 • 10
  yalnızca spor ve galatasaray ile ilgili fikirlerde değil, yazarların birbirleri ile ilişkilerinde de geçerli olmalıdır bu. ota boka nickaltına yazılar yazılıyor, yok o buna bir şey demiş de engellemiş, yok beriki kavga etmiş de arkasından konuşmuş bilmem ne. dikkat ediyor musunuz, birbirimize müsamahamız gitgide azalıyor ve ikili ilişkilerimiz zayıflıyor. ben burda hiç kimseyi tanımıyorum, hiç kimseyle dışarıda görüşmüşlüğüm de yok. ama buradaki yazıları ve fikirleri naçizane önemsiyorum ve kâle alıyorum. yazılarını zevkle okuduğum, takibe aldığım bir yazar, bir diğer yazıları iyi ve üslubu iyi olan yazar hakkında olumsuz şeyler söylüyor, onu -bana göre- kırıyor. dün pilot olan yazarları gördüm sözlükte. içlerinden birkaç tanesinin yazılarını dikkate değer buluyordum. artık kimin yüzünden oldu bu durum bilemiyorum, pilot olan yazarların veyahut diğerlerinin hengameye getirmesiyle hiç farketmez, bir şekilde yok oldular. bu benü üzdü.

  birbirimize daha anlayışlı olalım, geçimli olmaya bakalım. eleştirimizi elbette esirgemeyelim, fakat üsluba ve niyete dikkat edelim. ben bu sözlükten hiçbir galatasaraylının, bir diğer galatasaraylı arkadaşıma zarar vermeyi kasten istediğini sanmıyorum. eminim bir yanlış anlaşılma durumu ya da açıklaması vardır.

  hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

  düzeltme...