• 23
  azmimertcelik'in büyük yardımlarıyla, katılan 16 arkadaşımızın belirlenmesinin ardından, turnuvaya başlıyoruz.

  buna göre, turnuvaya katılan sözlük yazarlarının listesi:

  1. mikado
  2. azmimertcelik
  3. northwestern
  4. nestor fernando muslera micol
  5. mikrop
  6. mrawesome
  7. leoni
  8. dag basini neyleyim
  9. canim kus cekti
  10. endrzs
  11. son dakika golcusu
  12. pilgrim
  13. hankmoody
  14. anatoli todorov
  15. pavelnedved
  16. ws10hk19

  katılan herkese şimdiden başarılar diliyorum. turnuvaya katılacak olan bütün yazarların bulunacağı bir oyun grubu kurulacak biraz sonra ve orada tarih detayları konuşulacak.

  turnuvada oyuncuların seçebilecekleri 16 adet 4.5 yıldızlı fıfa21 takımı yer alacak. bu takımlar, kura ile yazarlara dağıtılacak ve her yazar, kura sonucu belirlenen takımı ile turnuvanın sonuna kadar mücadele edecek. turnuva, grup+eleme maçları şeklinde tamamlanacak. 4 takımlı 4 grup oluşturulduktan sonra, her grupta takımlar birbirleriyle 2'şer maç yapacaklar; ardından her grupta ilk 2'ye giren takımlar çeyrek finale yükselme hakkı kazanacak. çeyrek finalden itibaren maçlar, rövanşlı eleme sistemine göre oynanacak. deplasman golü kuralı geçerli olacak. eğer, her iki maç da, farklı takımların kazanacağı şekilde aynı skorla biterse (1-2, 2-1 gibi.. ) takımlar bir dostluk maçı daha başlatacaklar, ve bu maçta eğer takımlardan biri ilk yarıyı önde kapatırsa, galip takım üst tura yükselecek. eğer hiçbir şekilde beraberlik bozulmazsa, o maçın sonundaki penaltı atışları sonucunda galip olan taraf belirlenecek.

  kuraya eklenecek 16 takım, kura sonuçları ve kura çekilişinin detayları hakkında katılımcılar, yazarların bulunduğu grup açıldıktan sonra o grup üzerinden olabildiğince şeffaf bir şekilde bilgilendirilecek.

  turnuvanın maçları oynandıkça, bu başlık altından da skorlar ve fikstür hakkında paylaşımlar yapılmaya devam edecek.

  güzel bir turnuva olsun!
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!