• 1218
  kırgınım ve üzgünüm arkadaşlar...

  ciddi anlamda kalbimi kıran bir ceza vermiş moderasyon. bir kaç gün önce karaborsacılık tan yediğim 1 aylık cezam bitti. biliyorum belki bir çoğunuz derdini seveyim butonuna basmak isteyeceksiniz ama bu benim için çok önemli ve içimi dökmek istiyorum.

  neredeyse 10 yıl önce, galatasaray temalı bir sözlük açılmış dediklerinde sevinçle koşa koşa 1. nesil olarak üye olduğum ve ender yazmama rağmen her başarıda ya da her üzüntüde duygularımı paylaştığım güzel sözlükte böyle bir yafta yemek kalbimi çok kırdı. bu sözlükte yıllardır en hoşuma giden şey, insanların bilet konusunda birbirlerine gönülden destek olması. ismini bile bilmedikleri insanlara, bu kadar endüstriyelleşmiş bir düzenin en önemli enstrümanlarından biri olan ve seyir olanağı sağlayan bilet hususunda maddi çıkarları ortadan kaldırarak yardımcı olma istekleri...

  çok fazla arkadaşla yakınlığımız olmadı belki ama tanıyanlar tanır. ben de bu konuda karınca kararınca elimde bilet olduğunda ya da biri yardım istediğinde destek olmaya çalışırım. aynı şekilde bir çok maça da arkadaşların özverisi ile kolay bir şekilde gitmişimdir:

  (bkz: #1839436)
  (bkz: #1839243)

  hatta karaborsacılığa karşı, elimden katma değerli ne geliyorsa yaptım:
  (bkz: #2510368)

  kombinem olmamasına rağmen fırsat buldukça maç ayırt etmeksizin tüm maçlara gitmeye çalışırım. öyle sadece derbi zamanı "bilet var mı"cılardan olmadığımı da bilen bilir:
  (bkz: #1866505)

  tüm bunlardan nasıl mutlu olduğumu da şöyle yazmıştım:
  (bkz: #1831787)

  gel gelelim 19 mayıs 2019 galatasaray başakşehir maçında işler istediğim gibi gitmedi. bu maça gitmeyi çok istedim ve gs bonus kartım olmasına rağmen tabi ki biletler çıktığı an tüketmişti. ben de o zamanki vahşi karaborsa fiyatlarının biraz altında bir fiyata bir bilet aldım. global bir yazılım şirketinde çalışıyorum ve acil servis personeli gibi aniden önemli projelere çağrılabiliyoruz. şanssızlık pazartesi günü sabahı şehir dışına çok önemli bir sunum için çağrıldım ve pazar akşamından gitmem gerekecekti. kesin olmamasına rağmen riske atmamak için, aldığım fiyatın aynısını yazarak, galatasaray sözlük bilet aranıyor duyuruları başlığına sadece ücretiyle bilet arayan arkadaşlara durumumu anlatarak mesaj attım.

  sonra ceza aldığımı fark ettim işte... keşke ceza vermeden önce daha önce bilet satıp satmadığıma bir baksaydınız sevgili arkadaşlar. hakaret olarak kullandığım kelime ile yaftalanıp, bu kadar sevdiğim bir ortamdan tecrit edilmek beni çok üzdü.

  şunu unutmayın, bir dost kazanmak, kaybetmekten çok daha zordur... ve bu sözlük buradaki dostlarımızla var olmuştur...
 • 1219
  kaynaksız bilgi içeren entry'leri silmelerini anlıyorum ancak girilen bilgilerin ilerleyen süreçte takibi yapılıp doğru bilgi girdiği anlaşılan yazarlara istisna sağlanabilir. moderatöre mesaj bıraktım durumla ilgili ancak cevap yazılmadı. gazete ve televizyonlara düşmeden haberlerin sözlükte girilmesi sözlüğe de değer katar.

  dün gece 00.48'de girdiğim entry'yi virgülüne dokunmadan aşağıya bırakıyorum. yusuf erdoğan ve adem büyük haberleri bugün içinde medyaya düştü.

  ''adem buyuk, yusuf erdogan, altay bayindir gibi isimler gundeme gelebilir. suan ingiltere'de transfer gorusmesi icin yetkililer bulunuyor olabilir. banega cok buyuk oranda bitmis olabilir. icime dogdu.

  edit: duzeltme
  edit: salih uçan da içime doğdu az önce''