• 10585
  herkese merhabalar arkadaşlar. aranızda eminim ki gerek spor için gerek ulaşım amacıyla bisiklete binenler vardır. aynı şekilde araba kullanan bir çok yazar olduğuna şüphe yok. bugün aldığımız haber biz bisikletlileri bir kez daha derinden yaraladı. taner beştek isimli triatlon sporcusu arkadaşımız hatay arsuz’da bir minibüs şoförü tarafından önce sıkıştırılıp bankete düşürüldü, sonrasında çıkan tartışmada ise 5 yerinden bıçaklandı. kendisi hayati tehlikeyi atlattı ve yoğun bakımda.

  hiç kimsenin hayatı bu kadar ucuz olmamalı. sadece biraz saygı yeterli. herkese bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum, 2918 sayılı karayolları trafik kanunu gereğince bisiklet motorsuz bir taşıttır*

  karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder.*

  lütfen trafikte bisikletlileri sıkıştırmayın, bisiklet yollarına girmeyin/parketmeyin. arkalarındaysanız kornaya basmayın, gideceğiniz yere 1 dk gecikmeniz sizi öldürmez ama her bisikletli aynı tecrübeye sahip değil, panik yaptırıp ölümlü bir kazaya sebebiyet verebilirsiniz...

  eğer bisiklet kullanıyorsanız mutlaka trafik kurallarına uyun. (kırmızı ışıkta durun, dönerken eliniz ile sinyal verin vb.)

  son olarak aşağıdaki mesajı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıp farkındalık yaratmamıza yardımcı olursanız çok sevinirim. hepinize sağlıklı günler dilerim.

  https://www.facebook.com/...sts/2961898400602864

  https://twitter.com/.../1289992320666841088

  edit: sağolsun jesuscrazy uyardı, hatay yerine mersin yazmışım, düzelttim.
 • 10586
  (bkz: #2806218)

  tam 8,5 ay olmuş bu entry i yazalı. o saatte, istanbul havaalanında tek başıma uçak saatini bekliyordum. birkaç renktaş mesajla da olsa desteğini belirtip 3-5 lafın belini kırmıştık. üstüne 8,5 ay olmuş.

  bu 8,5 ay belki de hepimizin daha önce yaşamadığı, bir daha yaşamak istemeyeceği şeylerin yaşandığı bir dönem oldu. şahsen gemiye katıldıktan yaklaşık 3 ay sonra talihsiz bir sakatlık yaşayarak yurda ve evime döndüm. döndükten bir süre sonra olsa da totemi belirterek iyiniyet dileklerini iletenlere geç de olsa şükranlarımı sunmuştum (bkz: #2886939) :)

  tabii her şey kötü değildi bu 8,5 ayda. 21 yıllık galibiyet hasretini bitirmiştik karşıda. bunu stadyumda olmasa da evde ekran başında yaşamak bile keyifti. sakatlığım olmasına rağmen ufaktan da olsa tura bile katılmıştım o sevinçle :) takım baya baya şampiyonluğa inanmış koşar adım gidiyordu.

  her şerde bir hayır, her hayırda bir şer var derler. değilse de artık öyle olduğuna inanarak kendimizi kandırıyoruz. bu sefer, 8,5 ay sonra evimden, ailemden ayrılmadan iyiniyet dileklerinizi içinizden geçirerek bile olsa bekliyorum renktaşlar. salıyı çarşambaya bağlayan gece de yine internetsiz ve daha da önemlisi çok sevdiklerimden uzakta yaşayacağım yeni bir döneme başlıyorum. isterseniz batıl diyin, isterseniz enerji ya da karma. geçen sefer ailemden ve renktaşlarımdan aldığım güçle ufak sakatlıkla da olsa eve sağsalim döndüm, daha önemlisi evdekileri sağsalim buldum. allah kısmet ederse yine aynı şekilde gidip dönmek hedefindeyim. her ne kadar kendime ve sözlüğe verdiğim sözleri yeteri kadar yerine getirememiş olsam da, biraz tembellik biraz aile işleri sebebiyle, bizi biz yapan bu değil mi zaten :) suçlu olduğumuzu ama affedileceğimizi bile bile, biraz utanarak biraz yüzsüzlüğe vurarak.

  yine başınızı şişirdim. ben yokken memlekete de iyi bakın elinizden geldiğince. kendinize iyi bakın, sevdiklerinize daha da iyi. eğer yakınlardaysanız, yan oda bile bazen uzak gelirken, gidin sarılın öpün. umarım bu sefer de gittiğim gibi gelip bıraktığım gibi bulurum. kalın sağlıcakla..