• 10096
  evimde herhangi bir firmanın internet altyapısı bulunmamakta. dolayısıyla yerel hizmet veren bir firmadan hizmet alıyorum. (çatıya alıcı taktılar) daha sonra iptv aldım. internet hızım 12mbit seviyesinde olmasından dolayı, sanırsam stabil bağlantı gelmiyor. sürekli donmalar yaşıyorum. internet bağlantısından dolayı diye çok net diyorum çünkü telefonumdan turkcell'in internetini kullandığımda çok net şekilde akan bir yayın izledim. turkcell'in sağladığı superbox hizmetini satın alayım bari diye düşündüm. bulunduğum bölgede 4,5g olduğu için evinize veremiyoruz dediler.( eğer siz satış ofislerimizden alırsanız, kullanabilirsiniz dediler.) ama cep telefonumdan 4,5g internet kullanıyorum. turkcell superbox hizmetini kullanan renktaş var mı? hızdan memnunlar mı? 20mbit hızında internet hizmeti 180tl gibi bir bedel olduğu için 10mbit hızında almayı düşünüyorum.
  stabil hız alıyorlar mı?
 • 10097
  daha önce hiç yapmadığımdan soruyorum. bir işten nasıl istifa edilir?

  özellikle de önümüzdeki 3-4 hafta içinde yeni projeler başlayacakken ve ofis değiştirme durumumuz göz önüne alındığında bu işi nasıl yapabilirim? çünkü şu anki patronum benim de fikrimi alarak yeni bir ofis seçme sürecinde fakat benim devam etme durumum yok gibi gözüküyor. ne yapmalı?

  bu arada ağustos'un 29'unda başka bir işten kabul aldım. gerekli dökümanların ve sağlık tetkiklerinin teslimi ve güvenlik soruşturma sürecinin sonunu bekliyorum, devamında iş başı olacağı söylendi. bu güvenlik soruşturması sürecinde 1-2 ay evde oturup yüksek lisansıma odaklanmam kötü olmayacaktır. o yüzden ay sonunda ayrılmayı düşünüyorum açıkçası. bu arada ihbar sürem aslında 4 hafta fakat en kötü olasılıkla buna uyup ekim ortası gibi çıkarım. bu da beni çok zorlamaz sanırım. fakat en başa dönüyorum ki: nasıl istifa edilir? ne denir? konuşmaya nasıl başlanır?

  not: bu arada şu anki çalıştığım yeri de zor durumda bırakmak istemem. bu yüzden keskin ifadelerden ziyade yumuşak bir süreç ile bu işi gerçekleştirmeliyim.

  not 2: bugün sabah konuştum. sancılı oldu ve karşılıklı olarak üzüldük ama yapacak bir şey yok. zor durumda bırakmamak adına ekim'in 3. haftasına kadar kalacağım.