• 9933
  balkonda kombinin üzerine kumru olduğunu düşündüğüm iki kuş çalı çırpı taşıdı önce. sonra haliyle dişi olanı sanırım 3 haftayı bulan bir süreyle sürekli oturdu sonunda da yavru kuşumuz dünyaya geldi. ilk günler baba kuş yiyecekler bir şeyler getiriyordu. anne kuşun kanatları altındaydı sürekli.

  sonra bi gün uyandım gitmişler. derken aynı gün anne kuş geri döndü. o an dedim, aha yavru kuşu başka bi kuş kaptı götürdü heralde, bu da yavrusunu arıyor.

  ertesi gün bi baktım ki kuş kombinin altındaki sehpanın üzerindeki saksının içinde. acaba dedim kombiden oraya mı düştü. ama ilk gün dikkatlice baktım etrafa yoktu.

  derken anne kuş da geldi saksının yanına kondu.

  sonra anne kuş gitti. 3 gün oldu sanırım. bu yavrucağız tek başına kaldı. ara ara ekmek kırıntıları atıyorum saksıya yiyor. bugün kaşıkla su vereyim dedim, biraz ürktü. öyle ya da böyle gagalarına biraz sürdüm sudan.

  şimdi eminim içimizden kuşlarla alakalı biri vardır. bu yavrucağıza ne yapmak lazım. belli ki yiyecek getiren biri yok artık. hadi ekmek veriyorum onla doyurur karnını ama su işini nasıl halledicez. bilen arkadaşlar yeşillendirsin.

  hikayeyi tamamıyla anlattım ki yanlış bir şey yapmayalım.