• 9812
  twitter kullanan renkdaşlardan bir ricam var.

  bugün ulusal egemenlik ve çocuk bayramı. rabia naz olayını bir çoğunuz az çok duymuşsunuzdur. trafik kazasına kurban giden küçük bir çocuk, onu çarptığı söylenen bir belediye başkanının yeğeni. sonra garip bir şekilde değiştirilen olay yeri raporları, fizik kurallarına aykırı bir raporla intihar denilmesi. faillerin saklanması. ve kızı için adalet arıyor diye akıl hastanesine kapatılmaya çalışılan bir baba! eynesil halkı rabia kızlarına 30 mart günü sahip çıkarak mevcut belediye başkanının partisinden aldılar belediyeyi. ancak fail hala dışarıda. belediyeyi verdiler faili vermiyorlar!

  bugün 23 nisan. ulusal egemenlik ve çocuk bayramı. rabia naz'ın katili dışarıda gezerken, yukarılardan kollanırken bu günün gerçekten bir çocuk bayramı olduğunu iddia edebilir miyiz? rabia naz için adalet istemek hem minik rabia naz'a hem de bu günü çocuklara armağan eden ulu önderimiz mustafa kemal atatürk'e bir borcumuzdur.

  twitter kullanan renkdaşlarımı profil fotoğraflarını rabia naz'ın fotoğrafı ile değiştirerek farkındalık yaratmaya ve bu olaya dikkat çekecek twitler atmaya davet ediyorum.
 • 9815
  sayın sözlük ahalisi iyi akşamlar dileyerekten belirteceğim sektörler ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan bir ricam olacak. sektör değiştirmeyi planladığımızdan son 4-5 aydır sektör araştırması içindeyim. düşündüğüm sektörlerden pek teknik bilgim olmayanlar;
  1-) endustriyel 3d yazıcı ile üretim yapmak(makine muhendisi olarak 3d cizim biliyorum ama hangi sektörlerde bu cihazlar üretim hızına ulaşabildi bilemiyorum)
  2-) topraksız tarım yapmak(komple kapalı mekanlarda olanlardan özellikle, özel ledler ile)
  bu sektörlerde olan veya bilgi sahibi arkadaşlar mantıklı yatırımlar mıdır bilgi verirlerse çok memnun olurum, maksat danışmak kimsenin ekmeğinde gözümüz yoktur*