• 9531
  merhaba sözlük.

  bir süredir ekonomik olarak zorluk yaşıyorum. temel ihtiyaçlarımı karşılamakta zorlanıyorum. ay başında kira ödemem var ve bir miktar eksiğim var. bu yüzden rotring 800 plus kalemimi satmak istiyorum. fazla zamanım olmadığı için ve eksik olan parayı bulabileceğim başka bir yol olmadığı için fiyat konusunda bir beklentim yok.

  https://eksiup.com/76fb7c0c6957

  edit: sözlük sağolsun gecenin bu vaktinde yardımsever yazarlarla tanıştım.
 • 9532
  arkadaşlar merhaba.

  bu sene açıklanan formasyon kalkacak muhabbeti hakkında tam bilgisi olan var mı? bildiğiniz üzere ziya selçuk’un açıklaması üzerine formasyonun artık yök’ten değil meb üzerinden alacağımızı söyledi. ama onun dışında hiçbir açıklama yok. tamam bu sene basında formasyonu alabildiler ama seneye ne olacak? mesela ben hayat planımı belki de bunun üzerine yaptım dedim ki nasıl olsa formasyon var direkt öğretmenlik bölümü okumayayım antrenörlük okur, belgemi alırım sonra da formasyon ile öğretmenlik diye düşünmüştüm şimdi benim girdiğim sene formasyon olduğu için ben alabilecek miyim yoksa bende mi alamıyorum? bilgisi olan abilerim kardeşlerim benim mesaj kutumu bir yeşillendirblirse.
 • 9535
  renktaşlar birkaç günlüğüne istanbul’a geleceğim. istanbul dediysem de çok istanbul değil pendik’te kalacağım. genco erkal’ın şu an için sadece istanbul’da gösterimde olan oyununa gitmek istiyorum fakat dönüşüm nasıl olacak bilmiyorum. saat 22:30 sonrası kenter tiyatrosu’ndan (taksim-osmanbey metro durakları arası) kadıköy-tavşantepe metrosuna en kolay şekilde nasıl geçebilirim?

  edit: point guard, commancherro , ncp1905 ve gollebitsin dostların yardımından dolayı teşekkür ederim, iyi ki varsın sözlük. *
 • 9536
  saçım dökülmesin istiyorum. bi oldurun be abiler. son dört beş yılda tepelerde seyrelme fark ediyordum ama çok takmadım. geçen "dur lan bi kazıyım şu kafayı" diyip makineyi aldım elime ve acı gerçekle karşılaştım. bildiğin ecnebilerin horse shoe diye tabir ettiği şekilde seyrelmiş tepeler. hele ışık altında baya baya kelim. saç uzunken saklanıyormuş hain kellik.

  -25 yaş civarıyım
  -ailede kel olmayı bırak seyrek saçlı bile yok sayılır. (anneannenin babasına kadar gidebildim soyağacında)
  -saç çizgisinde gerileme yok amma ve lakin tepelerde homojen bir seyrelme hakim. ama kel bölge yok (henüz)
  -son iki yıldır saçlarımda beyazlama da var.

  bu veriler ışığında geri dönüşü olmayan genetik "male pattern baldness"tan muzdarip olmama ümidi taşıyorum. hormonal bir şey midir, demir mi eksiktir bakır mı azdır tuzu mu çoktur artık neyse. bir ümit araştırıyorum. (diyeceksin ki "oğlum doktora gitsene", zamanım yok be güzel abim, küçücük bi kasabadayım zaten şu an) sonuçta demir azsa demirini bol veririz ne bileyim d vitamini azsa güneş banyosu yaparız tamam, ama genetikse yapacak bir şey yok.

  şu güzel ortamda ille bi cildiye uzmanı, endokrinoloji uzmanı, saç uzmanı veya bu olaylardan anlayan abilerim kardeşlerim vardır. ne yapayım nerelere gideyim be sözlük. kafatasım desen yamru yumru bir şey, yara izleri girintiler çıkıntılar her musibet var mübarekte. propecia iyi diyolar sonra "ama kamışa su yürümeyebilir" diye ekliyorlar. minoxidil süper diyorlar sonra "ama ömür boyu kullanacaksın güzel kardeşim" demeyi ihmal etmiyorlar. yok mu bu meretin ilacı sahiden? ille arkadan alıp öne mi ekeceğiz lan?