• 1900
  (bkz: bohemian rhapsody)

  dünyanın en iyi grubuna yakışır nefis bir film. biyografi-müzikal film tarzlarını ve tabii ki queen seviyorsanız kaçırmayın. 9/10

  (bkz: million dollar baby)

  filmi en son izleyenlerden biriyim sanırım. açıkçası boks filminden çok biraz abartılmış bir drama buldum. övüldüğü kadar beğenmedim şahsen. ancak "mocuishle" kelimesinin sözlük yazar nicki olmadığını öğrenmiş oldum. *

  (bkz: suspiria)

  hiç tavsiye etmem. keşke ilk çekilen filmi izleseydim dedim. sizde öyle yapın bence. zaman kaybı.

  (bkz: a star is born)

  lady gaga'lı film. açıkçası pek bir beklentim yoktu ama öyle oscarlık bir durumu olmasa da, crazy heart filmini sevenlere önerebilirim.

  (bkz: batman ninja)

  geçen sene çıkan dc'nin anime batman filmi. ingilizce dublajlı olduğu için izlememiştim ama japonca bulunca izledim. çok iyi olmasa da anime ve japon kültürü sempatiniz varsa, batman sevginizle birlikte zevk alabilirsiniz. japoncasını tavsiye ederim.

  (bkz: dogman)

  italya'nın oscar adayı gösterdiği film. açıkçası oyunculuklar çok iyi olsa da karakterin tahammül edilemeyecek aptallığı yüzünden biraz potansiyeli harcanmış bir film. alternatif işler arayanlar izleyebilir.

  (bkz: fantastic beasts: the crimes of grindelwald)

  ilk filmin gideri vardı ama bu filmde konuyu unutmuşlar. boş film...

  (bkz: starship troopers)

  nefis bir uzay çağı filmi. çok beğendim. genç denise richards nefes kesiyor güzelliğiyle. star wars seviyorsanız bakın derim.

  (bkz: hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann)

  100 yaşında huzurevinden kaçan adam. isveç'in forrest gump'ı. eğlencelik bir tarihi potpori filmi.

  (bkz: ang-ma-reul bo-at-da)

  çok tuttuğum kore sinemasından yine dehşet bir film. "i saw the devil" olarak da biliniyor. içeriği yazarsam spoiler olur. kore filmlerini seven kaçırmasın.

  (bkz: the favourite)

  yunan yönetmen lanthimos'un yönettiği 18.yüzyıl ingilteresinde sarayda geçen bir kara komedi.