• 1083
  netflix'in son dizilerinden ''çıplak yönetmen'' son dönemde favorim.

  japon yetişkin film sektöründe çığır açan bi yönetmenin hikayesi.

  13 reason why'in 3.sezonu geldi. çok sevdiğim rashomon filmi ile konuyu işleme tarzını benzetiyorum. o yüzden özellikle 1.sezon hoşuma gitti. 2.sezon tutunca devam niteliğinde. idare eder ama uzadıkça keyif vermiyor.

  sense8 son dönemim en sağlam dizilerinden. lgbti+ karakterler ve sekanslar bolca var. sevmeyen o yüzden sevmiyor. konusu ilginç olmakla birlikte kaliteli bir iş olarak kenarda duracak. matrix'in dördüncü filmi geleceği için yakın zamanda sense8 hikayesinde bir iş gelmeyecek ama film olarak ilerleyen yıllarda gelir diye tahmin ediyorum.

  stranger things sezonlarının benzer kalitede devam etmesiyle takipte olduğum bir iş. oynayan çocukların da büyüyüp ergenliğe girmeleri ve buna izleyici olarak şahit olmamız çok hoş.

  outlander, sex education, rick and morty son dönemde izlediğim işler. en çok sabırsızlandığım iş ise; rick and morty. kasım ayını iple çekiyorum.
 • 1084
  (bkz: the naked director)

  bir üstte de değinilmiş ama netflix'in son yıllarda ki en güzel işlerinden biri. ayrıca bir amerikan yapımından daha cesur sahneleri var. genelde anime dışında japon dizi-filmlerini pek sevmem. kore sinemasının ise hastasıyımdır. bu dizi bu konudaki çekincelerimi de kırdı. +18 lik bir dizi. kaori kuroki'yi canlandıran kız acayip oynamış. gerçek kaori'nin filmlerini malum sitelerden bulabilirsiniz.