• 312
    pazar günü ayağımın üstüne düştüm sözlük, baş parmak burkuldu, şişti. ortopedist bir arkadaşıma gittim bugün, baş parmakta kırık olduğunu, bir kısmının eklem bölgesine denk geldiğini ve ameliyat gerektirebileceğini söyledi. o ayakla 3 gün boyunca çalışmak durumunda kaldım. yurt dışından çok önemli bir malzemem gelmişti ve zaten beklediğimden daha uzun süre gümrükte kaldığı için hemen işleme sokmam gerekti aksi takdirde ürün bozulacaktı.

    üniversitede doktora yapıyorum, bursiyerim aynı zamanda. nick'ten anlaşılacağı üzere genetikçiyim. burs yatıyor ama sigorta yatmıyor, burs kuş kadar yatıyor, dışarıdan sigorta ödemiyorsun ay sonu anca geliyor zaten. bir de bu iş için o kırık ayakla gece 3-4'lere kadar laboratuarda çalıştım, eve gidip bir duş bile alamadım.

    yaş 27 olmuş, bütün arkadaşların yavaştan çift haneli maaşlara yaklaşmış, kimisi geçmiş. sen de en az onlar kadar çalışıyorsun, sürekli kendini yenilemek zorunda olduğun bir iş yapıyorsun. gecen gündüzün olmuyor, daha karnını zor doyuruyorsun. annenden babandan para istiyorsun. yeri geliyor sakat ayağınla 3 gün bu iş için uğraşıyorsun, daha sonra bir ameliyat ihtimali doğuyor daha ssk'n bile yok ne bok yiyeceğim diye düşünüyorsun. üstelik dalga geçer gibi dönem başlarında sana laboratuarda başıma bir şey gelirse sorumluluk bendedir kağıdı imzalatılıyor.

    çok kafa ütüledin diyen olabilir, içimden geldi anlatmak istedim, kendimi rahatlatmak için yazdım sadece. buraya kadar okuyan varsa tek istediğim en azından bir dua etsin de ameliyat riski ile karşılaşmayayım. bir dert sahibi daha olmayayım sözlük.