• 292
  şuraya aşk meşk için yazanlara gülen biri olarak, benzer bir konuda ben de bir iki bir şey yazayım. öncelikle, aşk falan yalan beyler. boş iş bunlar. kendinizi başka şeylere verin :)

  geçenlerde internetten bir kızla tanıştım. pek kız peşinde koşan bir insan değilim. yaş neredeyse 30 ama yolun sonu modunda yaşıyorum hayatı. kızla biraz muhabbet ettikten sonra buluşmaya karar verdik. evden çıkıp karşı yola geçtim. o sırada aynı yöne yürüyen havalı bir kızla yanyana geldik. ikimiz de hızlı yürüyoruz. neyse, kızla buluşmaya gidiyorum, şimdi seninle yarışamam dedim içimden ve beni geçmesine izin verdim. bir de bu kız o kız çıkıyormuş diye içimden komiklik bile yaptım ama romantik komedi filmi değildi bu. zaten benim türüm de değildi romantik komedi. kız yürüyor, ben peşinden gidiyorum. kız adeta beni önden takip ediyor. 10 dakika sonra istasyonun önünde durdu. 20 metre arkasından gelip ben de orada durdum. kız bana doğru dönüp güneş gözlüğünü çıkardı ve gülümsedi. ah, ne güzel gülümsedi.

  bu güzel akşamın sonunda kızdan hoşlandığımı fark ettim. o da benden hoşlanıyor görünüyordu. polonyalı, uzun ve ince, zarif bir kız. aynı zamanda abd vatandaşı. dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde doktora yapıyordu. meteor alanında çalışıyor, başımıza yağan taşları inceliyordu.

  akşam için teşekkür ettim daha sonra. memnuniyetimi dile getirdim. o da aynı şekilde cevap verdi. tamam dedim. ertesi gün yazdım, cevap yok. birkaç gün bekledim, yine cevap yok. hayır, engellese sorun yok. hayır dese yine sorun yok. bu kadar güzel geçen buluşma ve sonrasındaki konuşmadan sonra bu ani cevap vermemeler hep kötü bir şeyin habercisidir zaten.

  nihayet yazdı. o da benden hoşlanmış ama ilerisi yokmuş. daha önce 8 derece miyop sevgilim ilerisini göremiyorum dediğinde ''tabi göremezsin, sen miyopsun'' diyip kabullenmiştim. ama bu da neydi? gavur kızının da türk kızından farkı yokmuş. bu ara başka biriyle görüşüyormuş, ondan benim mesajları dahi görmemiş.

  vay be! işte öyle sözlük. sonra diyorlar ki neden evlenmiyorsun? neden sevgilin yok? çünkü zaten aşklar hep yalan dolan, sonu hep acı hüsran, bize her sevdadan geriye kalan sadece galatasaray...