• 11
  üst hattıyla alt hattıyla, liderlik savaşıyla play-off kaosuyla normal sezonu tamamlanan geleneksel* gs sözlük yahoo nba fantasy league 2020-2021 kobe bryant sezonu adeta nefes kesti ve dün gece itibariyle normal sezonu tamamlandı. entry'nin geri kalanını okurken, ligimizdeki atmosferi teneffüs edebilmeniz adına arka planda şunu çalmanız yararınıza olacaktır: https://www.youtube.com/watch?v=-XuQTWb54lc

  heyecan fırtınası şeklinde geçen normal sezonda haftanın son gününün son saniyesine kadar sıralamalar değişti ve nihayetinde aşağıdaki gibi bir puan durumu oluştu. (sözlük kullanıcı adları ve nba lig rumuzları yan yana yazılan oyuncularımızın, parantez içerisindeki istatistikleri sırasıyla; galibiyet-mağlubiyet-beraberlik sayılarını ifade etmektedir. son gün sıralamasını galibiyet yüzdesi* belirlemiştir):

  1. cimbomluyuz biz a.k.a. cimbomluyuz biz (86-56-2)
  2. on numara bes yildiz a.k.a. mekteb-i nba (87-57-0)
  3. ocgunsson a.k.a. ocg's ballers (85-56-3)
  4. jeanhuxley a.k.a. huxley world peace (76-65-3)
  5. rustincohle a.k.a. mahmuzlar (77-67-0)
  6. aslanaga a.k.a. aslanaga (74-68-2)
  7. lebowski a.k.a. culiacan hermanos (73-68-3)
  8. gsman a.k.a. g mans (72-70-2)
  9. mert insani a.k.a. oralarda magic (71-70-3)
  10. the raggedy doctor a.k.a. kolsuzlar çetesi (71-72-1)
  11. cubitt a.k.a. g.o.a.t (67-75-2)
  12. bratisko a.k.a. in god we trust (67-77-0)
  13. juan kaan kural a.k.a. 4-5 bileyzırs (65-77-2)
  14. fabricius a.k.a. gs cafe crown (64-77-3)
  15. cimbom1905 a.k.a. fearless brickers (54-89-1)
  16. dejan bodiroga a.k.a. osman's optimal team (49-94-1)

  işbu lig tablosu gereği 3 hafta boyu sürecek play-off eşleşmeleri ise şu şekilde oldu:

  cimbomluyuz biz - g mans
  mekteb-i nba - culiacan hermanos
  ocg's ballers - aslanaga
  huxley world peace - mahmuzlar

  geride bıraktığımız sezonun ardından play-off heyecanı yaşayacak takımlar ve lige renk katanlar için "rakibimizi tanıyalım" köşesinde kullanıcılara bir göz atalım:

  1) cimbomluyuz biz a.k.a. cimbomluyuz biz
  https://gss.gs/4nQ.png
  yani draftı da elbette iyi geçirdi bu arkadaşımız ama takas sezonu tamamlandığında kadrosunu öyle bir hale getirmişti ki diğer lig kullanıcıları olarak şaşkınlıklar içerisinde kaldık. 16 kullanıcılı bir oyunda doncic-curry-beal-siakam gibi oyuncuları bir arada bulundurmak imkansıza yakın bir şeydir. ancak takastaki hünerleriyle arkadaşımız hem mükemmel bir kadro kurdu hem de takas sezonu bitmesinden itibaren basamakları bir bir çıkarak ilk sırada ligi bitirdi. play-off'ta da en azından şahsımın favorisi olarak görünüyor.

  2) on numara bes yildiz a.k.a. mekteb-i nba (87-57-0)
  https://gss.gs/EYi.png
  veteran yıldız paul, genç celticsli tatum, sürpriz fa keldon johnson gibi renkli isimleri bir arada götüren, kullanıcı adıyla batıya açılan yüzümüz, galatasaray lisemize selam çakan arkadaşımız bu sene aramıza katılmıştı ve geldiği gibi de ligi son güne kadar domine etti. son 2 haftada hayward ve murray sakatlıklarıyla darbe yiyince ligi 2. sırada bitirdi ancak ligin en çok galibiyet alan takımı konumunda oldu. play-off'lara sakatlıklardan dolayı oldukça dertli girse de kendisini bu sezon için kutluyoruz.

  3) ocgunsson a.k.a. ocg's ballers
  https://gss.gs/90d.png
  draft'a ilk sırada girmesinin de etkisiyle müthiş bir kadro oluşturan sevgili sözlük moderatörümüz oyunu 0 (sıfır) takasla tamamlayarak transferin değil takım uyumunun ne denli önemli olduğunu hepimize gösterdi. sabonis'in muazzam sezon geçirmesi, sex-land* ikilisinin flaş istatistikleri, zach lavine'in mvp performansı ve greek freak giannis de kendisini böyle bir tercihe itti tabii ki. kendine denk rakipleri yenen mod'umuz sezonun orta sıra takımlarına aldığı sürpriz mağlubiyetler ile de bu sezon dikkat çekti.

  4) jeanhuxley a.k.a. huxley world peace
  https://gss.gs/Fdb.png
  yarıda kalan geçen sezonun şampiyonu jeanhuxley, bu sene levert, towns, d'angelo, nurkic gibi kritik isimleri çeşitli sakatlıklara ve hastalıklara maruz kaldı. bütün bu illetlere rağmen takımını üst sırada tutması ve kendisini play-off'a atmasıyla büyük takdir ve saygıyı hak ediyor. özellikle towns döndükten sonra rakiplerini bir bir sürklase ederek çetin bir play-off adayı olacağının sinyallerini verdi. play-off'a ise son hafta sakatlıklarıyla donovan mitchell ve bu sezonun sürprizi jerami grant'ten yoksun girecek olması ise kendisine "bi bitmediniz amk" dedirtiyor.

  5) rustincohle a.k.a. mahmuzlar
  https://gss.gs/TOR.png
  sezona flaş bir şekilde giren ve sezonun yarısı bittiğinde liderlik koltuğunda bulunan essah dedektif arkadaşımız turner-robert williams ikiz kuleleri sayesinde blok kategorisini kimseye bırakmadı, steal ve turnover kategorilerinde ise epey başarılıydı. fakat ligin yarısından sonra ne olduysa bir anda tepetaklak giderek ciddi bir mağlubiyet serisine girdi. play off'lara girerken ise elindeki sakat oyunculardan şu nükteli video ile veryansın etmekte :( https://gss.gs/isn.mp4

  6) aslanaga a.k.a. aslanaga
  https://gss.gs/zF0.png
  doncic ve kerem aktürkoğlu sevdalısı arkadaşımız draftta 1 sıra üstte olamamasının şanssızlığını anthony davis pick'ini alarak sezon boyu çekti. zion-davis-allen-simmons* çekirdeği ligin ilk kısımlarında ona yardımcı olsa da jarett allen'ın ne idüğü belirsiz yokluğu, larry nance jr.'ın belki kariyerini sonlandıracak sıkıntıları, anthony davis'in şehid düşmesi ile lig sonuna doğru play-off dışında kalma korkusu yaşattı. kendisini fa'deki muhteşem ölücülüğü (reggie jackson, bruce brown, kpj, vs.) ve kendisiyle yaptığım takaslardan hiç faydalanamam ile hatırlayacağım.

  7) lebowski a.k.a. culiacan hermanos
  https://gss.gs/LwR.png
  nam-ı diğer 4. torbadaki alman takımı. lebowski arkadaşımız play-off'ta alt sıranın en çok çekinilen oyuncusu konumunda ki kadrosuna bakılırsa pek de sürpriz değil. cj mccollum'un kırık ayağı ve tripple double king wesbrook'un kırık kafası olmasa kendisini daha üst sıralarda görebilirdik. all star vucevic'in kariyer performansı, porzingis'i bozdurarak aldığı middleton, fa'den aldığı kyle anderson ve pensilvanya bağlantılı bireyin muazzam ötesi performanslarıyla kendisine acaba underdog şampiyon mu dedirtiyor.

  8) gsman a.k.a. g mans
  https://gss.gs/eZ2.png
  grubumuzun totem öncüsü, oyuncularına özellikle son günlerde verdiği soyunma odası desteği ve takasın son gününde yaptığı kritik rudy gobert takası ile adeta esenyurt semt kavgasına dönen, dalağın böbreğin yerinden söküldüğü play-off yarışında kendisini yukarı atmayı bildi ve play-off'un son temsilcisi oldu. takımımdan saldıktan sonra sayı makinesine dönüşen dort, toronto'nun sezon sürprizi chris buşe, culiacan hermanos'tan alınan porzi gibi özellikle uzun iskeletiyle göze çarpan bu takım şanslı bir hafta halinde 1. sıradaki rakibi cimbomluyuz biz'e rahatsızlık vermeye çalışacak.

  play-off dışında kalan ama play-off yarışında son ana kadar söz sahibi olup lige renk veren takımlara da kısa kısa değinmezsek olmaz:

  9) mert insani a.k.a. oralarda magic (71-70-3): kyrie, wall gibi dosta korku düşmana güven veren pickler ile son ana kadar play-off yarışında olması takdire şayan idi. lillard, gerçek nba'de gösterdiği mvp performansını burada da gösterdi. öyle ki takımı taşımaktan bel fıtığı olan süperstarımız son 2 maçta out olmasa belki farklı bir play-off adayı karşımıza çıkacaktı.

  10) the raggedy doctor a.k.a. kolsuzlar çetesi (71-72-1): bu seneye iyi bir başlangıç yapmadı ancak yine geçen seneki gibi etkili takasları ile diesel motor gibi sonradan açıldı ve önüne geleni tokatladı. süper çaylak lamelo ball'u kritik virajda kaybetme talihsizliği cereyan etse de son güne kadar umudunu sürdürdü. son hafta lig lideri mekteb-i nba'yi 8-1 yenip liderlikten etmesine rağmen ah'lar vah'lar halinde play-off dışında kaldı.

  11) cubitt a.k.a. g.o.a.t (67-75-2): yani kendim olduğum için demiyorum ancak son 3-4 haftaya girerken fikstür avantajı ile play-off adına en şanslı aday konumundaydım. ancak harden-lowry-bagley gibi draftta ilk 3 sırada tercih edilecek picklerin aynı dönemde sakatlanması, 4. sıra pick'im jaren jackson* ha bu ay döndü ha mart sonu geldi derken sezon sonuna kadar 1 kere bile yararlanamam, takas konusundaki şanssızlıklarım vs. derken son güne şu şekil iddiasız çıkmama neden oldu: https://gss.gs/xCU.jpg emeği geçen sepettopçularının abv :(

  12) bratisko a.k.a. in god we trust (67-77-0): ligimizin bir diğer yeni player'ı. aslında tecrübesiz olmasına karşın ilk sıradan çektiği jokic olmak üzere murray, butler, hield gibi oyuncularla gayet iyi bir draft geçirdiği söylenebilir fakat her tecrübesiz fantasy lig oyuncusu gibi takasların verdiği şehvet'e kurban gittiğini düşünüyorum :( bir ara şaşaalı galibiyetler de görse son düzlükte nefesi yetmedi.

  13) juan kaan kural a.k.a. 4-5 bileyzırs* (65-77-2): kendisini orhan veli'nin bir şiiriyle anmak istiyorum: hiçbir şeyden çekmedi dünyada 4-5 bileyzırs, kevin durant'ten çektiği kadar, hatta çirkin yaratıldığından bile, o kadar müteessir değildi.

  14) fabricius a.k.a. gs cafe crown (64-77-3): ligimizin son yeni üyesini her sabah 11.01'de online olup milletten çaldığı kritik fa hamleleri, takasta geçirdiği hareketlilik ve en önemlisi işçilik ve emeğe gösterdiği saygıyla hatırlayacağız. öyle ki ligde kendisinin ft ve fg kategorilerinde ligin dibinde yer almasını sağlayan ırgat özellikli topçuları sezon sonuna kadar bünyesinde tutması oldukça saygıyı hak eden bir tutumdu. öte yandan lebron, shai, mitchell robinson gibi oyuncuları eş zamanlı kaybetmesi her şeyin üzerine tuz biber oldu*

  15) cimbom1905 a.k.a. fearless brickers (54-89-1): draftta 2. sırada yer almasına karşın sezon gidişatına bakılırsa oldukça talihsiz seçimler (whiteside, drummond, fultz ...) yaptı ve bunlar yetmiyormuş gibi yürüyen double double drummond'ın sezonun yarısını keyfen oynamamayı tercih ettiği senaryoda maalesef kendisini bu sırada buldu.

  16) dejan bodiroga a.k.a. osman's optimal team (49-94-1): lige renk bana ise siyah fiyonk taktı sağolsun. ligde 3 galibiyetinin 2 si bana karşı, kendisine hayatta başarılar diliyoruz. https://gss.gs/nKd.mp4

  edit: önceki entry'lerimde yaptığım gibi burada lig linkini paylaşmayı unutmuşuz, hemen iliştirelim https://basketball.fantasysports.yahoo.com/.../nba/45592

  edit-2: geçen sezonun şampiyonunu yanlış kullanıcıya yazmışız :/ kolsuzlar gönüllerin şampiyonu
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!