• 6
  haftalar ilerliyor, hem liderlik hem de play-off savaşı kızışıyor! 10. haftası tamamlanan ligimizin 2/3 si bitti ve normal sezon sonu ufukta. yahoo nba fantasy league 2020-2021 kobe bryant sezonundaki güncel puan durumu aşağıdaki gibidir.

  1. ocgunsson a.k.a. ocg's ballers (58-29-3)
  2. on numara bes yildiz a.k.a. mekteb-i nba (58-32-0)
  3. rustincohle a.k.a. mahmuzlar (57-33-0)
  4. cimbomluyuz biz a.k.a. cimbomluyuz biz (53-35-2)
  5. aslanaga a.k.a. aslanaga (50-38-2)
  6. gsman a.k.a. g mans (46-43-1)
  7. jeanhuxley a.k.a. huxley world peace (44-45-1)
  8. cubitt a.k.a. g.o.a.t (43-45-2)
  9. fabricius a.k.a. gs cafe crown (43-45-2)
  10. bratisko a.k.a. in god we trust (42-48-0)
  11. the raggedy doctor a.k.a. kolsuzlar çetesi (42-48-0)
  12. lebowski a.k.a. culiacan hermanos (40-47-3)
  13. mert insani a.k.a. oralarda magic (39-48-3)
  14. juan kaan kural a.k.a. jkk bileyzırs (35-53-2)
  15. cimbom1905 a.k.a. fearless brickers (31-59-0)
  16. dejan bodiroga a.k.a. osman's optimal team (28-61-1)

  referans entry veremediğimden dolayı bazı hatırlatmaları şu şekilde belirtmek istiyorum: sıralamada sözlük kullanıcı adları ve nba lig rumuzları yan yana yazılan oyuncularımızın, parantez içerisindeki istatistikleri sırasıyla; galibiyet-mağlubiyet-beraberlik sayılarını ifade etmektedir. galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet sayıları, 9 kategorideki (fg, ft, 3p, pts, reb, ast, st, blk, to) toplam istatistiklere göre belirlenmektedir, bu yüzden lig haftaları geçtikçe değişken olmaktadır. 16. hafta tamamlandığında gerçek nba'deki gibi 1-8; 2-7; 3-6; 4-5 şeklinde eşleşmeler olacak ve play-off müsabakaları seyredecektir. dolayısıyla bir sonraki paylaşımım 16. hafta bittiğinde play-off eşleşmelerini gösterecek şekilde güncellenecektir.

  takip etmek isteyenler için nba fantasy ligimizin linkini de aşağıda paylaşıyorum, basketbol ile kalın:

  https://basketball.fantasysports.yahoo.com/.../nba/45592
 • 7
  rakiplerin kalitesi, free agent alırken yaşanan saniyelik yarışlar, sakatlıklar, covid, cezalar derken her eşleşmede ali kınık'tan kurtlar sofrası'nı çaldıran lig. en son eksikler yüzünden penaltıya adam arayan terim gibi sağlam oyuncu baksam da ortam şahane.

  bu arada hiçbir olumsuzluktan etkilenmeyip robotik performansla liderliğe yükselen yazara dikkat*. adam sözlüğü temizlemekten kalan vaktinde ligi dizayn ediyor :(
 • 8
  özelimde herşey yolunda modunda devam eden lig. ante'li, harris'li*, lavine'li, rozier'li, sabo'lu, sexton'lı ana çekirdekle ve bu ana çekirdeğe yardımcı olan barnes, brunson, garland, kuz, portis beşlisiyle gidiyoruz bakalım, hayırlısı. ^^

  covid vakaları ve sakatlıklar ciddi anlamda baş ağrıtıcı. mesela jeanhuxley'nin kadrosunda bulunan caris levert - d'angelo russell - jusuf nurkic üçlüsü uzunca bi' süredir yok ve adam buna rağmen tutunuyor lige, rispekt. öte yandan oyunu iyi bilen on numara bes yildiz'in nefesini ensemde hissediyorum, tüylerim diken diken. :( kadro yapıları özelinde ise cimbomluyuz biz'den ciddi şekilde çekiniyorum. ilaveten bu sezon ligimize dahil olan dörtlüden bratisko ile fabricius kardeşlerim çok da iyi olmayan draft sonrası kadrolarını bana kalırsa epey iyi toparladılar ki çeyrek finalin kıyısındalar.

  grupta -ligde- basketbolu bilmeyen adam yok. ama enbiyey ama yurolig bir şekilde işin içinde olan insanlar. vaziyet bu olunca da rekabet sağlam.
 • 9
  çaylak sezonumda, takas senaryolarının baş aktörlerinden biri olarak kendimi buldum. o kadar çok dönüşüm oldu ki takımda, ilk başta yaptığım drafttan sadece canım jokic'im kaldı. onu da ne doktorlar, ne mühendisler istedi de göndermedim.

  çok keyif alıyorum, çok güzel ve çekişmeli bir grubumuz var. zaten bahisten dolayı gece kalkıp izlediğim maçları artık apayrı bir gözle izliyorum, çok daha farklı bakıyorum oyunculara. rekabet çok üst düzey, herkesin sözlükten olması ve tek sevda galatasaray'da buluşması da cabası. playoff yolunda, son 5 haftada aldığımız 4 galibiyet ile emin adımlarla yukarılara doğru tırmanıyoruz, allah sonumuzu hayır etsin.
 • 10
  huxley world peace camiası olarak sezon başından beri çeşitli sakatlıklarla boğuştuğumuz lig. caris levert kanser oldu, hatta bir dönem yanlış hatırlamıyorsam texas'da kasırga falan çıktığından iptal olan maçlarımız da oldu. genel itibariyle şu şekilde verim almaya çalışıyoruz oyuncularımızdan:

  https://gss.gs/KRN.jpg

  dilenci gibi bir grup kategorilerin kapısında yatıyoruz; bir blok yapacak, bir top çalacak diye kendi anne babasının maçlarını izlemediği oyuncuları free agent pazarından toplamaya çalışıyoruz. bunun da keyfi bir ayrı oluyor elbette, tam bir gurme lezzet.

  eğer playoff içinde kalabilirsek sezon sonuna kadar; playoff'da millete çelme takıp ortamı karıştırmayı planlıyoruz.

  a, b ve hatta c planlarımız hazır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!