• 15488
  son zamanlarda yeni bir furya ortaya çıktı. ''yanıldığım için mutluyum'' diyen yazarları eleştiren bir grup musallat oldu.
  (grup değil aslında da, ben yine kendisini bilen 1-2 yazardan bahsettiğimi not olarak buraya bırakayım. çünkü üzerine alınmaması gereken %99 oranda yazar arkadaşlarımız var. onları tenzih ederim.)

  bunun ciddi ciddi bir sorun olduğunu düşünen zihinler var. insanın kendi söylemini, düşüncesini eleştirmesinin, yanıldığını kabul etmesinin - eleştirisini yaptığı, yanıldığını da aynı platformda aynı şekilde açık açık tüm yazarlara sunmasının başkasına dert olması çok enteresan. yanılınca susup, kenara çekilmektense yanıldığını kabul etmek bir karakter meselesidir. tavsiye ederim. etliye sütlüye karışmadan yuvarlak yorumlar yapmak işin güzeli. biraz kendinizi zorlayıp, sorumluluk alıp, ortaya karakter koyup tez ya da anti-tez sunun.

  bazen gerçekten aşırı ve boş eleştiri içeren entryler oluyor, fakat yanıldığını kabul ederse baş tacı.
  bazen aşırı ve boş övgüler içeren entryler de oluyor, kişi yanıldığını kabul ediyorsa onlar da baş tacı.
  çünkü hatayı kabul etmek büyük erdem. kimse sizin gibi bir konu hakkında yanıldığında tüm delilleri ortadan kaldıracak kadar zavallı değil. aşırı uçlar, troller haricinde herkesin görüşüne, düşüncesine, saygı duyulmalı bu sözlükte. ayrıca moderasyon ''on'' değil ama ''of'' oyunu mutlaka ama mutlaka kaldırmalı. bu ''of'' gibi negatif oylama sistemi insanların ego tatmininden başka bir şeye yol açmıyor. bu yüzden de tüm sosyal medya platformu bu butonu kaldırdı. bu konuda aksiyon alınması sözlük adına büyük bir iyilik olacaktır. ayrıca beni rahatsız etse de bu isim-leri engellemeyip takipçisi olacağım. benim gibi bir adamı da sedat peker'e çevirdiniz.

  bir futbolcuyu övüp sonradan bu düşüncesinde yanıldığını görünce hatasını kabul eden yazarlardan da rahatsız olacak mısınız? kimse sizin gibi yarışma programlarınlarındaki sunucunun her yarışmacıya ''ben sizi destekliyorum'' dediği gibi liboş olmak zorunda değil.

  tepkiniz ve rahatsızlığınız, yanılıp da susan, köşeye çekilip pusanlara olsun.
App Store'dan indirin Google Play'den alın